Zdolności i style walki

generała Anakina Skywalkera

w Star Wars: Shatterpoint!


Zawsze gotowy zrobić wszystko, by chronić swoich najbliższych… Tak, głównym bohaterem dzisiejszego artykułu będzie generał Anakin Skywalker! 

Odnaleziony na Tatooine przez Qui-Gon Jinna i Obi-Wana Kenobiego miał potencjał, by stać się jednym z najpotężniejszych Jedi w historii. Niektórzy wierzyli nawet, że jest wybrańcem Mocy, o którym mówiły przepowiednie – tym, który miał przywrócić równowagę. Trenował ciężko, stale przesuwając granicę swojej wytrzymałości i żył zgodnie z własnymi wartościami, co często powodowało konflikty między nim a Radą Jedi. Jako bohater Wojen Klonów dał się poznać jako człowiek opiekuńczy i pełen współczucia oraz dobry przyjaciel, pozostając jednocześnie przebiegłym wojownikiem. 

Generał Anakin Skywalker jest niezwykle potężnym Jedi, zapewnia więc jedynie 7 punktów oddziału do wykorzystania na pozostałe jednostki. Rekompensuje to jednak z nawiązką unikalnym zestawem umiejętności i wyjątkowo silnymi atakami w walce bezpośredniej. Każdy, kto miał nieszczęście znaleźć się w zasięgu jego miecza świetlnego, wie, że jest on niezwykle potężny i stanowi zagrożenie, którego nie można zlekceważyć. Z kolei ci śmiałkowie, którzy spróbują zaatakować go z dystansu, mogą szybko stracić rezon, gdy padną ofiarą zdolności Odbicie. W obliczu tych cech możesz pomyśleć, że dobrą taktyką będzie unikanie generała na przykład przez wykorzystanie elementów terenu i chowanie się na wysokościach. Tyle że zdolność Skok Mocy dodaje Anakinowi mobilności i pozwala mu bez większego trudu dostać się wyżej. A wszystko po to, by doprowadzić do bezpośredniego starcia, w którym nasz bohater radzi sobie najlepiej. 

Kiedy spojrzysz na kartę walki Anakina, zobaczysz, że jest dwustronna – oznacza to, że przy każdej aktywacji możesz wybrać, z którego stylu walki chcesz skorzystać. Forma V Djem So pomaga w zadawaniu solidnych obrażeń, a w tabeli wyszkolenia w ataku znajdziesz sporo trafień krytycznych. Ataki w ramach tego stylu są więc spójne i stanowią bezpieczny wybór zawsze, gdy Twoim głównym celem jest zadawanie dużych ilości obrażeń. Jeśli jednak potrzebujesz solidniejszej obrony lub chcesz nieco oczyścić pole, lepszą opcją może okazać się Forma V Shien. Zapewnia ona Anakinowi dodatkową kość obrony zarówno w przypadku ataków bezpośrednich, jak i dystansowych, a drzewko wyników walki pozwala skorzystać nawet z trzech szarpnięć z rzędu, co pozwoli odepchnąć wrogie jednostki. 

Sprawność Anakina w bezpośrednim starciu określają nie tylko jego style walki, ale też zdolności, które znajdziesz na karcie jednostki. Położę temu kres to wyjątkowo potężna umiejętność – właśnie dlatego kosztuje aż 2 punkty Mocy. Jest zdolnością reakcyjną i pozwala generałowi na wykonanie drugiego ataku z rzędu z wykorzystaniem pełnej puli kości. Niewiele jednostek ma takie możliwości! Warto wykorzystać tę okazję, by zaatakować którąś z jednostek głównych lub dodatkowych należących do przeciwnika, bo jeśli uda się ją osłabić… zacznie się prawdziwa zabawa! No to zaczynamy zabawę, indywidualna zdolność generała, pozwala przesunąć znacznik zmagań o 1 pole, co stanowi ważny krok ku zwycięstwu. Dodatkowo, jeśli osłabionym celem była jednostka główna, sojusznicy Anakina z cechą Republika Galaktyczna mogą wykonać leczenie.

To by było na tyle, jeśli chodzi o generała Anakina Skywalkera. Pełnię jego możliwości poznasz już niebawem, wykorzystując go w walce lub stając mu naprzeciw podczas rozgrywek w Star Wars: Shatterpoint.