Ostatnie dni zdecydowanie stanowiły dla nas okres zapowiedzi. Codziennie publikowaliśmy informacje o nowościach na naszym profilu na Facebooku i obserwowaliśmy reakcje użytkowników. A dziś zbieramy te wszystkie informacje w jeden zbiorczy post!

Zapraszamy także do odwiedzenia naszej strony z zapowiedziami wydawniczymi – znajdziecie na niej dokładniejsze opisy wszystkich produktów. Tam również na bieżąco aktualizujemy daty premier poszczególnych gier.


Najnowsze zapowiedzi wydawnicze


Black Mirror: Nosedive (edycja polska)

Unikalna gra imprezowa, w której możemy poczuć się jak bohaterowie jednego z odcinków futurystycznego serialu Black Mirror. Jako fikcyjne postaci będziemy starali się zdobyć jak najwięcej punktów stylu życia. W tym celu będziemy udostępniali pozostałym graczom codzienne wydarzenia, które następnie zostaną poddane ocenie. Oczywiście zależy nam, by zrobiły one jak największe wrażenie na współgraczach!

Dżem dobry

Zupełnie nowa jakość na rynku gier słownych! Dżem dobry to gra imprezowa, w której liczy się dedukcja i praca zespołowa. Aby wygrać, musisz wejść w buty pozostałych graczy i tworzyć podpowiedzi, które najlepiej do nich trafią. Jednocześnie będziesz odgadywać własne litery na podstawie wskazówek, które ukłożą dla Ciebie inni! Finałowe wyzwanie pozwoli Wam ocenić owoce wspólnego trudu. Jeśli stworzycie zgraną drużynę, poznacie słodki smak zwycięstwa!

Caylus 1303 (edycja polska)

1303 rok. Wojna z Anglią dobiegła końca, ale prowincja Gujenna nadal pozostaje pod jej panowaniem. Położony tuż przy granicy zamek Caylus wymaga umocnień i modernizacji. Ty, jako mistrz budowniczy, odpowiadasz za dostarczanie materiałów, żywności i siły roboczej, tak, aby budowa przyniosła jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Aby osiągnąć cel, będziesz konstruować budynki i rekrutować wykwalifikowanych pracowników, a także zarządzać nimi, by byli jak najefektywniejsi. Ich praca może zapewnić Ci chwałę i prestiż!

Caylus 1303 to klasyczna gra planszowa oparta o mechanikę przydzielania robotników. Stanowi ona odświeżoną wersję jednej z pierwszych planszówek typu worker placement.

Zamki Burgundii: BIG BOX

Ekskluzywne wydanie znanej gry ekonomicznej, w której uczestnicy wcielają się w możnych poszerzających swoje posiadłości. Każdy z graczy dysponuje własną planszą terenów, które może stopniowo zajmować, dzięki umiejętnemu wykorzystaniu dostępnych możliwości.

W specjalnie przygotowanym pudełku, oprócz gry podstawowej, znajdziemy aż 11 rozszerzeń, które dodatkowo urozmaicą naszą rozgrywkę. 10 z nich można było zdobyć przy rozmaitych okazjach (większość nie była do tej pory wydana w Polsce), a jedno jest całkowicie nowe.

Punto (edycja polska)

Niewielka, acz zmyślna karcianka, której zasady są proste, a opakowanie pozwala zabrać ją ze sobą absolutnie wszędzie. Podczas gry będziemy starali się stworzyć linię z karty w swoim kolorze, jednak nie zawsze będziemy mogli układać je tam, gdzie chcemy! Poprzez połączenie klasycznych karcianek z grą w kółko i krzyżyk, otrzymujemy ciekawą zabawę pełną planowania i prób przewidywania ruchów przeciwnika.

Imago Family

Znana i lubiana gra kalamburowa teraz również w wersji dla najmłodszych! W Imago Family nie musimy nic mówić, ani pokazywać – do komunikacji służą nam przezroczyste karty z rozmaitymi symbolami, które będziemy na siebie nakładali, by tworzyć bardziej skomplikowane wzory. Dzięki specjalnemu doborowi haseł możemy zaprosić do stołu dzieci i w ten sposób wspierać rozwój ich wyobraźni. To świetna, familijna zabawa!

Ostatni Bastion

Kooperacyjna gra przygodowa, w której wcielamy się w śmiałków broniących Bastionu przed potworami Złowrogiej Królowej. Zwyciężymy, gdy pokonamy wszystkich wodzów hordy, musimy więc stale walczyć z napływającymi ze wszystkich stron stworzeniami. Aby robić to skutecznie, musimy mądrze rozdzielać zadania i poruszać się po całym bastionie, wykonując rozmaite czynności, by przechytrzyć mechanizm gry. Zwyciężyć możemy wyłącznie wspólnymi siłami!

Nagaraja

Na terenie Indii odkryto bliźniacze świątynie dwóch zapomnianych bóstw. Wszystko wskazuje na to, że znajdują się w nich bezcenne artefakty! Zarówno Ty, jak i Twój przeciwnik, wyruszyliście na poszukiwanie skarbów, zaczynając tym samym wyścig o wielką stawkę. Nie będzie łatwo - czeka Was poruszanie się w labiryncie dróg, a także... klątwa złego boga Garudy!

Nagaraja to dwuosobowa gra, w której eksplorujemy świątynie w poszukiwaniu cennych relikwii. Naszym zadaniem będzie pozyskiwanie i umieszczanie na planszy odpowiednich kafelków z drogami w taki sposób, by dostać się do artefaktów.

Black Angel (edycja polska)

W obliczu rychłej zagłady Ziemi, ludzkość musiała zupełnie zmienić swoje plany. W wyniku międzynarodowego projektu został stworzony międzygalaktyczny frachtowiec Black Angel, którego misją jest dostarczenie materiału genetycznego człowieka na zupełnie nową planetę. Statkiem zawiadują sztuczne inteligencje, które poddawane są nieustannej ocenie. Ta, która okaże się najsprawniejsza, poprowadzi ludzkość w drodze do lepszego jutra.

Black Angel to gra oparta o mechanikę przydzielania pracowników. Podczas rozgrywki każdy z uczestników wciela się w jedną ze sztucznych inteligencji dowodzących grupą robotów. Naszym zadaniem będzie zarządzanie statkiem - bezpieczne poprowadzenie go w przestrzeni kosmicznej, odpieranie ataków z zewnątrz, wykonywanie niezbędnych napraw, a ostatecznie dotarcie prosto do celu.


Kontynuacja fantastycznej przygody z D&D


Dungeons & Dragons: Wybrzeże Mieczy

Na położonym w Zapomnianych Krainach Wybrzeżu Mieczy można spotkać prawdziwe legendy cywilizacji, zapuścić się w najeżone niebezpieczeństwami tereny, oraz zagubić w dziczy, która kryje w sobie zarówno mrożącą krew w żyłach grozę, jak i niezmierzone skarby.

Dungeons & Dragons: Wybrzeże Mieczy jest cennym źródłem inspiracji dla nie tylko dla Mistrzów Podziemi, ale również dla prawdziwych poszukiwaczy przygód. W tej książce znajdziecie barwne opisy ludów i krain Wybrzeża Mieczy, a także szereg nowych opcji postaci, które zaintrygują i zainspirują nawet najbardziej wymagającą drużynę poszukiwaczy przygód.

Dungeons & Dragons: Klątwa Strahda

Przygoda dla postaci na poziomach 1-10. Scenariusz przenosi nas do Ravenloft - mrocznej krainy w której groza jest bytem niemal namacalnym. Klątwa Strahda to jedna z najlepiej ocenianych przygód w wieloletniej historii marki Dungeons & Dragons i zapewnia wiele dziesiątek godzin gry w bardzo charakterystycznym, mrocznym klimacie.

Dungeons & Dragons: Wrota Baldura - Zejście do Avernusa

Przygoda dla postaci na poziomach 1-13. Scenariusz przenosi nas do ikonicznych Wrót Baldura, gdzie rozpoczynamy naszą podróż, której koniec znajdziemy w samym sercu pierwszego poziomu piekła. Przygoda bezpardonowo zaprasza nas do wzięcia udziału w Wojnie Krwi - odwiecznym konflikcie pomiędzy diabłami i demonami. Scenariusz z początku oferuje klimat odkrywania tajemnicy nadnaturalnych sił, aby potem przenieść się do Avernusa i zasiąść za sterami machin z piekła rodem.


Dodatki do gier


Na skrzydłach: Ptaki Europy

W pierwszym dodatku do gry Na skrzydłach będziemy mieli okazję powiększyć swój rezerwat o gatunki pięknych ptaków Europy. Ptaki te dysponują nowymi zdolnościami, które działają na koniec rundy, zwiększają interakcję między graczami, umożliwiają zakrywanie kilku pól na planszy czy przynoszą korzyści, gdy ktoś ma nadmiar kart lub pożywienia. Karty z dodatku Ptaki Europy należy wtasować do talii kart z gry podstawowej.

Star Wars: X-Wing - Zestaw konwertujący - Wielkie statki

Nadaj nowej skali swoim rozgrywkom w Star Wars: X-Wing dzięki zestawowi konwertującemu Wielkie statki. Znajdziesz tam wszystko, co niezbędne do ulepszenia kolekcji wielkich statków z Pierwszej Edycji do Drugiej Edycji: obejmuje karty statków, karty rozwinięć i żetony statków oraz nowy szablon manewrów, talię uszkodzeń wielkich statków... i wiele, wiele więcej!

Star Wars: X-Wing - Wielkie bitwy

Dodatek wprowadzający zupełnie nowy wariant rozgrywki, dzięki któremu walka stanie się jeszcze bardziej zacięta, a na graczy czeka jeszcze więcej emocji! W zawartych w pudełku scenariuszach od 2 do 8 graczy będzie mogło wystawić do walki własne jednostki – zarówno w postaci ogromnych flot, jak i zwartych formacji myśliwców. Dzięki zupełnie nowemu szablonowi manewrów będziemy mogli przemieszczać sformowane razem myśliwce w taki sposób, że nie stracą one swojego szyku!

Story Cubes: Science Fiction

Zestaw, w którym odnajdziemy dodatki 3-kostkowe: Potwory, Galaktyka i Atom. Posiadają 54 ikonki opisujące większość najważniejszych słów, które pozwolą nadać naszym opowieściom rys fantastyczny, a nawet kosmiczny! Dzięki nim nasi bohaterowie odwiedzą nieznane miejsca i spotkają na swojej drodze masę fantastycznych stworzeń.

Story Cubes: Interwencje

Zestaw, w którym odnajdziemy dodatki 3-kostkowe: Medycyna, Na ratunek i Kataklizmy. Posiadają 54 ikonki opisujące większość najważniejszych słów związanych z tematyką zdrowia, niesienia pomocy oraz skutków wszelkiego typu kataklizmów.

Story Cubes: Bohaterowie

Zestaw, w którym w którym odnajdziemy dodatki 3-kostkowe: Supermoce, Sport i Salon gier. Posiadają 54 ikonki, które pozwalają wprowadzić do naszych opowieści rozmaitych bohaterów – zarówno tych obdarzonych niezwykłymi zdolnościami, jak i nieco bardziej zwykłych i codziennych.

Tajniacy: Fantastyczne światy

10 dodatkowych kart, czyli aż 20 nowych haseł, które możemy wprowadzić do naszych rozgrywek w Tajniaków. Wszystkie związane są z klimatem fantasy!


Wyłączności


Zupka chińska

Smakowita gra karciana, w której będziemy przygotowywać własne dania z dostępnych kart składników. Aby wygrać, musimy mądrze zarządzać dostępnymi opcjami oraz dostosowywać się do zmiennej punktacji. Celem gry jest stworzenie najlepszej kombinacji kart składników i kart aromatów, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Podczas zabawy uczestnicy będą mogli pozyskiwać i zagrywać odpowiednie składniki prosto do swoich misek, będzie też okazja, by namieszać w zupach innych graczy!

UWAGA! Zupkę Chińską znajdziesz od listopada 2019 r., wyłącznie w sieci salonów Empik.

Dobble Lifestyle

Nowa odsłona znanej gry karcianej pełna symboli znanych z życia codziennego. Podczas zabawy naszym zadaniem jest poszukiwanie identycznych obrazków na charakterystycznych, okrągłych kartach. Ale uwaga – dowolne dwie karty zawsze łączy dokładnie jeden wspólny symbol!

Zapakowana w specjalny blister, kryje w sobie charakterystyczną i wytrzymałą puszkę, którą możemy zabrać ze sobą absolutnie wszędzie.

UWAGA! Ta wersja Dobble dostępna będzie wyłącznie w sieci sklepów Pepco, od listopada 2019 r.