Plądrowanie, stare mapy, przerażające przerośnięte krakeny (one także lubią rum!), nowe porty i wyspiarze oferujący odprawienie mrocznych rytuałów, ale przedewszystkim przeładowane złotem i towarami statki nieprzyzwoicie bogatych kupców. To wszystko czeka na wyciągnięcie ręki - na Ciebie i Twoich kamratów.

Pracujecie razem jako piracka brać, w końcu 7 mórz jest tak rozległym obszarem, że miejsca na łupieżcze wyprawy starczy dla każdego. Nie przeszkadza wam to jednak lekko się podszczypywać - czasem statki kolegi po fachu wpadną w wir, którego nie było na mapach, czasem niespodziewany szkwał przewróci kilka z nich lub z niewiadomych przyczyn w ładowni skwaśnieje rum.

Ot drobne niewygody w wyścigu o miano najlepszego pirata, mogą jednak zadecydować o zwycięstwie. Pamiętajcie o tym i wypijcie moje zdrowie - mam nadzieję, że moje opowieści przyniosą wam korzyść!

- Rudobrody Flick, emerytowany kapitan statku "Huragan łez"

 

Piraci 7 Mórz to innowacyjna, szybka gra planszowa, w której każdy gracz zostaje kapitanem pirackiej floty, a jego zamiarem, jak to u Piratów bywa, będzie wzbogacenie się niskim kosztem i nakładem pracy wyrywając towar z ładowni kupieckich karawel.

Poznaj swoją załogę

Z początkiem każdego dnia przygody będziecie decydować ze wsparcia jakiej postaci zamierzacie skorzystać.

  • Cieśla okrętowy - pozwala na zakup dodatkowych statków do floty,
  • Gubernator - umożliwia zostanie korsarzem jednego z 4 państw i funduje nam nową flotę,
  • Kapitan - umożliwia przeprowadzenie ataku na karawany kupieckie,
  • Wyspiarka - wskazuje nam drogę do nowego portu,
  • Szaman - przeprowadza magiczne rytuały rzucajac klątwy na innych graczy,
  • Kupiec - skupuje od nas zrabowane towary,
  • Kartograf - pozwala na dobranie nowych kart ze stosu.

Wybierając postać musimy się liczyć z tym, że przez pewien czas (nim zawiniemy na ląd) będzie ona niedostępna, co więcej musimy to zrobić na tyle sprytnie, aby żaden z innych graczy akurat danego dnia nie potrzebował jej wsparcia. Jej pomoc bowiem będzie efektywniejsza jeśli danego dnia przyjdzie do niej tylko jeden pirat.

Walcz w spektakularnych bitwach na morzu

Drugim sercem gry jest wykorzystanie systemu "3D Dice Battle", który pozwala nam na przeprowadzanie spektakularnych bitew z udziałem dużej ilości statków w elegencki, szybki i ciekawy sposób. Jego mechanizm adaptuje się do każdej ilości graczy, a ta potrafi być zmienna (nie każdy pirat chce uczestniczyć we wszystkich napadach, czasami trzeba odpocząć w porcie).

W dużym skrócie polega ona na jednoczesnym wrzuceniu na planszę, ograniczoną krawędzią metalowego wieczka, garści kości reprezentujących statki pirackie i kupieckie, które następnie prowadzą ze sobą walkę.

Zdjęcie pochodzi z serwisu boardgamegeek.com, autorem jest Oliver Schwarz

Od momentu podjęcia przez gracza decyzji ile statków wysyła do walki reszta dzieje się już bez jego udziału. Może jedynie cieszyć się z udanych ataków przeprowadzanych przez jego podwładnych lub zgrzytać zębami i pluć sobie w brodę, że wysłał za mało statków.

System ten jest szybki i intuicyjny, nie ma przestojów i żmudnego liczenia efektów, a jednocześnie na tyle ciekawy, że przy rozpatrywaniu walk gracze zwykle stają nad stołem i analizują wyniki potyczek.

System powiązań pomiędzy wykonywanymi akcjami i ich umiejętnym wybieraniu, tak, aby zoptymalizować czerpane z nich zyski jest sercem gry i to na nim oparto całą czerpaną frajdę z zabawy. Atrakcyjna oprawa graficzna i pierwszorzędna jakość elementów stawiają ją w czołówce gier planszowych pod względem wykonania.

 

Dokładając do tego karty klątw wprowadzające negatywną interakcję, zbieranie towarów z łatwością zrabowanych ciężko pracującym kupcom, naprawianie statków, budowanie nowych oraz możliwość zostania korsarzem jednego z potężnych Państw otrzymujemy przepełnioną emocjami grę, w którą dobrze bawić się będzie cała rodzina.

Gotowi na prawdziwą morską przygodę?

Jesteście gotowi na pachnącą prochem i solą morską przygodę? Kapitański sekstans w dłoń i stopę wody pod kilem!

Zapraszamy na nieznane wody aby plądrować, rabować i wystrychnąć na dudka swoich przeciwników, w grze pirackiej o bajecznym wykonaniu i z ciekawą mechaniką.