W ostatnich tygodniach na naszym profilu Facebookowym regularnie ogłaszaliśmy kolejne tytuły, które wydamy w roku 2020. Przyszedł czas na zebranie ich razem i podsumowanie!

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony z zapowiedziami wydawniczymi, gdzie na bieżąco aktualizujemy informacje o datach premier.


Najnowsze zapowiedzi wydawnicze


Europa w 10 dni

Gra familijna twórcy serii Wsiąść do Pociągu, Alana R. Moona!

Zaplanuj wyjątkowy urlop, podczas którego odwiedzisz najważniejsze miejsca w Europie. Twoim zadaniem będzie jak najszybsze ułożenie planu 10-dniowej podróży, która w logiczny sposób odzwierciedli przemieszczanie się po kontynencie rozmaitymi środkami transportu. Podczas gry będziemy pozyskiwali kolejne płytki podróży i podmieniali te, które już mamy w swoim zestawie.

Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza

Szybka, zabawna i szalona karcianka, która za pomyłki każe równie bezlitośnie, co popularny Jungle Speed!

Podczas gry po kolei odkrywamy po karcie, podając na głos słowa z tytułu. Musimy zachować kolejność i rytm! A gdy na stole pojawi się karta, której obrazek będzie identyczny z wypowiedzianym właśnie słowem… zaczyna się zabawa! W tym momencie wszyscy muszą jak najszybciej położyć swoje dłonie na środkowym stosie kart, a ostatni gracz, który to zrobi, bierze cały stos do siebie i dodaje do już posiadanych kart.

Latające Burrito

Nowa gra typów od Eksplodujących Kotków!

Dobieraj karty. Zagrywaj karty. Rzucaj rzeczami w swoich znajomych.

Latające Burrito to połączenie dynamicznej karcianki z koszmarem z czasów szkolnych - grą w zbijaka. Naszym zadaniem jest zbieranie zestawów kart zanim zrobią to przeciwnicy, przy jednoczesnym unikaniu nadlatującego zewsząd piankowego burrito. Gdy zbierasz zestawy - zdobywasz punkty. Gdy oberwiesz burrito - tracisz je. A przecież wszyscy chcemy mieć ich jak najwięcej!

Herbatka dla dwojga

Fani gier dwuosobowych, które potrafią przerodzić się w prawdziwy pojedynek umysłów, nie mogą przegapić Herbatki dla Dwojga. To pozornie bardzo prosta gra karciana, która kryje w sobie ogrom możliwości! Wykorzystując mechanikę budowania talii pozwala graczom na tworzenie indywidualnych strategii przy każdej rozgrywce i modyfikowanie ich według własnego uznania. To od nas zależy, na czym się skupimy i czym będziemy chcieli zaskoczyć przeciwnika!

Dobble Kraina Lodu 2

Zabierz Elsę, Annę, Kristoffa, Olafa i Svena gdzie tylko zechcesz i baw się, szukając par w popularnej grze imprezowej! Podczas zabawy gracze będą doskonalili swoją spostrzegawczość i refleks w towarzystwie postaci znanych z Krainy Lodu.

Aby wygrać, musimy jak najszybciej znajdować pary identycznych symboli. Dwie dowolne karty w talii łączy zawsze dokładnie jeden wspólny obrazek. Znajdź og przed pozostałymi graczami, a następnie powiedz na głos nazwę, a zwycięstwo masz w kieszeni!

Tajniacy Disney

Bestsellerowa gra imprezowa teraz również w wersji dla najmłodszych! Tajniacy Disney to zupełnie nowa odsłona popularnej karcianki bazującej na skojarzeniach, w której dwie drużyny rywalizują o to, która jako pierwsza odgadnie przypisany do niej zestaw haseł. Wyzwanie polega na tym, że wspomniane słowa ukryte są na planszy pod postacią obrazków lub wieloznacznych wyrazów. Tylko kapitanowie wiedzą, które z nich przypisane są do poszczególnych drużyn. Ich zadaniem jest przygotowywanie zwięzłych podpowiedzi, które mają naprowadzić grupę na odpowiednie karty.

Liski: Ojojanie

Po wielkim sukcesie na crowdfundingu, Liski: Ojojanie trafią do regularnej sprzedaży!

Wciel się w Puchatera i stań w obronie Lisiego Królestwa! Walcz z problemami i komplikacjami takimi jak odparzenia od kawy, poniedziałek po urlopie czy spóźniony autobus, które będą pojawiały się w kolejnych rundach, zagrażając okolicznym Liskom.

Aby wygrać, musimy pokonać Koszmar, który pojawia się w ostatniej rundzie. Będziemy musieli spróbować ponownie, jeżeli strach zapanuje nad lisią wioską.

Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - Cieniste ścieżki

Zbierz przyjaciół, przygotuj bohaterów i staw czoła koszmarom czyhającym na Cienistych ścieżkach!

Ten dodatek do gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie, który wprowadzi do Twoich przygód nowe tereny, bohaterów, wrogów i przedmioty. To rozszerzenie umożliwia rozegranie nowej kampanii składającej się z nowych przygód, których akcja toczy się w gęstych kniejach Mrocznej Puszczy i znajdujących się głęboko pod ziemią, spowitych ciemnościami salach Morii, gdzie czyha pradawne zło.


Rozszerzenia do gry Everdell


Everdell: Perłowy potok (edycja kolekcjonerska)

Zajrzyj w głębiny Perłowego Potoku i odkryj zupełnie nową społeczność zamieszkującą uroczą krainę Everdell!

Dodatek zawiera zupełnie nową lokację – dodatkową planszę rzeki zamieszkałą przez żaby. Uczestnicy będą mogli wysłać tam ambasadora, który będzie odpowiadał za pozyskiwanie nieznanego dotąd surowca, czyli pereł. Dzięki wizytom w podwodnym królestwie będziemy odkrywać zupełnie nowe technologie – wraz z perłami dodatek wprowadza karty wyjątkowych budowli, które będziemy mogli wybudować za ich pomocą.

Everdell: Zimowy szczyt (edycja kolekcjonerska)

Zrób krok naprzód i zostań bohaterem Everdell, wyruszając w podróż do tajemniczych krain, które tylko czekają na odkrycie! Od teraz nasza rozgrywka zyska zupełnie nowy wymiar dzięki szeregom dodatkowych możliwości. Dodatek Zimowy szczyt wprowadza między innymi:

  • Karty pogody, zawierające ograniczenia, które będzie trzeba przezwyciężyć, by móc pójść dalej. 
  • Karty odkryć pełne nieznanych do tej pory zwierząt, lokacji, strategii i umiejętności. 
  • Wielkie zwierzęta, które nie tylko będą oddanymi pracownikami o nowych, ciekawych umiejętnościach, ale również będą mogły posłużyć za środek transportu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Everdell: Święto Lata

Witajcie w Everdell, przeuroczej krainie, która właśnie obchodzi setną rocznicę założenia! Z tej okazji Król przygotował moc atrakcji. Zapraszamy do świętowania!

Everdell: Święto Lata to duże rozszerzenie, wprowadzające szereg nowych usprawnień i możliwości:

  • Dzięki dodatkowym elementom oraz nowym zasadom od teraz nawet 6 osób może bawić się wspólnie przy Everdell. 
  • Specjalnie plansze pozwolą nam na bieżąco śledzić, jak poszczególni gracze rosną w siłę. 
  • Będziemy mogli odwiedzać zupełnie nową lokację i pozyskiwać z niej profity. 
  • Gracze będą walczyć o nagrody Garland, czyli jawne cele wspólne. 
  • Pojawią się zupełnie nowe wydarzenia specjalne.

Powrót do Szkoły Magii i Czarodziejstwa


Harry Potter: Hogwarts Battle - Potworna skrzynia potworów

Udaj się w głąb Zakazanego Lasu z Potworną skrzynią potworów, najnowszym dodatkiem do kooperacyjnej gry przygodowej Harry Potter: Hogwarts Battle! Wybierz, w którego z bohaterów sagi chcesz się wcielić, a następnie wspólnie z przyjaciółmi sprawdźcie, co czeka na Was w puszczy. I pamiętajcie - skuteczna współpraca to Wasz klucz do zwycięstwa!

To idealna kontynuacja przygody z podstawowej wersji gry. W pudełku znajdziecie 4 scenariusze skupione wokół potworów i stworzeń z Zakazanego Lasu, a także zupełnie nową bohaterkę, która może dołączyć do Waszej drużyny – LUNĘ LOVEGOOD™.

Harry Potter: Hogwarts Battle - Obrona przed czarną magią

Pamiętacie Klub Pojedynków z drugiej części Harry’ego Pottera? Teraz możesz do niego dołączyć!

Harry Potter: Hogwarts Battle - Obrona przed czarną magią to dynamiczna, dwuosobowa karcianka oparta na budowaniu talii, w której staniemy w szranki z drugim czarodziejem w ramach praktycznych zajęć z Obrony przed Czarną Magią. Aby wygrać, musimy trzykrotnie rozbroić naszego przeciwnika.

W pojedynku czarodziejów gracze naprzemiennie będą zagrywali karty, które pozwolą nie tylko atakować przeciwnika, ale również rozbudowywać talię i czynić ją coraz mocniejszą. Przydadzą nam się nie tylko zaklęcia ofensywne, ale również te związane ze skuteczną obroną przed poczynaniami drugiego czarodzieja.

Harry Potter: Hogwarts Battle - Obrona przed czarną magią - Zestaw 4 kart

Wzorem dużej gry Harry Potter: Hogwarts Battle również dla wersji dwuosobowej dostępny jest zestaw kart promocyjnych. Od teraz pojedynkujący się czarodzieje będą mogli skorzystać z pomocy Zgredka, który pozwoli niszczyć karty z sali, a także użyć zupełnie nowego zaklęcia - Confudus. Dodatkowo do gry dołączają dwa przydatne przedmioty, czyli Złoty znicz oraz nas ulubiony eliksir Felix felicis. Jeśli zamawiasz Obronę przed czarną magią w przedsprzedaży, dzięki naszym magicznym zaklęciom dodatkowe karty otrzymasz w magicznym prezencie!


Najnowsza odsłona KeyForge


W II kwartale 2020 r. na rynku pojawią się zupełnie nowe zestawy z serii KeyForge. W Masowej Mutacji talie losowane są z puli 422 kart, a ponad 250 z nich to całkowite nowości! Znajdziesz wśród nich zmutowane wersje znanych stworzeń, a także niespotykane dotąd monstrualne kreatury, które nie mieszczą się na jednej karcie.

KeyForge: Masowa mutacja - Pakiet startowy

Pakiet startowy to wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć swoją przygodę z walką o skarby Tygla. I to z drugą osobą! W pudełku znajdziesz pokaźny zestaw znaczników, klucze, liczniki łańcuchów i dwie pełnoprawne Talie Archontów.

KeyForge: Masowa mutacja - Talia deluxe

Talia Archonta to Twoja podstawowa broń w rywalizacji o skarby Tygla. Dzięki niej przedstawiciele trzech wybranych domów staną ramię w ramię, by pod Twoim przywództwem walczyć o wykuwanie kluczy i otwieranie kolejnych krypt.

KeyForge: Masowa mutacja - Talia Archonta

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę na Tyglu, w Pakiecie deluxe znajdziesz niezbędny ekwipunek. Poręczne pudełko skrywa w sobie trzy klucze, zestaw niezbędnych żetonów, licznik łańcuchów oraz wszelkie instrukcje objaśniające zasady gry. A do tego jedną z pełnowartościowych, unikalnych Talii Archonta!