Wybudzasz się z hibernacji. Minuta po minucie odzyskujesz kontrolę nad własnym ciałem i świadomość. Przypominasz sobie, że jesteś na statku kosmicznym Nemesis i zdajesz sobie sprawę, że komputer pokładowy wybudził Cię w trybie awaryjnym tuż przed ostatnim skokiem nadprzestrzennym w kierunku Ziemi. Niepokojąc się o stan statku i załogi sprawdzasz kolejne parametry. Wszystko wygląda w porządku, poza jedną sprawą… Serce podchodzi Ci do gardła kiedy widzisz, że biomonitor jednego z Twoich kolegów nie odpowiada.

Nemesis to klimatyczna gra przygodowa typu survival horror, której głównymi motywami są blef, zdrada i walka z nieuchwytnym zagrożeniem. Podczas rozgrywki wcielamy się w członków załogi kosmicznego transportowca, który po wykonaniu swojej misji obrał kurs powrotny na Ziemię. Pracownicy resztę podróży mieli odbyć w stanie hibernacji, jednak w wyniku uruchomienia procedury awaryjnej zostali wybudzeni i będą musieli stawić czoła nieznanemu niebezpieczeństwu. I choć wydawać by się mogło, że łączy ich wspólny cel, szybko okaże się, że nie wszyscy będą chcieli grać zespołowo.

Na czym to polega?

Nemesis to gra semi-kooperacyjna, co oznacza, że uczestnicy do pewnego momentu współpracują, jednak każdy z nich ma odmienne, tajne cele do samodzielnej realizacji. Niektóre są związane z eksploracją, inne z walką, jeszcze inne będą wymagały od gracza przeprowadzania pewnych badań. 

Podczas rozgrywki będziemy przemieszczali się po statku, przypominając sobie jego plan i szukając kluczowych pomieszczeń. Niestety szybko okaże się, że na pokładzie jest ktoś jeszcze: śmiertelnie niebezpieczni kosmiczni Intruzi. Każdy krok postawiony przez graczy zwiększa ryzyko pojawienia się obcych, a ewentualna walka może okazać się zbyt trudna dla pasażerów Nemesis. Co więcej, pozornie sprawny statek będzie wymagał uwagi i drobnych napraw, których nie można tak po prostu zostawić. W takich warunkach dotarcie na Ziemię będzie prawdziwym wyzwaniem!

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • To niezwykle wciągająca zabawa typu survival horror. Wszystko od ilustracji, poprzez mechanizmy, aż do wykonanych z dbałością o detale figurek odzwierciedla klimat gry i zaprasza nas do przeżycia prawdziwej przygody.
  • Gracze mają okazję wcielić się w 6 różnych postaci, z których każda dysponuje własną talią, przedmiotami i umiejętnościami. Wypróbowanie każdej z nich to okazja do wcielenia się w różne role i spojrzenia na Nemesis z nowej perspektywy.
  • Rozgrywka w Nemesis jest prawdziwym wyzwaniem: gracze muszą walczyć nie tylko z Intruzami, ale i z uszkodzeniami statku, które mogą doprowadzić do jego zniszczenia. Nie wszyscy przeżyją do końca wyprawy; właściwie może się zdarzyć, że nie uda się to nikomu. Ale i tak będziecie chcieli zagrać jeszcze raz, a satysfakcja z pokonania gry będzie jeszcze większa!


Patronat medialny: