Ogłaszamy Nową Erę

międzygwiezdnych

potyczek w świecie

Star Wars!


„Załogi do raportu!”
- Lider Czerwonych, Star Wars: Nowa Nadzieja

Od przestworzy Scarif z Łotr 1 do przepełnionych klimatem potyczek nad Endorem w Powrocie Jedi, statki kosmiczne odegrały kluczową rolę w prawie każdej bitwie podczas Galaktycznej Wojny Domowej. W czasie tych intensywnych starć myśliwców, pomimo nikłych szans na zwycięstwo, odważni członkowie Sojuszu Rebelii stawiali czoła przeważającym siłom bezwzględnego Imperium Galaktycznego.

Od dnia premiery X-Wing ™: Gra figurkowa zapraszała Was, abyście wkroczyli w świat Star Wars i rozegrali własne bitwy, wykorzystując ikoniczne statki. Prowadząc własnoręcznie stworzone eskadry do boju o wysokie stawki, siadaliście za sterami maszyn należacych do Imperium Galaktycznego, Sojuszu Rebelii, czy Szumowin. Modyfikowaliście każdy element statku w pogoni za zwiększeniem prędkości, zwrotności, czy siły ognia. Teraz nadszedł czas na nowy rozdział w Waszej podróży z grą X-Wing.

Zamów Star Wars: X-wing ™ (druga edycja) już dziś w dobrych sklepach hobbystycznych lub w naszym sklepie online!

Dzisiaj Rebel przy współpracy z Fantasy Flight Games ogłasza kolejny krok ewolucji międzygwiezdnych potyczek: Star Wars: X-Wing ™ (druga edycja), gra o kosmicznych bitwach dla dwóch osób! Przy użyciu trzech w całości złożonych i ładnie pomalowanych statków, wszystkich niezbędnych kart, narzędzi do przemieszczania się, żetonów oraz kości będziesz mógł rozegrać swoją bitwę. Star Wars: X-Wing - Zestaw podstawowy (druga edycja) jest idealnym sposobem, żebyś mógł się zapoznać z nowymi mechanikami albo doświadczyć gry X-Wing po raz pierwszy.

Jesteś weteranem potyczek w X-Wing ™: Gra figurkowa?

W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Chociaż Star Wars: X-Wing - Zestaw podstawowy (druga edycja) zapewnia wszystko, czego potrzebujecie, żeby zacząć swoją pierwszą kosmiczną bitwę w nowej edycji, to nie jest wszystkim, co mamy do zaoferowania. Możecie przenieść swoją całą kolekcję statków z pierwszej edycji do nowej dzięki zestawowi konwertującemu przygotowanym dla Imperium Galaktycznego, Sojuszu Rebelii oraz Szumowin.  Co więcej, wypełnione po brzegi rozszerzenia trafią do sprzedaży razem z zestawem podstawowym, dając Wam masę możliwości na złożenie różnorodnych eskadr, dzięki czemu doświadczenia z gry X-Wing będą wyjątkowe.

Obejrzyjcie trailer umieszczony poniżej, żeby poczuć smak tego, co czeka Was podczas grania w Star Wars: X-Wing (druga edycja)  po czym wróćcie, aby zapoznać się z resztą informacji!


Dlaczego druga edycja?

Od 2012 roku, kiedy pojawiła się na rynku, X-Wing: Gra figurkowa rozrosła się i stała się bestsellerem. Czternaście Fal i 58 wyjątkowych statków zapewniło ogromną bibliotekę maszyn oraz taktycznych możliwości, dając Ci szansę do pokierowania setkami wyjątkowych eskadr w bitwach kosmicznej sagi Star Wars.

Pomimo ogromnego sukcesu pierwszej edycji, wierzymy, że przejście do kolejnej umożliwi nam zapewnienie jeszcze bardziej wyjątkowych doznań! W czterech głównych sferach gra Star Wars: X-Wing (druga edycja) została rozbudowana tak, aby wywoływać u graczy jeszcze więcej emocji:

  • W Star Wars: X-Wing (druga edycja), wprowadzamy zmiany w rozgrywce. Zmiany te mają na celu polepszenie płynności rozgrywki, ujednolicenia interakcji pomiędzy statkami i ponownym skupieniu się na poruszaniu się statkami jako głównej mechanice gry. 
  • Moc jest jednym z głównych czynników w uniwersum Star Wars, jednak w grze X-Wing nie miała tak dużego znaczenia. Dzięki premierze nowej edycji jesteśmy w stanie zaimplementować mechanikę Mocy, która będzie wpływać na to jak poruszacie się statkami i jakie taktyczne decyzje podejmujecie podczas bitwy. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego jak działa moc, po prostu czytajcie dalej! 
  • Dzięki nowej edycji frakcje występujące w grze X-Wing mogą stać się bardziej unikatowe. Nawigowanie eskadrą Szumowin powinno różnić się od dowodzenia statkami Imperium. Różnice te w drugiej edycji będą jeszcze bardziej zauważalne! Co więcej, Najwyższy Porządek oraz Ruch oporu zostały przekształcone we własne frakcje, które zostały oddzielone od Sojuszu Rebelii oraz Imperium Galaktycznego. Otrzymają swoje wyjątkowe mechaniki, mocne oraz słabe strony! 
  • Oficjalna aplikacja X-Wing Squad Builder oraz specjalna strona wyniosą tworzenie eskadr na jeszcze wyższy poziom, tak w sankcjonowanych rozgrywkach jak i w bitwie towarzyskiej. Aplikacja umożliwia graczom łatwe tworzenie eskadr i zarządzanie własną kolekcją, a w kwestii sankcjonowanych rozgrywek umożliwia sprawdzenie nowych dróg na alternatywne formaty rozgrywki. 
  • Dzięki aplikacji, koszt punktowy statków oraz wyposażenie, a także gniazda wyposażenia w statkach mogą być dowolnie dopasowane pod nawet jedno wyjątkowe wydarzenie, serię turniejów, albo nawet cały sezon rozgrywek! Ostatecznie aplikacja stworzy dynamiczną i ciągle ewoluującą scenę rozgrywek sankcjonowanych na poziomie, którego nigdy wcześniej nie doświadczyliście. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego jak działa aplikacja, po prostu czytaj dalej!

 


Wleć w wir walki

„Znam kilka sztuczek. Zgubię ich!” 
- Han Solo, Star Wars: Nowa Nadzieja

Star Wars: X-Wing (druga edycja) stawia Was na czele własnej eskadry zaawansowanych technologicznie statków, związanych w emocjonujących, taktycznych bitwach kosmicznych. Idąc w ślady pierwszej edycji, druga ulepsza intuicyjne i ekscytujące założenia manewrowania statkami, aby dostać się na idealną pozycję. Będziecie bardziej skupiać się na ekscytacji związanej z nawigowaniem statkami w uniwersum Star Wars.

Podczas bitwy będziecie używać unikatowych zdolności swoich eskadr, aby uzyskać przewagę nad przeciwnikami. Każdym statkiem X-Wing lata się inaczej, każdy ma zestaw wyjątkowych ruchów od delikatnych skrętów do agresywnego manewru Kiograna. Tak jak w pierwszej edycji, będziecie musieli wykorzystać do maksimum zdolności manewrowe swojego statku, aby strategiczne go ustawić. Runda zaczyna się od tajnego zaplanowania ruchu przez każdego z graczy. Służą do tego unikatowe dla każdego statku tarcze manewrów. Po tej fazie zaczniecie odsłaniać tarcze i poruszać statki, zaczynając od tych, których wartość inicjatywy pilota jest najmniejsza.

Wybrałeś manewr skrętu w prawo o prędkości 2 na tarczy manewrów X-winga. Kiedy przyjdzie dla tego statku kolej na aktywację, użyjesz odpowiedniego wzornika manewrów, aby wykonać ruch.

W czasie manewrów dojdzie do intensywnych pojedynków z przeciwnikiem, gdy oboje będziecie próbowali ustawić się, aby oddać idealny strzał. Zanim jednak będziecie w stanie strzelić do wrogiego statku, musi się on znaleźć w Waszej strefie rażenia oraz w zasięgu. Poprzez ostrożne wybieranie ruchów, możecie wymanewrować wrogi statek, aby znalazł się w Waszej strefie rażenia, aby po wybraniu celu móc wykonać całą sekwencję ataku. Możecie roznieść na pył wrogi statek używając broni podstawowej, która zniszczy tarcze wroga. Możecie też spróbować zadać ogromne obrażenia przy użyciu dewastującego ostrzału torped protonowych. Nieważne w jaki sposób podejdziecie do bitwy – to Wy dowodzicie swoją eskadrą! Jeden z graczy wygrywa, gdy wszystkie wrogie statki zostaną zniszczone!

Myśliwiec TIE złapał wrogiego X-winga w swojej strefie rażenia i oddaje strzał. Jego wartość ataku broni podstawowej wynosi 2, więc gracz rzuca dwiema kośćmi ataku.

Sprytne manewrowanie jest oczywiście ważne, ale nie jest jedynym czynnikiem, który musicie wziąć pod uwagę podczas walki na krótki dystans. Tak jak w pierwszej edycji X-Wing, po tym jak Wasz statek wykona manewr, możecie wykonać akcję, aby uzyskać przewagę. Niezależnie czy wybierzecie namierzenie wrogiego statku, czy wykonanie beczki, aby uciec z wrogiego pola rażenia – akcje, które wykonacie, będą miały wpływ na przebieg bitwy i zadecydują o losach Waszej eskadry.

W drugiej edycji gry Wasze akcje oferują jeszcze więcej strategicznej głębi. Niektóre z nich są czerwone i powodują dobranie żetonu stresu po ich użyciu. Inne są akcjami łączonymi, pozwalającymi Ci wykonać dwie akcje, aby grać na granicy ryzyka Twojego statku! Będziemy szczegółowo opisywać każdy element rozgrywki Star Wars: X-Wing (druga edycja) w kolejnych artykułach. Śledźcie naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji!


Użyj Mocy!

„Bo sprzymierzeńcem moim jest Moc. A to potężny sprzymierzeniec.”
- Yoda, Star Wars: Imperium Kontratakuje

Moc jest nierozerwalnym elementem uniwersum Star Wars. Niektórzy z najlepszych pilotów, włączając w to Luke Skywalkera i Darth Vadera, byli w stanie wykorzystać to źródło energii, aby osiągnąć najwyższą wydajność – swoją i prowadzonej maszyny. Star Wars: X-Wing (druga edycja) wykorzystuje ten element i przedstawia Wam sposób, w jaki piloci podatni na wpływ Mocy będą mogli wykorzystać ją jako niezwykłą przewagę w bitwie. Piloci z możliwością wykorzystania wpływu Mocy mają ładunki Mocy, które mogą wydać aby wykonać zapierające dech w piersiach akcje, daleko wykraczające poza zdolności zwykłych ludzi.

Luke Skywalker posiada poziom Mocy dwa,
dzięki czemu ma dwa ładunki Mocy na początku rozgrywki.

Podstawowy sposób na użycie ładunku Mocy polega na wydaniu go i poprawieniu celności pilota, albo zwiększenia jego szansy przetrwania nadchodzącego ataku. Używanie ładunków Mocy pozwala Wam na zmienienie jednego żetonu skupienia podczas ataku albo obrony odpowiednio na wynik trafienia albo uniku. Po dodaniu do pilotów odpowiednich kart wyposażenia, ci podatni na Moc stają się jeszcze większym zagrożeniem. Karty, które wymagają wydania ładunków Mocy, pozwalają pilotom na większe skupienie, zwiększają refleks, a nawet pozwalają im przewidywać, gdzie w przyszłości poruszy się przeciwnik.

W momencie w którym Luke Skywalker został zaatakowany, postanawia użyć jednego z ładunków Mocy, aby zmienić jeden z wyników skupienia na wynik uniku.

Moc jest silnym sprzymierzeńcem w ferworze walki, ale jednocześnie jest surowcem, który może ulec wyczerpaniu. Musicie wybrać odpowiedni moment na to, żeby wydać ładunek, aby mieć pewność, że Moc zmieni losy bitwy na Waszą korzyść. Zaufajcie własnym uczuciom i wygrywajcie mądrze korzystając z płynącej przez Was Mocy.


Legendarne statki

„Wybijemy ich w walce bezpośredniej. Załogi do myśliwców”
- Darth Vader, Star Wars: Nowa Nadzieja

X-Wing jest znany z wprowadzania statków z całego uniwersum Star Wars w postaci pięknie pomalowanych i szczegółowych figurek. Jako uzupełnienie dla T-65 X-Wing i myśliwca TIE, które znajdują się w Star Wars: X-Wing - Zestaw podstawowy (druga edycja), pojawi się dużo rozszerzeń do drugiej edycji X-Wing, dających sporo możliwości przy tworzeniu indywidualnej eskadry, która wpasuje się w Wasz styl rozgrywki.

Nieważne, czy preferujecie wszechstronne myśliwce Sojuszu Rebelli, ogromne ilości szybkich statków Imperium, czy nieprzewidywalne statki Szumowin – wszystkie te trzy frakcje będą dostępne w dniu premiery. Nowi gracze mogą zacząć kolekcjonować statki drugiej edycji X-Wing, a weterani mogą użyć zestawów konwertujących odpowiednich dla ich frakcji, aby dopasować całą kolekcję z pierwszej edycji do drugiej.

Każdy Star Wars: X-Wing - Zestaw konwertujący (druga edycja) zawiera ogromny przekrój kart dla drugiej edycji, a także żetonów i tarcz manewrów dla statków z poprzedniego zestawu. Od Star Wars: X-Wing - Zestaw konwertujący (druga edycja) po aplikacje do tworzenia eskadr dostaniecie wszystkie narzędzia aby w całości stworzyć eskadrę przystosowaną do Waszego stylu gry. Aby dowiedzieć się więcej o X-Wing squad builder app czytajcie dalej!

Co więcej, wraz z premierą Star Wars: X-Wing - Zestaw podstawowy (druga edycja) będzie dostępny Star Wars: X-Wing - Zestaw kości (druga edycja). Ten dodatek zawiera trzy czerwone kostki ataku oraz trzy zielone kostki obrony, dokładnie takie same jak te, które znajdziecie w Zestawie Podstawowym. Dzięki tym akcesoriom będziecie mogłi prowadzić swoje bitwy jeszcze sprawniej i szybciej.

Oczywiście Saga Star Wars opowiada nie tylko o Galaktycznej Wojnie Domowej. Przebudzenie Mocy i Ostatni Jedi kontynuują historię konfliktu pomiędzy Ruchem Oporu i Najwyższym Porządkiem. Zamiast wprowadzić rozbicie na podfrakcje Sojuszu Rebelii i Imperium Galaktycznego, Ruch oporu i Najwyższy Porządek pojawiają się w drugiej edycji X-Wing jako osobne frakcje! Zostaną one zaprezentowane podczas pierwszej fali dodatków z własnymi zestawami konwertującymi dla weteranów serii, aby mogli łatwo przenieść kolekcję aktualnie dostępnych statków Najwyższego Porządku i Ruchu Oporu.


Zbuduj swoją eskadrę

„Do statków!”
- Generał Dodonna, Star Wars: Nowa Nadzieja

Po tym jak wybierzecie frakcję, nadejdzie czas, żeby zbudować swoją eskadrę. Star Wars: X-Wing (druga edycja) daje Wam pod tym względem ogromne możliwości. Do wyboru macie statki, pilotów oraz wyposażenie, które możecie wykorzystać podczas lotu. Asy pokroju Luke Skywalkera, czy Iden Versio posiadają unikatowe zdolności, które dają im przewagę nad innymi pilotami. Ponadto oprócz trików, które wnoszą do rozgrywki piloci, mogą oni dowolnie zbudować swój statek wykorzystując modyfikacje, broń specjalną, droidy, astromechy, czy inne specjalne zdolność, które urozmaicą taktyczne działania podczas rozgrywki. W drugiej edycji jednak to, jakie wyposażenie można zamontować na statku, będzie determinować aplikacja do tworzenia eskadr, którą za chwilę sobie omówimy!

Karty wyposażenia, które wybieracie, dają Waszym pilotom dodatkowe umiejętności albo alternatywne sposoby atakowania, dzięki czemu Wasze statki będzie mogły się lepiej dostosować do wydarzeń podczas bitwy. Będziecie mogli użyć kart szybkiego tworzenia albo oficjalnej aplikacji przed rozpoczęciem rozgrywki. Po tym jak stworzycie i wyekwipujecie nowe, poziome karty wyposażenia, są one częściowo wsuwane pod kartę statku albo pod poprzednie wyposażenie – dzięki czemu będziecie mogli zachować porządek i mieć łatwy dostęp do tekstu widniejącego na kartach.

Luke Skywalker jest gotowy, żeby dołączyć do bitwy wyposażony w wachlarz wyposażenia!

Kiedy składacie swoją eskadrę do potyczki przeciwko znajomemu, Star Wars: X-Wing (druga edycja) oferuje Wam dwie świetne drogi, aby to zrobić. Jeżeli chcecie przystąpić do bitwy natychmiast, możecie użyć kart szybkiego tworzenia. Dzięki temu zbudujecie zbalansowane statki, które są od razu gotowe do walki. Taki statek składa się z predefiniowanych kart pilotów i wyposażenia, a całość opisana jest poziomem zagrożenia. Wystarczy, że ustalicie wspólnie maksymalny pułap zagrożenia, wybierzecie kombinację statków przy pomocy kart szybkiego tworzenia i możecie rozpocząć rozgrywkę!

Używając kart szybkiego tworzenia możesz stworzyć kompozycję Luke Skywalkera oraz Weterana Eskadry Czerwonych,
której poziom zagrożenia wynosi 5.

Jeżeli jednak chcecie mieć pełną kontrolę nad pilotami oraz wyposażeniem w swojej eskadrze, Star Wars: X-Wing (druga edycja) wprowadza aplikację do tworzenia eskadr. Pierwsza edycja X-Wing posiadała gniazda wyposażenia oraz koszt punktowy statków na kartach. Z nadejściem drugiej edycji wszystkie te elementy zostają przeniesione do aplikacji! To ona będzie śledzić za Was użycie kosztów punktowych z kart oraz gniazd wyposażenia. Co więcej, aplikacja będzie zawierała zasady tworzenia eskadry i przedstawi je w przejrzysty sposób. Program zadba także o poprawność stworzonej eskadry, żeby gracze przypadkowo nie tworzyli błędnych zestawień.

Aplikacja nie tylko daje szybki dostęp do eskadr i ich budowania, ale także w łatwy sposób będzie mogła wspierać różnorodne formaty rozgrywki, tworząc jeszcze dynamiczniejsze warunki bitwy. Nieważne czy rozgrywacie turniej, czy gracie w gronie znajomych - aplikacja umożliwi Wam tworzenie własnych formatów. Wyłączając konkretne karty, możesz stworzyć format turniejowy, który zapewni Wam unikatowe doświadczenia.

Przyszłe artykuły omówią dokładnie karty szybkiego tworzenia, jak i aplikację do budowania eskadr. Dowiecie się z nich, w jak jeszcze prostszy sposób przygotować się do bitwy!


Nowy początek

„Niech moc będzie z tobą”
Obi-Wan Kenobi, Star Wars: Nowa Nadzieja

Wrogie statki są na Twoim radarze, masz tylko kilka sekund aby wydać rozkazy. Doświadczcie kolejnej epoki w dziejach kosmicznych bitew uniwersum Star Wars z Star Wars: X-Wing (druga edycja).

© and ™ Lucasfilm Ltd.