Zdolności i style walki

byłej Jedi, Ahsoki Tano

w Star Wars: Shatterpoint!


Kiedy Zakon przestał w nią wierzyć, odeszła, by podążać własną ścieżką… Jak się domyślacie, bohaterką naszego dzisiejszego artykułu jest Ahsoka Tano!

Była padawanka Anakina Skywalkera z upartej uczennicy wyrosła na dojrzałą przywódczynię, która bardzo troszczy się o swoich podopiecznych. Została niesłusznie oskarżona o udział w zamachu w Świątyni Jedi i choć zdołała oczyścić się z zarzutów, postanowiła opuścić Zakon i poszukać własnej drogi. Kierując się intuicją i współczuciem stała się jedną z największych bohaterek Wojen Klonów. 

Ahsoka Tano, była Jedi to niezwykle dynamiczna jednostka defensywna, gotowa na każdym kroku udowadniać, że można być niepozornym i silnym jednocześnie. Jako jednostka główna zapewnia solidne 8 punktów oddziału, co pozwala graczom na dużą elastyczność w wyborze postaci, które będą jej towarzyszyły. 

Ci, którzy zdecydują się zaatakować Ahsokę z dystansu, muszą wziąć pod uwagę ryzyko otrzymania obrażeń zwrotnych przez Odbicie. Z kolei obranie za cel sojuszników byłej Jedi może uruchomić jej zdolność indywidualną Nieustraszona obrończyni. Jeśli tak się stanie, Ahsoka będzie mogła zbliżyć się do wroga, a następnie zaatakować lub wspomóc towarzyszy leczeniem.

Oprócz taktyk bitewnych i zasad działania Mocy, Ahsoka nauczyła się od swojego mistrza jeszcze jednego: że czasem celna kąśliwa uwaga potrafi zbić z tropu przeciwnika, co może pozwolić na uzyskanie przewagi w walce. Każdy, kto będzie na tyle zuchwały, by rzucić jej wyzwanie w bezpośrednim starciu, może stracić rytm, gdy usłyszy pytanie „Co jest, nie nadążasz?”. Ta zdolność pozwala byłej Jedi przekierować połowę obrażeń z powrotem na atakującą postać, co może być szczególnie dotkliwe w przypadku silnych jednostek głównych zadających potężne obrażenia, jak na przykład Lord Maul

Ahsokę możemy wykorzystać również w ofensywie. Jej zdolność aktywacyjna, Szybkość Mocy pozwala skutecznie oczyszczać pole gry. Ponadto była Jedi może skorzystać z dwóch stylów walki, z których każdy ma swoje własne mocne strony. Jar'Kai pozwala wzmacniać siłę ofensywną poprzez zmianę sukcesów na kościach obrony w ataki, niezależnie czy bronimy się w walce bezpośredniej, czy dystansowej. Z kolei Forma V Shien – odwrócony chwyt zapewnia więcej szarpnięć na początkowych polach drzewka wyników walki, a także różne opcje związane z ruchem i leczeniem. Wybór odpowiedniego stylu będzie kluczowy dla jak najlepszego wykorzystania możliwości jednostki. 

To już wszystko, co przygotowaliśmy na dziś. Do zobaczenia za tydzień!