Ptaszki ćwierkają, że jakiś czas temu przyszła wiosna, a wraz z nią pora, by ogłosić długo wyczekiwane zapowiedzi wydawnicze! Kolejne miesiące obrodzą w tytuły praktycznie z każdej kategorii: będzie coś dla fanów zarządzania zasobami, klimatycznych przygód, imprezówek, dwuosobówek… A także dla tych, którzy czekają na rozszerzenia do swoich ulubionych gier.

Zapraszamy także do odwiedzenia naszej strony z zapowiedziami wydawniczymi – znajdziecie na niej dokładniejsze opisy wszystkich produktów. Tam również na bieżąco aktualizujemy daty premier poszczególnych gier.


Najnowsze zapowiedzi wydawnicze


Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina

Paryż, rok 1819. Tajemniczy sponsor gigantycznej postury, który ukrywa twarz i tożsamość, twierdzi, że zna tajemnicę Frankensteina. Finansuje konkurs, w którym naukowcy będą starali się stworzyć własne monstrum i tchnąć w nie iskrę życia.

Abominacja to gra oparta na zarządzaniu zasobami. Zatrudniając mniej lub bardziej renomowanych pracowników będziecie musieli zbierać materiał z okolicznych cmentarzy i kostnic, a także przeprowadzać ważne badania. Gra jest inspirowana klasyczną powieścią grozy Mary Shelley, a narracyjne elementy tworzą w niej niepowtarzalny klimat.

Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Kooperacyjna gra przygodowa, w której wcielicie się w głównych bohaterów serii o Harrym Potterze i stawiacie czoła serii mrocznych zdarzeń w tytułowej szkole dla czarodziejów. W trakcie gry zmierzycie się z drużyną czarnych charakterów, którzy stopniowo, miejsce po miejscu, próbują podporządkować sobie świat czarodziejów.

Gra składa się 7 scenariuszy o narastającym poziomie trudności prowadzących do ostatecznej bitwy z Sami-Wiecie-Kim. Początkowe z nich służą wprowadzeniu do świata gier karcianych z mechaniką budowania talii. Kolejne scenariusze wprowadzać będą do gry nowe wyzwania, dodatkowe czarne charaktery, ale także coraz więcej sposobów na ich pokonanie!

Mandala

W dwuosobowej grze karcianej Mandala będziesz robić wszystko, by zyskać więcej punktów niż przeciwnik. Problem polega na tym, że wartość poszczególnych kart będziecie ustalać dopiero w trakcie gry! Czeka Was zatem opracowywanie strategii i przemyślane wykładanie kolorowych kart w taki sposób, by wyciągnąć jak najwięcej z zebranych zestawów. To gra, której zasady poznajemy w kilka chwil, a jej pełny potencjał ujawnia się podczas kolejnych partii. Stopniowo uczymy się tworzenia odpowiednich strategii i zwracania uwagi nie tylko na swoje plany, ale również poczynania przeciwnika.

Odjechane Jednorożce

Stwórz armię jednorożców. Zdradź przyjaciół. Od dziś jednorożce są Twoimi przyjaciółmi.

Podczas zabawy z Odjechanymi Jednorożcami będziecie mieli okazję zbudować własne armie złożone z tych przeuroczych stworzeń. Ale czy na pewno są takie słodkie, jak się wydają? Odpowiednio wykorzystane mogą siać rozpacz i zniszczenie. I właśnie do tego będziemy dążyć podczas rozgrywki. ;)

Miszmasz: Gramy

Wyjątkowa edycja gry, która potrafi przyprawić o zawrót głowy! Podobnie jak w klasycznym Miszmaszu naszym zadaniem będzie poszukiwanie par w morzu podobnych do siebie symboli. Kto pierwszy znajdzie parę, musi dotknąć identycznych kart palcami – oczywiście szybciej niż przeciwnicy.

W Miszmasz - Gramy znajdziemy zupełnie nowy zestaw kart, inspirowanych grami planszowymi. Twórcy wykorzystali elementy ze 119 popularnych gier. Czy rozpoznasz je wszystkie?

Mafia: Vendetta (edycja polska)

W społeczności, gdzie rządzi mafia, nigdy nie wiadomo, kto jest kim. Niewinny uśmiech może znaczyć wszystko: od sympatii, przez pogardę, aż do sekretnego sygnału. Gdy wszyscy zamykają oczy, otwiera oczy mafia… Czy przeżyjesz kolejną noc?

Mafia: Vendetta to imprezowa gra blefu i dedukcji, w której uczestnicy wcielają się w losowo przydzielone role. Celem mafii jest wyeliminowanie odpowiedniej liczby cywilów, ci z kolei mają za zadanie wytępić wszystkich członków przestępczej organizacji.

List miłosny (edycja premium)

Wkrocz na królewski dwór i zdobądź serce księżniczki! Zrób wszystko, by Twój list trafił do rąk Królewny, która szuka idealnego kandydata na męża i powiernika.

Rozgrywka w List miłosny trwa kilka rund, podczas których wykorzystujesz sojuszników, przyjaciół i członków rodziny królewskiej, aby doręczyli Królewnie napisany przez Ciebie list miłosny. Karta na ręce symbolizuje postać, która aktualnie niesie Twój list. Ta postać może się jednak zmienić w trakcie rundy, w miarę jak będziesz dobierać i zagrywać karty.

Dog Pile (edycja polska)

Zasady Dog Pile są banalnie proste i można je zamknąć w trzech krokach:

  1. Wybierz układankę. 
  2. Przygotuj psy. 
  3. Rozwiąż zagadkę w taki sposób, żeby elementy zmieściły się na określonej przestrzeni.

W pudełku znajduje się aż 48 łamigłówek wraz z odpowiedziami, zapewniających świetną, intelektualną zabawę.


Dodatki do gier


Terraformacja Marsa: Turmoil (edycja polska)

Ten moment musiał nadejść – korporacje rywalizujące ze sobą o wyższość na Marsie postanowiły połączyć siły i wspólnie przeforsować rozwiązania, które uważają za najkorzystniejsze dla rozwoju. W tym celu powstał marsjański parlament, w którym delegaci najważniejszych firm podejmują decyzje kluczowe dla przyszłości Czerwonej Planety.

Piąte i jednocześnie najbardziej zaawansowane rozszerzenie do Terraformacji Marsa wprowadza dwa ważne elementy mechaniki gry: globalne wydarzenia, które wpłyną na strategię każdego uczestnika, oraz parlament, który pozwoli nam walczyć o wpływy i forsować wybrane rozwiązania.

Everdell: Więcej! Więcej!

Rozszerzenie Więcej! Więcej! to 15 zupełnie nowych kart, które, wtasowane do talii, pozwolą na jeszcze lepszą zabawę przy Everdell. Ich działanie przyniesie więcej możliwości i kolejne decyzje do podjęcia! W zestawie znajdziemy nowe stworzenia oraz konstrukcje.

Everdell: Legendy

Rozszerzenie Legendy to 10 zupełnie nowych kart, które dodajemy do podstawowej talii. Zawierają one unikalne, bohaterskie stworzenia oraz legendarne budowle, które wspomogą rozwój Twojego miasta. To postaci i miejsca znane z legend, powtarzanych od pokoleń w dolinie Everdell.

Everdell: Krostawiec

Niesławny szczur Krostawiec znów zagraża dolinie Everdell! Rozszerzenie Everdell: Krostawiec to 3 nowe karty przeciwnika, którego możemy spotkać w grze wieloosobowej, a także zupełnie nowy wariant trybu solo! Krostawiec występuje w różnych wersjach i z pewnością wprowadzi sporo zamieszania do naszych rozgrywek!

Through the Ages: New Leaders and Wonders (edycja polska)

W historię ludzkości swymi czynami wpisali się bohaterowie, wynalazcy, odkrywcy i liderzy, mężczyźni i kobiety, których prym wiódł na przód całe narody i cywilizacje. Zmienili oni bieg historii, a ich dziedzictwo, osiągnięcia i idee są z nami do dziś.

Długo wyczekiwany dodatek do gry Cywilizacja: Poprzez wieki już za rogiem! Rozszerzenie wprowadza mnóstwo dodatkowej zawartości, dodając nowych liderów, cuda świata i karty militarne.

Welcome to... Halloween oraz Święta (dodatek #3)

Halloween

W tej wyjątkowej dzielnicy gracze podczas budowy obiektów mają okazję zagrać w cukierek albo psikus. Tym sposobem mogą pozyskać cukierki lub spotkać krążącego po osiedlu ducha. Po zebraniu odpowiedniej liczby duchów i cukierków gracz może ogłosić, że chce skorzystać ze specjalnej premii. Kto pierwszy, ten lepszy!

Święta

W tym dodatku zasady są podobne do oryginału, z tym że liczy się każdy ciąg budynków ustawionych w kolejności numerycznej. Takie zestawy domów będą dodatkowo punktowane.

Welcome to... Samochód z lodami oraz Zombie (dodatek #2)

Samochód z lodami

Podążaj za samochodem z lodami, żeby zebrać jak najwięcej słodkości!

Zombie

Twoim zadaniem będzie ochrona nowo powstałego osiedla przed inwazją zombie. Buduj barykady, zmieniaj amunicję i działaj! Czy uda Ci się odeprzeć atak hordy nieumarłych?


A już niebawem...


Na koniec mamy jeszcze dobrą wiadomość dla fanów gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie. Potwierdziliśmy wydanie w Polsce pierwszego dodatku – zestawu figurek Złoczyńcy Eriadoru, który będzie zawierał zupełnie nowych przeciwników do naszych kampanii. Ponadto pojawi się możliwość zakupienia przez aplikację (jako produkt cyfrowy) nowej kampanii Korona Żaru, która będzie przygotowana również w jezyku polskim.