Wciąż szukasz pomysłu na walentynkowy prezent? Nie wiesz, jak zagospodarować czas na randce? Z własnego doświadczenia wiemy, że najlepszą z możliwych opcji są wszelkiego typu gry! To nie tylko ładny upominek, który zostanie z obdarowaną osobą na lata, ale też coś więcej – zaproszenie do wspólnego spędzenia czasu, lepszego poznania się i rozwinięcia relacji. W końcu o to chodzi w Walentynkach, prawda?

Tak się szczęśliwie składa, że w ostatnim czasie wydaliśmy dwie gry, które świetnie sprawdzą się jako prezent na 14 lutego (a tak naprawdę również przy każdej innej okazji). Są to tytuły stworzone do rozgrywek dwuosobowych. Możemy je wykorzystać jako pomysł na randkę, wspólne popołudnie lub nawet noc!


Zamiast bukietu

W ramach alternatywy dla bukietu kwiatów lub jako dodatek do niego świetnie sprawdzą się Kwiatki – przepiękna i klimatyczna karcianka, w której naszym zadaniem jest stworzenie największego i najbardziej różnorodnego bukietu. W tym celu będziemy dbali o uprawę kwiatów w doniczkach o specjalnych właściwościach. Kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie swoich możliwości, ale przyda się również odrobina szczęścia. To gra idealnie łącząca element planowania z pewną dozą losowości – z jednej strony mamy możliwość przewidywania ruchów przeciwnika, z drugiej zaś musimy stale dostosowywać się do tego, co przyniesie nam los.

 

Ogromną zaletą Kwiatków jest ich uniwersalny charakter. Gra ma bardzo proste zasady i przejrzystą instrukcję, dzięki czemu świetnie nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami i karciankami. Jeśli nasza druga połówka nie jest zbyt obeznana ze światem gier, to jeden z najlepszych możliwych wyborów: neutralny temat nie powinien jej przytłoczyć, a jeśli gra się spodoba, możemy płynnie przejść do bardziej zaawansowanych tytułów.

Opowiadając o Kwiatkach, nie można zapomnieć o przepięknej oprawie graficznej, za którą odpowiada Bartłomiej Kordowski, ilustrator popularnego Domku. To dzięki niemu gra jest tak piękna i klimatyczna!

 


Zmysłowa randka

Dla tych graczy, którzy chcą pójść o krok dalej i planują zorganizować dla swojej drugiej połówki wyjątkową, romantyczną randkę, przygotowaliśmy jeszcze jedną propozycję. W ostatnim czasie na rynek wróciła popularna gra erotyczna, Arkana Miłości. Jest to wersja odświeżona, z nowym rozmiarem kart, drobnymi modyfikacjami zasad i zmienioną szatą graficzną, jednak treściowo spójna z poprzednim wydaniem.

Arkana Miłości to propozycja dla osób, które szukają nowych doznań, chcą nieco ośmielić siebie lub swoją drugą połówkę, a także dla tych, którzy cenią sobie gry dopracowane pod względem estetycznym. Podczas rozgrywki gracze kolejno zagrywają karty z zadaniami, angażujące obie strony we wzajemne pieszczoty. Poszczególne propozycje są przemyślane tak, by budować bliskość, zaufanie i wspierać rozwijanie relacji. Karty zdobią eleganckie, zmysłowe ilustracje aktów, a dzięki ich subtelnemu charakterowi, gra pozwala przełamać nieśmiałość, skutecznie buduje sensualny klimat i podnosi napięcie.

W tej chwili dostępne są dwie wersje podstawowe po 55 kart oraz mini dodatek Arkana Miłości: Kochankowie z 24 kartami. Wszystkie wersje gry można dowolnie ze sobą łączyć. Zachęcamy do tego, by przed rozgrywką usiąść z drugą osobą, wspólnie wybrać z dostępnych kart te zadania, które pasują nam obojgu i w ten, sposób stworzyć własną talię, idealnie dopasowaną do naszych potrzeb.

Życzymy udanych Walentynek! ♥