W szalejącej burzy, na tle pradawnych murów Ravenloftu stoi wampir - hrabia Strahd von Zarovich. Potężny grzmot przetacza się nad wieżycami zamku. Wiatr zawodzi potępieńczo, gdy Strahd spogląda w kierunku niewielkiej wioski, Barovii.

Daleko w dole, lecz nie poza zasięgiem wampirzego wzroku, grupa poszukiwaczy przygód wkroczyła właśnie do jego dominium. Hrabia wykrzywia usta w przewrotnym uśmiechu, gdyż wszystko układa się po jego myśli. Ich wizyta jest nader spodziewana i oznacza tylko jedno - misterna intryga przynosi efekty.

Kolejna błyskawica rozdziera ciemność, Strahda jednak już nie widać. Nocną ciszę wypełnia jedynie zawodzenie wiatru.

Władca Ravenloftu wyprawia wystawną kolację. I wy jesteście na nią zaproszeni.

Dungeons & Dragons: Klątwa Strahda to przygoda dla postaci na poziomach 1-10. Scenariusz przenosi nas do Ravenloft - mrocznej krainy w której groza jest bytem niemal namacalnym. Klątwa Strahda to jedna z najlepiej ocenianych przygód w wieloletniej historii marki Dungeons & Dragons i zapewnia wiele dziesiątek godzin gry w bardzo charakterystycznym, mrocznym klimacie.

Za co pokochasz tę przygodę?

 • Otwarta konstrukcja scenariusza pozwoli Twoim graczom na poczucie niemalże pełnej swobodę wyboru następnych kroków swojej drużyny.
 • Utrzymana w klimacie gotyckiego horroru przygoda przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy uwielbiają poczucie zagrożenia i świadomość, że nie są najpotężniejszymi pionami w okolicy.
 • Wzięcie udziału w tej kampanii to niezapomniane przeżycie, które zostało dostrzeżone w 2016 przez krytyków Ennies (nagroda dla najlepszej przygody do gry fabularnej).
 • Główny antagonista to postać o długiej historii i arcyciekawych pobudkach. Strahd von Zarovich jest szalenie satysfakcjonujący zarówno do prowadzenia, jak i do pokonania.
 • Przygoda napisana w konsultacji z autorami oryginalnej przygody „Ravenloft” i uposażona w dziesiątki dodatkowych stron fabuły, przedmiotów, potworów i antagonistów.
 • W polskiej edycji otrzymasz także dwustronną mapę (53 x 75 cm) bezpiecznie umieszczoną w specjalnej kieszonce z tylu okładki
 • Scenariusz zyskuje na regrywalności dodając szczyptę niewiadomego dzięki zastosowaniu wróżby z Talii Tarokka, której efekt rozmieści pozytywne i negatywne akcenty spośród elementów scenariusza.
 • Jednym z dodatków do przygody jest scenariusz Dom Śmierci, który można wykorzystać do swojej pierwszej sesji w D&D. 

Pobierz darmowy poradnik

Jeżeli przygotowujesz się do poprowadzenia kampanii, to na pewno przyda Ci się pomoc! Pobierz darmowy poradnik Klątwa Strahda: Pomocnik, który zawiera przydatne porady i uporządkowuje wiedzę zawartą w podręczniku. To realne wsparcie od doświadczonej Mistrzyni Podziemi, której wiedza zawarta w tym dodatku ułatwi Ci przygotowanie do poprowadzenia przygody i pozwoli wyciągnąć z niej maksimum satysfakcji. 

 1. Wejdź na stronę produktu Klątwa Strahda: Pomocnik.
 2. Zarejestruj darmowe konto.
 3. Pobierz darmowy poradnik... i tysiące innych materiałów stworzonych przez społeczność D&D na całym świecie!

Dla wygody Mistrza i Mistrzyni gry udostępniamy rekwizyty do gry w formie pdf do pobrania tutaj. Uwaga na spoilery! Dostępne są również mapy poszczególnych miejsc: kluczowych lokacji, wsi Barovia, Vallaki oraz Krezk.

Piąta edycja Dungeons & Dragons® to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast.

Klątwa Strahda stanowi rozszerzenie do trzech podręczników podstawowych: Player's Handbook (Podręcznika Gracza), Monster Manual (Księgi Potworów) i Dungeon Master's Guide (Przewodniku Mistrza Podziemi). 

Wszystkie grafiki podlegają ostatecznej akceptacji licencjodawcy.