Podczas tegorocznego konwentu fantastyki Pyrkon, odbywającego się z Poznaniu, zaprosiliśmy naszych partnerów, bloggerów oraz recenzentów na Rebel Game Show, podczas którego podzieliliśmy się nie tylko naszymi przemyśleniami z mijającego półrocza, ale także planami na przyszłość. Opowiedzieliśmy o nadchodzących premierach i ujawniliśmy kilka nowych tytułów, które zostaną wydane nakładem wydawnictwa Rebel.

Poniżej przedstawiamy treść prezentacji dotyczącą produktów i zapraszamy do zapoznania się z nią.

Sporą część z poniższych planów wydawniczych można już przeglądać pod zakładką zapowiedzi na naszej stronie wydawniczej. Nowe produkty wraz z datami premier pojawiać się będą na niej stopniowo.


Najnowsze zapowiedzi

Czyli gry licencyjne, które wydamy w naszym kraju. Większość z nich jeszcze nigdy nie była przez nas zapowiadana :-)


Get packing - zręcznościowa gra czasu rzeczywistego, w której wszyscy uczestnicy jednocześnie będą starali się spakować walizkę na wyjazd. To, co należy spakować do walizki, dyktuje nam karta miejsca, do którego aktualnie mamy odbyć podróż. Jest ona wspólna dla wszystkich graczy, ale zwyciężyć może więc tylko jeden - ten któremu jako pierwszemu uda się spakować walizkę i ją zamknąć!

7 Cudów Śwata: Armada - dodatek do bestsellerowej i jednej z najbardziej nagradzanych gier  ostatnich lat. Armada dodaje do gry planszę, po której będziemy przemieszczać swoje floty na czterech torach - militariów morskich, floty handlowej, floty dyplomatów i odkrywców. Podczas zagrywania karty możemy teraz ponieść dodatkowy koszt, aby poruszyć statek o jedno pole do przodu i otrzymać benefit z tego pola. To, którą flotę poruszymy, uzależnione jest od koloru zagrywanej karty, mamy więc nową decyzję strategiczną. Dzięki flocie militarnej będziemy mogli atakować wszystkich graczy przy stole, dzięki flocie handlowej wydatnie podreperujemy finanse, flota dyplomatów przyniesie nam punkty zwycięstwa, a flota odkrywców pozwoli na odkrywanie nowych kolonii (dodatkowe zestawy kart kolonii).

Cat Stax - jednoosobowa łamigłówka z kotami w roli głównej. 44 karty zadań o różnych poziomach trudności, w których musimy ułożyć różne koty na karcie tak, by żaden z nich nie wystawał poza wyznaczoną przestrzeń i by nie było żadnych luk.

Cortex 2 - 8 nowych zadań i nowe karty dotykowe. Grę można bez problemu połączyć z pierwszą częścią, otrzymując jeszcze bardziej zróżnicowany zestaw zadań ćwiczących nasz umysł.

Cortex dla dzieci 2 - 8 nowych zadań i nowe karty dotykowe. Również tę grę można bez problemu połączyć z pierwszą częścią wersji dla dzieci, otrzymując jeszcze bardziej zróżnicowany zestaw zadań ćwiczących nasz umysł.

Zakochanie. Gra dla dwojga - dwuosobowy quiz z pytaniami. Dzięki niej dwie osoby będą mogły lepiej się poznać i umilić sobie wspólnie spędzony czas dowiadując się czegoś więcej o drugiej osobie.

Bears vs Babies - straszliwe potwory w odwrocie i krwiożercze niemowlęta w natarciu! Gra autora Eksplodujących Kotków, ponownie z nietypowym tematem. Gracze będą wyposażać swoje niedźwiadki w rozmaity sprzęt pozwalający im się bronić przed rychłą zagładą z rąk niszczycielskich niemowląt.

Shadows: Amsterdam - połączenie Tajniaków i Dixita - gracze będą wcielali się w role prywatnych detektywów, którzy będą poruszać się po mieście szukając tropów i wskazówek i podążając śladem przestępcy. Pokieruje nimi kapitan, który za pomocą skojarzeń będzie im podpowiadał, na jakie pola należy się poruszyć. Wskaże on jedną kartę z obrazkiem, a zadaniem graczy będzie trafnie połączyć ją z jedną z ilustracji wokół pola, na którym aktualnie się znajduje ich pionek. Jeśli im się uda, będą mogli się na nie poruszyć. Brzmi łatwo? Dodajmy do tego aspekt gry symultanicznej dwóch drużyn, czas rzeczywisty i konkurencję - nagle zaczyna robić się nieco trudniej.


Premiery produktów własnych

W poniższym zestawieniu znajdują się gry, które wydawnictwo Rebel opracowuje od podstaw. Znajdziemy w niej długo wyczekiwaną Drako 2, reedycję pierwszej części Drako, dodatek do K2 oraz Strefę Emisji!


Drako 2: Trole kontra Rycerze - druga część ciepło przyjętej gry taktycznej Drako, którą można łączyć z pierwszą częścią otrzymując 6 unikalnych kombinacji pojedynków.

Drako (druga edycja) - odświeżona i wyposażona w nowe figurki gra w której krasnoludy zmierzą się z młodym smokiem w zażartym pojedynku na śmierć i życie.

K2: Lhotse - drugi dodatek formatu Broad Peaka, w którym gracze będą mieli kilka alternatywnych dróg na szczyt i oprócz dopasowania planów do wybranego okna pogodowego będą musieli także decydować się na atak środkiem, prawą albo lewą strefą, w których warunki pogodowe mogą być także znacznie odmienne.

 


Strefa Emisji - duża gra przygodowa, w której gracze wcielą się w szperaczy przeszukujących okolice ruin sarkofagu po elektrownii w Czarnobylu. Od jakiegoś czasu w tych terenach pojawiają się tajemnicze "emisje", których efektem jest wprowadzanie anomalii i zaburzeń w lokalnej faunie i florze. Wielu śmiałków wybrało się na wyprawę w te tereny, ale nie wróciło. Czy graczom uda zbadać się tajemnicę?

Nemesis - grą kooperacyjną w której głównymi motywami są blef, zdrada i to, co uwielbia każdy fan gatunku survival horror - przygoda pełna niebezpiecznych spotkań i trudnych decyzji.Nadchodzące premiery

Czyli produkty, które często są już przygotowane do druku, znana jest data premiery i sugerowana cena detaliczna; pozostaje oczekiwać na dostępność. Te produkty mają już swoje karty na stronie wydawnictwa, można odnaleźć je przez wyszukiwarkę albo kliknąć na obrazek, aby przejść do karty produktu.Dziękujemy za uwagę!