Mocne strony i synergie

żołnierzy-klonów

w Star Wars: Shatterpoint!


W dzisiejszym przeglądzie jednostek w Star Wars: Shatterpoint w pewnym sensie wracamy do źródeł, by przyjrzeć się bliżej kolejnemu oddziałowi złożonemu z żołnierzy-klonów. Tym razem jest to walczący po stronie Republiki Galaktycznej legendarny 104. batalion znany także jako Wolfpack – elitarna grupa dowodzona przez komandora Wolffe’a (oznaczonego jako CC-3636).

Wolffe to posiwiały i noszący wiele blizn weteran Wojen Klonów, który walczył przeciwko Separatystom pod dowództwem Mistrza Jedi Plo Koona. Podczas jednej z misji przeżył dramatyczne zdarzenie: statek, którym podróżował, Triumphant (o, ironio), został zaatakowany przez Generała Griveousa i jego droidy. Prawie wszyscy żołnierze zostali zabici, a Wolffe, jako jeden z nielicznych, przeżył. Być może właśnie to doświadczenie sprawiło, że wzorem Plo Koona stał się empatycznym dowódcą, który okazuje podkomendnym wiele szacunku. Dzięki temu Wolfpack jest wyjątkowym oddziałem, a więzi między jego członkami są tak silne. Jednak blizny na duszy to nie wszystkie wojenne pamiątki komandora. Liczne bitwy pozostawiły na jego ciele równie trwałe ślady, w tym ten najsłynniejszy – cybernetyczne oko, wstawione po tym, jak stracił prawdziwe w pojedynku z Sith-zabójczynią Asajj Ventress.

CC-3636 zasłynął jako utalentowany strateg, a jego zdolności doskonale to odzwierciedlają, umożliwiając sprawne zarządzanie podkomendnymi. Zdolność taktyczna Z flanki! pozwala sojuszniczemu żołnierzowi-klonowi zająć dogodniejszą pozycję dzięki wspinaczce. Dodatkowo Wolffe może skorzystać ze Strzelania w biegu, by wykonać zryw, a następnie przeprowadzić akcję skupienia, która zwiększy jego skuteczność w walce. 

W zwiększaniu potencjału bojowego pomagają także zdolności wrodzone komandora. Wolfpack odnosi się do szczególnej więzi między członkami legionu 104 i premiuje zarówno utrzymywanie żołnierzy-klonów blisko siebie, jak i skuteczną ochronę Wolffe’a. Dzięki niej, jeśli kapitan nie jest osłabiony, jego podkomendni pozostający w pobliżu innych żołnierzy-klonów wykonują zabezpieczone ataki: ich krytyczne trafienia nie mogą być zmieniane przez wrogie efekty. Do tego dochodzi zdolność Grupowy łowca, dzięki której Wolffe atakujący bezpośrednio przeciwnika pozostającego w zwarciu z innym żołnierzem-klonem zyskuje 2 dodatkowe kości ataku. Takie premiowanie utrzymywania ścisłego szyku sprawia, że legion 104 atakuje niczym prawdziwe stado wilków: całą watahą otaczając upatrzony cel.

Na pierwszy rzut oka widać, że komandor Wolffe to wojownik, który preferuje szybkie i przytłaczające ataki. Jednak posuwając się naprzód bierze też pod uwagę rozmieszczenie wrogich jednostek i jest w stanie na bieżąco modyfikować plany, by skutecznie się z nimi rozprawić. Pomaga mu w tym styl walki Praktyczny strateg, zapewniający solidne statystyki zarówno w ataku bezpośrednim, jak i dystansowym – w obu przypadkach komandor korzysta z zabójczo skutecznych Pistoletów blasterowych DC-17. Szczególnie niebezpieczny jest w podczas walki w zwarciu, gdy może skorzystać ze wzmocnionej tabeli wyszkolenia w ataku, oferującej dodatkowe trafienia krytyczne. Z kolei drzewko wyników walki tego stylu doskonale odzwierciedla skłonność Wolffe’a do przeprowadzania metodycznych ataków. Jest proste i oferuje wysoki potencjał w zadawaniu obrażeń, a jednocześnie pozwala nałożyć na wroga rozmaite stany: od rozbrojenia, poprzez zmęczenie, aż po przygwożdżenie. Co więcej, zarówno na początku, jak i na końcu drzewka mamy możliwość odepchnięcia wroga, co może okazać się cennym rozwiązaniem. Całość uzupełniają przyzwoite statystyki obronne, które zapewnia Pancerz żołnierza-klona 2. generacji. Dzięki niemu komandor Wolffe pozostaje przynajmniej częściowo odporny na ataki przeciwników. 

Wiemy już, jak prezentuje się CC-3636, ale kim byłby dowódca bez swoich wiernych podkomendnych? Jeśli spotkasz go na polu bitwy, prawdopodobnie gdzieś w pobliżu będą też członkowie legionu 104, którzy w całej galaktyce słyną z lojalności i uporu. 

Podobnie jak ich dowódca, Żołnierze z legionu 104 Wolfpack mają dostęp do zdolności Strzelania w biegu i Grupowego łowcy. Dzięki nim mogą sprawnie poruszać się po polu bitwy, wykonywać akcję skupienia oraz czerpać korzyści z pozostawania w pobliżu innych żołnierzy-klonów. Dodatkowo mogą korzystać z reakcyjnej zdolności Skoordynowany ostrzał, która pozwala im wspierać w boju sojuszników z Republiki Galaktycznej poprzez nakładanie zmęczenia na wrogów będących celem ich ataków. Oznacza to, że umiejętne rozmieszczenie członków legionu Wolfpack i utrzymanie ich pozycji jest niezwykle ważne, ponieważ może przynieść znaczne korzyści oraz strategiczną przewagę podczas starcia. 

Nasi żołnierze polegają na skutecznej współpracy, a ich wyszkolenie w tym zakresie odzwierciedla styl walki W liczbie siła. Oferowane przez niego statystyki ataku mogą wydawać się skromne, ale należy pamiętać, że mogą zostać wzmocnione przez zdolności Strzelania w biegu i Grupowego łowcy. Co więcej, w przeciwieństwie do większości żołnierzy swojej klasy, posiadają oni mocniejszą tabelę wyszkolenia w ataku bezpośrednim, co odzwierciedla Zaawansowany trening bojowy, który przechodzą. Również drzewko wyników walki różni się od tych, z których zwykle korzystają żołnierze-klony. Oferuje bowiem dwie taktyczne ścieżki, z których jedna skupia się na zadawaniu większych obrażeń, a druga pozwala skutecznie odpychać wroga. 


Niezależnie od tego, czy planujesz w naturalny sposób połączyć komandora Wolffe’a z Mistrzem Jedi Plo Koonem, czy też znajdziesz dla niego innego słynnego dowódcę z Republiki Galaktycznej, jego legion z pewnością będzie solidnym wsparciem, gdziekolwiek przyjdzie mu walczyć. Postaraj się jednak nie narażać podkomendnych CC-3636 na niepotrzebne ryzyko – nasz komandor stracił już zbyt wielu dobrych ludzi i nie chcemy, by kolejny raz przeżywał tak znaczącą stratę. 

CC-3636 Komandor Wolffe i Żołnierze z legionu 104 Wolfpack, a także Mistrz Jedi Plo Koon czekają na Ciebie w zestawie dodatkowym Star Wars: Shatterpoint - Świeć przykładem. Ten i inne produkty z serii możesz zamówić na przykład tutaj, w naszym sklepie.