W Krainach Terrinoth rozpętała się wojna. Opętani przez demony barbarzyńcy Uthuk Y’llan opuścili Mroczne Ziemie Ru. Najeźdźcy zmiażdżyli rzucone na nich siły i zmusili armie baronii do ucieczki. Daleko na północy Wolne Miasto zwane Bramą Mrozu zalała fala uchodźców gnanych pogłoskami o zbliżającej się zagładzie. Utrzymanie porządku w czasach tak wielkiego kryzysu niemal przerasta możliwości Straży Miejskiej, dlatego ta zwraca się z prośbą o pomoc do drużyny dzielnych poszukiwaczy przygód.

Uwaga! Jest to strona darmowego produktu elektronicznego, a także druku promocyjnego startera na Pyrkon 2023. Pobierz darmową, elektroniczną wersję przygody (dostępna z okazji Free RPG Day, od 23 czerwca 2023 roku) -> Przygoda i skrót zasad

Przygoda Mniejsze zło pomoże Wam zapoznać się z grą fabularną Genesys i pełnym tajemnic i mitów światem Terrinoth. Wcielacie się w niej w rolę jednego z sześciu bohaterów gry Descent: Legendy Mroku. Wspólnie musicie zdusić zarzewie wojny w lokalnym półświatku, a jedno z Was być może wcieli się w postać, dla której cała sprawa ma osobisty wymiar.

W 44-stronnicowej broszurze Genesys RPG: Krainy Terrinoth - mniejsze zło (starter) znajdziecie: 

  • Zestaw uproszczonych zasad do Genesys RPG. Dzięki niemu w szybki sposób poznacie podstawowe zasady Kostkowego Systemu Narracyjnego i od razu wskoczycie do gry!
  • 6 gotowych postaci opartych na grze Descent: Legendy Mroku, z których każda ma unikalne moce i zdolności.
  • Wciągającą przygodę w świecie Krain Terrinoth, która natychmiast wrzuci was w sam środek akcji, a jednocześnie przystępnie przedstawi zasady nowym graczom.

Krainy Terrinoth

Terrinoth to miejsce zapomnianej świetności i utraconego dziedzictwa. Ziemie te były niegdyś pod władaniem Starszych Królów, którzy dzięki potężnej magii dokonywali wspaniałych czynów. Kraina ucierpiała jednak za sprawą trzech potężnych sił: nieumarłych armii Waiqara Zdrajcy, opętanych i żądnych krwi hord Uthuk Y’llan oraz przerażających smoków ze Stopionego Wrzosowiska. Wiele z jej wspaniałych miast obróciło się w ruinę, a cudowne tajemnice i potężne artefakty przepadło na zawsze.

Przez setki lat Terrinoth niszczało i osuwało się w mrok. Jednak kiedy znajduje się w największej potrzebie, pojawiają się bohaterowie. Odważni poszukiwacze przygód zapuszczają się w prastare ruiny, stawiają tam czoła plugawym istotom i odkrywają skarby swoich przodków.

Terrinoth jest jednak zaledwie częścią wielkiego świata zwanego Mennarą. We wszystkich jego zakątkach dobro nieustannie szykuje się do kolejnego starcia z siłami zła. Na południu elfowie z rozległej puszczy Aymhelin wzywają duchy drzew oraz moce światła i powietrza do ochrony przed demonicznymi hordami gotowymi splugawić ich leśną krainę. W Górach Dunwarr na północy krasnoludowie zbierają się, aby stawić czoła swoim znienawidzonym wrogom – wielkim smokom, które w przeszłości dwukrotnie niemal ich zniszczyły. Na wschodzie orcze plemiona ze Zniszczonych Równin gotują się do wypełnienia pradawnych przymierzy i ponownej walki u boku ludzkich armii.

Ten świat rozciąga się za morze, aż po przeżywające swój schyłek Imperium Lorimoru, lodowe pustkowia Isheimu, dżungle Zanagi i pustynne królestwa Al-Kalimu. Wszystkie te krainy pełne są niezwykłych opowieści i tajemnic czekających na odkrycie przez dzielnych śmiałków.

Genesys RPG: Krainy Terrinoth zgłębiają świat Mennary, przedstawiony w takich seriach gier planszowych jak Descent, Legacy of Dragonholt, Runebound czy Runewars. 

Czym jest Genesys RPG?

To uniwersalna gra fabularna. Oznacza to, że jej zasady umożliwiają rozgrywanie sesji w dowolnie wybranym lub wymyślonym uniwersum. Możecie oprzeć się na swojej kreatywności albo skorzystać z podręczników z opisami światów. Wybór jest duży – od bohaterskiego fantasy (Krainy Terrinoth) przez cyberpunkowe science fiction (Android: Cienie New Angeles) aż po epicką space operę (Twilight Imperium: Żar w popiołach). 

Sercem tej gry jest Kostkowy System Narracyjny. Choć właściwie każda gra fabularna ma mechanikę pozwalającą ustalić, czy postaci udało się wykonać określone zadanie, to ten system wyznaczył w tej kwestii nową jakość. Jeden rzut kostkami nie tylko pozwala określić sukces bądź porażkę, lecz także tworzy szansę, by Waszym postaciom przydarzyły się rzeczy – dobre albo złe. 

Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu w Genesys można rozgrywać dynamiczne i emocjonujące spotkania, w których gracze wspólnie z Mistrzem Gry tworzą ekscytującą, pełną zwrotów akcji, przygodę. 

Aby w pełni cieszyć się z potencjału gry fabularnej Genesys, będziecie potrzebować co najmniej jednego Zestawu Kości Narracyjnych, ale możecie także skorzystać z darmowej aplikacji do rzucania kostkami! Specjalnie na potrzeby tej gry stworzyliśmy łatwą w użyciu aplikację, którą pobierzesz za darmo na dowolne urządzenie z Androidem lub iOS. Wystarczy, że poszukasz „Genesys dice” w miejscu, z którego pobierasz aplikacje i już możesz wskoczyć do gry!