Ciesz się jeszcze większą różnorodnością rozgrywek i asymetrycznymi warunkami początkowymi, rozbuduj swoją firmę o ciekawe i jakże potrzebne działy i przekaż zgromadzone środki na zupełnie nowe cele charytatywne! Carnegie: Dodatek nr 1 to rozszerzenie wprowadzające 4 całkowicie niezależne moduły, które możesz wprowadzić do swojej gry pojedynczo lub połączyć je wszystkie, by cieszyć się mnogością nowych elementów.

  • Nowy początek zawiera notes licytacji, który pozwala na dostosowanie początkowych zasobów oraz wybranie pierwszego gracza, dzięki czemu dodaje rozgrywce asymetryczności. 
  • Nowe działy wprowadzają 32 nieznane dotąd pomieszczenia (po 2 z 16 rodzajów) z zupełnie nowymi efektami i strategicznymi możliwościami.
  • Nowe darowizny to 4 kafelki, którymi możemy przykryć dowolną sekcję darowizn na planszy głównej. To nic innego jak zupełnie nowe okazje do zdobycia punktów, zmieniające nasze podejście do kolejnych partii.
  • Oprócz tego instrukcja opisuje 3 zasady opcjonalne, które pozwolą dodatkowo urozmaicić rozgrywki.

Czym jest Carnegie?

To wielowymiarowa gra strategiczna inspirowana życiem i pracą jednego z amerykańskich potentatów przemysłowych – Andrew Carnegiego. Był on nie tylko jednym z najbogatszych ludzi na świecie, lecz także filantropem i dobroczyńcą, który przekazał sporą część swego majątku na cele społeczne. Podczas rozgrywek my również będziemy zarządzać pracownikami, inwestować w nieruchomości, produkować towary oraz rozwijać łańcuchy transportowe na terenie całych Stanów Zjednoczonych. A to wszystko w ograniczonej liczbie tur, która zmusi nas do budowania przemyślanych strategii.