Dziś opowiadamy, jak możecie
zaangażować się w pierwszy oficjalny  turniej
Star Wars: X-Wing 2.0.


„Wygląda niepozornie, ale ma swoją moc. Wprowadziłem specjalne usprawnienia”.
Han Solo, Star Wars: Nowa nadzieja.

Pierwszy tydzień października będzie w tym roku szczególny dla wszystkich fanów turniejowych rozgrywek X-Winga. W Roseville, gdzie mieści się siedziba FFG, spotkają się zwycięzcy poszczególnych konkursów, które odbyły się w tym roku w ramach System Open Series. Zwieńczeniem ostatnich potyczek jest właśnie Coruscant Invitational, czyli turniej turniejów X-Winga. Udział w tym evencie to marzenie każdego miłośnika gry – jest to niebywała szansa, aby zasiąść przy jednym stole z najtęższymi głowami figurkowych pojedynków. Można tam zdobyć bezcenne doświadczenie, a przy okazji wywalczyć trofea i nagrody rzeczowe, o jakich nikomu się nie śniło. Tegoroczne spotkanie jest przełomowe, ponieważ stanowi doskonałą możliwość, by na własnej skórze przekonać się, jak zmiany wprowadzone w Star Wars: X-Wing (druga edycja) usprawniają przebieg rozgrywki i jeszcze lepiej oddają atmosferę galaktycznych walk.

Coruscant Invitational 2018 będzie pierwszą okazją na wspólne testowanie drugiej edycji i to w tak doborowym towarzystwie. Wydarzenie to nie tylko zamknie tegoroczny cykl turniejowych zmagań w ramach System Open Series, ale przede wszystkim będzie dobrą sposobnością, aby gracze po prostu podzielili się radością z grania w X-Winga. Wydawca pragnie zgromadzić w Roseville rzesze fanów, licząc jednocześnie na ich aktywne zaangażowanie już na etapie organizacji imprezy.

Wsparcie w czasie przygotowań to jednak nie wszystko. Całe wydarzenie będziecie mogli śledzić na Twitchu, a szczęśliwcy zostaną nagrodzeni unikatowymi bonusami X-Wing! No dobra, ale o co dokładnie chodzi?


Dajcie głos!

Większość z Was już się zapewne orientuje, jak przystosować statki z pierwszej edycji do gry w drugą edycję. Ale przypomnijmy. W dniu premiery dostępne będą trzy zestawy konwertujące, po jednym dla każdej podstawowej frakcji X-Wing: "Imperium", "Rebeliantów" oraz "Szumowin i nikczemników". W zestawach konwertujących znajdziecie żetony, karty statków i karty rozwinięć, które sprawią, że nawet nie zauważycie, kiedy zaczniecie grać z nowymi zasadami przy użyciu starych statków.

Jeśli uważnie śledzicie aktualności na naszej stronie czy grupie na FB lub też mieliście okazję pojawić się na którymś z turniejów w ramach System Open Series, zdążyliście już zapewne zauważyć, że zarówno karty pilotów, jak i rozwinięcia zapowiedziane w ramach drugiej edycji znacznie się różnią od ich odpowiedników z pierwszej edycji. Różnice te są znaczące, ale bez problemu uda się Wam zidentyfikować Waszych ulubionych pilotów. Ale zapoznając się z ich zdolnościami, szeroko się uśmiechniecie. Tak, rozgrywka będzie wreszcie wyglądała tak, jak powinna. Bądźcie jednak czujni, ponieważ w skład zestawów konwertujących wchodzą również zupełnie nowe karty, których nie było w pierwszej edycji.

W najbliższych tygodniach będziemy publikować artykuły dotyczące rozwinięć poszczególnych frakcji, pierwszy z nich będzie dotyczył rebelianckich eskort. Będziemy Was również zachęcać do wzięcia udziału w głosowaniu na Twitterze. Każda z frakcji będzie miała przypisane cztery rozwinięcia, a Waszym zadaniem będzie zagłosować na to z nich, które według Was najlepiej oddaje charakter danej frakcji.

Razem z nami określcie, co tak naprawdę jest kwintesencją pilotowania każdej z frakcji Star Wars: X-Wing (druga edycja). Co wyróżnia poszczególne grupy? Może Waszym zdaniem o klimacie decydował będzie znany pilot za sterami sztandarowej maszyny danej frakcji? A może uważacie, że należy raczej inwestować w rozwinięcia, które podkręcą charakterystyczny styl pilotowania Waszej ukochanej eskadry? Inną opcją jest zgarnięcie nieuniwersalnych rozwinięć, których inni w ogóle nie mogą używać. A może skończy się tak, że zagłosujecie za wykorzystaniem jednego z efektów gry tak, aby służył preferowanej przez Was frakcji?

Bez względu na to, jaki będzie Wasz wybór, najważniejsze jest to, że staniecie się częścią większej społeczności X-Wing mającej realny wpływ na ostateczny kształt tegorocznego Coruscant Invitational. Uczestnicy turnieju będą zobowiązani uwzględnić swój wybór w rozpisce, umieszczając tam przynajmniej jedno z wybranych przez siebie rozwinięć.


Oglądajcie, podglądajcie i głosujcie!

Nie przegapcie więc szansy, aby poczuć smak rywalizacji w zupełnie nowej odsłonie. W najbliższym czasie uchylimy też rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o zawartość zestawów konwertujących. Będziemy przyglądać się kolejnym kartom rozwinięć poszczególnych frakcji, prezentując Wam tym samym najciekawsze różnice między pierwszą i drugą edycją.

Ale przede wszystkim weźcie udział w głosowaniu na Twitterze! Dobrze przemyślcie, które karty chcecie zobaczyć w dłoniach uczestników turnieju, ponieważ zwycięskie rozwinięcia pojawią się na Coruscant Invitational gotowe wesprzeć poszczególne eskadry.

Wyniki głosowania opublikujemy po jego zakończeniu, a 6 i 7 października 2018 wybrane rozwinięcia zobaczycie w akcji dzięki relacji online na Twitch.tv/FFGlive!


Star Wars: X-Wing (druga edycja) to szybka taktyczna gra figurkowa o galaktycznych potyczkach. Gracze sterują potężnymi myśliwcami i ścierają się ze sobą w kosmicznych bitwach!

Przepięknie pomalowane figurki, które zachwycają szczegółowością, sprawią, że przed oczami staną Wam najlepsze sceny z galaktycznej sagi. Skompletuj załogę, zaplanuj swój ruch i nie zwlekaj z atakiem!

© & ™ Lucasfilm Ltd.