Otwórz pudełko i odkryj tajne hasło, a następnie pomóż innym je odgadnąć na podstawie dokładnie tylu wskazówek, ile wskazuje karta. Jeśli przeciwnicy domyślą się zbyt szybko, zgarną Ci punkty sprzed nosa, ale uważaj – starannie dobieraj słowa, bo jeśli Twoje podpowiedzi zostaną uznane za nieprecyzyjne, możesz paść ofiarą Kociej klątwy!

W tej niebanalnej grze skojarzeniowej starasz się zdobyć więcej punktów niż przeciwnicy, podając właściwe hasła i dając wskazówki, które pozwolą odgadywać je innym. Kluczem do zwycięstwa jest bystry umysł i mądre dawkowanie kolejnych podpowiedzi.

Na czym to polega?

  1. W każdej rundzie jeden z graczy będzie wymyślał podpowiedzi dla pozostałych. W tym celu odkrywa pierwszą kartę z puli i wybiera hasło do odgadnięcia. 
  2. Tył kolejnej karty wskazuje, ile podpowiedzi ma do wykorzystania aktywny gracz. Zależy mu, by pozostali odgadli hasło na podstawie dokładnie takiej liczby wskazówek. 
  3. Swoich podpowiedzi udziela pojedynczo. Muszą składać się one dokładnie z jednego słowa i być wyraźnie związane z hasłem, którego dotyczą.
  4. Jeśli hasło zostało odgadnięte na podstawie dokładnie tylu wskazówek, ile określono na karcie, punkty otrzymuje zarówno odgadujący, jak i podpowiadający. Jeśli komuś udało się odgadnąć hasło szybciej, sam zgarnia nagrodę. 
  5. Podpowiedzi muszą być związane z hasłem. Jeśli większość grupy uzna, że wskazówki gracza były zbyt mało precyzyjne, otrzyma on kafelek kociej klątwy. Ta przechodnia kara sprawia, że jej właściciel straci 4 punkty pod koniec gry. 
  6. Zwycięża osoba, która zgromadzi najwięcej punktów po dwóch kolejkach podpowiedzi. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • To prosta i angażująca gra imprezowa, w której nieustannie lawirujemy między naprowadzeniem innych na nasz tok myślenia a próbą skierowania ich myśli na inne tory… przynajmniej na jakiś czas.
  • Wspólna zabawa ze skojarzeniami doskonale pobudza naszą wyobraźnię i pozwala jeszcze lepiej poznać pozostałych i uczestników.
  • Na kartach znajduje się aż 880 słów, co razem ze specjalnym mechanizmem ograniczenia wyboru aktualnego hasła zapewnia mnóstwo unikalnych rozgrywek.