29 listopada 2020 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu Planszowa Gra Roku. Z ogromną radością informujemy, że aż trzy tytuły spod skrzydeł naszego wydawnictwa zostały w tym roku wyróżnione przez Kapitułę i otrzymały ten prestiżowy tytuł! Nemesis zostało uznane za najlepszą grę tematyczną, Sushi Go Party! zwyciężyło wśród gier imprezowych, a Everdell zostało nagrodzone jako najładniejsza gra. Bardzo się cieszymy, że nasze tytuły zostały wyróżnione przez Kapitułę i serdecznie dziękujemy!

Planszowa Gra Roku to nagroda, która powstała, by popularyzować pasję, jaką są nowoczesne gry planszowe. Teraz, gdy są one coraz bardziej dostępne, a ludzie chętnie sięgają po nowe tytuły, jej głównym celem jest wybór tych najbardziej wartościowych perełek, które spełnią potrzeby początkujących i zaawansowanych graczy. Przyznawana jest corocznie przez Kapitułę, złożoną z autorytetów w dziedzinie gier, działających na rynku od bardzo wielu lat: redaktorów, recenzentów, a przede wszystkim fanów planszówek.


W tym roku cieszymy się podwójnie (a właściwie poczwórnie!), bo Kapituła doceniła nie tylko nasze gry, ale również pewną ważną dla nas osobę! Miło nam poinformować, że nagrodę specjalną imienia Michała Gościniaka za całokształt planszówkowej pracy otrzymał Wojtek "wc" Chuchla! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wkład w popularyzowanie gier planszowych i całą wiedzę, jaką dzieli się z nami na co dzień!