Pierwsze cieplejsze dni, słońce wychylające się zza chmur… Słowem: wiosna. Od razu jest w człowieku więcej energii do działania. To właśnie w tym okresie na dobre rozpoczyna się sezon planszówkowych eventów w których bierzemy udział. A symboliczny początek sezonu stanowi największe święto gier planszowych w północnej Polsce, czyli Festiwal Gramy.

Trójmiejskie święto gier planszowych

Festiwal Gramy to cykliczna impreza skierowana zarówno do fanów planszówek, jak i do osób, które chcą spróbować tego hobby. Edycja wiosenna odbywa się co roku w popularnym “Irokezie”, czyli Gdynia Arena przy ulicy Kazimierza Górskiego 8 i gromadzi fanów gier nie tylko z regionu, ale też z całej Polski. To świetna okazja do spotkania z innymi graczami, wymiany doświadczeń i poznania nowości, które niedawno pojawiły się na rynku. Możemy sprawdzić, czy dany tytuł nam odpowiada, zanim zdecydujemy się na zakup.

Jak na prawdziwe święto planszówek przystało, na Festiwalu Gramy na odwiedzających czeka cała masa atrakcji:

  • Do dyspozycji uczestników jest hala pełna stolików oraz świetnie zaopatrzona wypożyczalnia, w której znajdziemy ponad 600 różnych tytułów gier: zarówno prostszych, jak i bardziej wymagających, z rozmaitych kategorii.
  • Przez cały weekend odwiedzający mogą korzystać z pomocy wolontariuszy (tzw. żółtych koszulek), których zadaniem jest pomoc w wyborze gier, a także w szybkim zrozumieniu ich zasad. Wydawnictwa planszówkowe biorące udział w organizacji festiwalu przygotowują specjalne strefy pokazowe, na których prezentowane będą najpopularniejsze tytuły.
  • Na dwóch specjalnie przygotowanych salach w czasie festiwalu odbywają się turnieje w wybrane tytuły, w tym eliminacje do Mistrzostw Polski w grze Wsiąść do Pociągu oraz Mistrzostw Świata w IceCool.
  • Na uczestników czeka również specjalna Strefa Zakupowa, w której znajdą się nie tylko gry planszowe z listy 20 gram czy ze strefy pokazowej, ale także gadżety od Maginarium oraz Purr!

Rebel pojawi się na GRAMY z zestawem atrakcji:

Do zobaczenia na wiosennej edycji Festiwalu GRAMY!