Choć ramen uznawany jest powszechnie za japońskie danie, tak naprawdę pochodzi z Chin. Do Kraju Kwitnącej Wiśni przybył dopiero w XIX wieku, wraz z otwarciem się na handel, a tym samym również na zagraniczne wpływy. Niedługo potem jej popularność rozprzestrzeniła się na cały świat za sprawą wynalezienia zupki błyskawicznej. Dziś możemy cieszyć się nią w każdych warunkach, kiedy tylko mamy ochotę - nawet przy planszówkowym stole!

Zupka chińska to smakowita gra karciana, w której będziemy przygotowywać własne dania z dostępnych kart składników. Aby wygrać, musimy mądrze zarządzać dostępnymi opcjami oraz dostosowywać się do zmiennej punktacji.

Na czym to polega?

Celem gry jest stworzenie najlepszej kombinacji kart składników i kart aromatów, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Podczas zabawy uczestnicy będą mogli pozyskiwać i zagrywać odpowiednie składniki prosto do swoich misek, będzie też okazja, by namieszać w zupach innych graczy!

Na drodze do zwycięstwa istotne będą również karty aromatów – każda z nich wprowadza inne zasady punktowania. Zwycięży osoba, która na koniec gry będzie miała najwięcej punktów z kart znajdujących się pod kartami misek ze zjedzoną zupą.

UWAGA! Radzimy nie siadać do gry z pustym żołądkiem, bo opakowanie i grafiki na kartach mogą wywołać nagły atak głodu!