Zdolności i style walki

znanego łowcy nagród

w Star Wars: Shatterpoint!


Rywalizacja wśród galaktycznych najemników jest naprawdę zacięta – tym większe wrażenie robi pozycja Cada Bane’a, który jest powszechnie uważany za jednego z najzdolniejszych i najbardziej znanych łowców nagród. Z pewnością pomaga mu w tym fatalna reputacja człowieka od brudnej roboty, chętnie podejmującego się zadań, od których inni trzymają się z daleka.

Nasz łowca w szczególny sposób łączy dumę i pewność siebie, co pomaga mu w realizowaniu najtrudniejszych zadań w całej galaktyce – jak chociażby polowanie na Jedi. Nie przysporzyło mu to przyjaciół wśród mistrzów Zakonu takich jak Obi-Wan Kenobi czy Mace Windu. Bane jednak zdaje się tym nie przejmować i od dawna pewnie kroczy ścieżką ciemnej strony, łącząc swoją karierę z lordem Sithów Darthem Sidiousem, Darthem Maulem czy rozmaitymi Huttami. Wykonywanie dla nich niemal niemożliwych zadań stało się jego sposobem na życie i pozwoliło zbudować nie tylko własną pozycję, ale też solidną załogę złożoną ze wszelkiej maści łowców nagród, z których niektórzy są niemal tak sławni, jak ich kapitan. I choć Bane sam nie wykazuje związku z Mocą, jego imponujący arsenał broni i innych narzędzi pozwala mu konkurować z tymi, którzy swobodnie nią władają. 

Cad Bane jest znany ze swojej nieustępliwości podczas pościgów. Dla zwiększenia mobilności wykorzystuje Odrzutowe buty, które pozwalają przemieszczać się niemal równie efektywnie, jak przy użyciu plecaków odrzutowych. Aby zdobyć przewagę nad przeciwnikiem, chętnie korzysta z pomocy nie tylko technologii, ale też innych łowców nagród. Stale pilnuje jednak, by Nikt nie pozbawił go zlecenia. Ta reakcyjna zdolność pozwala mu mieć oko na ataki przeprowadzane przez sojuszników i włączać się w nie poprzez zadawanie dodatkowych obrażeń lub wykonanie skoku w kierunku rozgrywającego się starcia. 

Choć nasz najemnik jest przede wszystkim sprawnym zabójcą i doskonałym snajperem, zdarza mu się przyjąć zlecenie o innym charakterze. Szczególnie dobrze idzie mu przejmowanie kontroli nad celami, w czym doskonale pomaga zdolność Lepiej się odsuń. Pozwala ona postawić przeciwnikowi ultimatum: albo usunie się na odpowiednią odległość i przyjmie rozbrojenie, albo nadal będzie się kręcić w pobliżu i otrzyma zagrożenie oraz zmęczenie. 

Największą radość sprawia Bane’owi patrzenie, jak jego drużyna dopada tych, na których otrzymali zlecenie, co odzwierciedla jego zdolność wrodzona Przyjmuję każde zlecenie… za właściwą cenę. Dzięki niej za każdym razem, gdy sojusznik najemnika osłabi wrogą jednostkę, może on odświeżyć punkt Mocy oraz wykonać leczenie. Co więcej, jeśli ów sojusznik również jest łowcą nagród, Bane może odświeżyć dodatkowy punkt Mocy, co zachęca do budowania przemyślanych i spójnych oddziałów. 

Podczas walki Cad Bane ma do wyboru dwa style, z których jeden jest luźno ukierunkowany na bliskie starcie, a drugi na atak z dystansu – choć oczywiście czynników wpływających na nasz wybór będzie znacznie więcej. Pierwszy z nich, Nie trzeba przedstawiać, ma odzwierciedlać głęboką pewność siebie, jaka cechuje naszego najemnika. Ten styl zapewnia dużą pulę kości w ataku dystansowym, a także drzewko wyników walki oferujące wiele szans na zadawanie solidnych obrażeń w połączeniu z odpychaniem i rozbrojeniem przeciwnika. Znajdziemy tu również efekty, z których skorzysta sam Bane takie jak możliwość wykonania skoku czy leczenia, a także nieco lepsze wyszkolenie w obronie. 

Drugi styl, Jeśli tylko mi zapłacisz jest skrojony pod walkę w zwarciu z użyciem Nadgarstkowego miotacza ognia. Oprócz większej liczby kości podczas ataku bezpośredniego oferuje też wyższy potencjał obrażeń na drzewku wyników walki oraz spójne tabele wyszkolenia w ataku oparte na trafieniach krytycznych. Znacznie wcześniej mamy też szansę rozbroić wroga, by dopiero później uzupełnić nakładane stany o zmęczenie i przygwożdżenie. Na drzewku wyników walki nie znajdziemy też szans na leczenie się, co w wielu sytuacjach może okazać się problematyczne. I choć obie postawy Bane’a różnią się od siebie, łączy je jedno: koncentracja na ataku. Właśnie dlatego doskonale odzwierciedlają charakter naszego najemnika. 


Nie da się zaprzeczyć, że śmiertelnie niebezpieczny najemnik Cad Bane ma swój urok. Jego charyzma sprawia, że z łatwością przewodzi innym i może stanąć na czele grupy łowców nagród. Skoro stać Cię na zatrudnienie jednego, może warto pomyśleć o całym oddziale? Podpowiadamy, ze kilku kryje się w zestawie Star Wars: Shatterpoint - Garść pełna kredytów. Ten i inne produkty z serii możesz zamówić na przykład tutaj, w naszym sklepie.