Wszystko zaczęło się 26 kwietnia 1986 roku, gdy nastąpiła awaria Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. W promieniu 30 kilometrów od miejsca zdarzenia doszło do poważnego skażenia i licznych zaburzeń praw fizyki, które zdziesiątkowały lokalnych mieszkańców. Natychmiast podjęto ewakuację pozostałej przy życiu ludności, a obszar katastrofy otoczono szczelnym kordonem wojskowym. Od tego dnia z reaktora czwartego bloku energetycznego co jakiś czas dochodzi do nieregularnych emisji promieniowania. Powstałej strefie wykluczenia nadano miano Strefy Emisji.

Naukowcy wojskowi wysyłani w rejony strefy wracają coraz rzadziej, a gdy już im się to udaje to dzielą się opowieściami o tajemniczych przedmiotach i przerażających monstrach wypaczonych promieniowaniem.

Gdy zainteresowanie Strefą zmalało na jej teren zaczęli przenikać śmiałkowie, utrzymujący się ze sprzedaży tych "cudów" na czarnym rynku.

Nad Strefą emisji zawisło widmo kolejnej katastrofy. Każda kolejna Emisja jest silniejsza od poprzedniej i tylko dotarcie do Serca Strefy może pomóc w wyjaśnieniu tej zagadki...

Strefa emisji jest przygodową grą planszową przeznaczoną dla od 2 do 4 graczy.

Gracze wcielają sie w role szperaczy przeszukujących okolice sarkofagu elektroni jądrowej w Czarnobylu. Zanim jednak dotrą do celu, przemierzą wiele niebezpiecznych rejonów zamkniętej strefy i zbadają podziemne placówki badawcze. Poznają przerażające sekrety i odnajdą wskazówki wiodące ich w głąb obszaru, w którym anomalie fizyczne będą zaledwie namiastką czyhających zagrożeń...

Muszą się pospieszyć, ponieważ wraz z nadejściem ostatecznej Emisji wszystko będzie stracone...