Zapowiedź

czwartej fali dodatków

Star Wars: X-Wing


„Pamiętaj. Twoja koncentracja decyduje o Twoim przeznaczeniu” - Qui-Gon Jinn, Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo

Kosmiczne bitwy Star Wars: X-Wing (druga edycja) obejmują wszystkie ery filmowej sagi Gwiezdnych Wojen, Od Wojen Klonów po konflikt Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Gwałtowny charakter tych sporów niejednokrotnie zmuszał pilotów pojedynczych myśliwców, czy to wśród Separatystów, czy w Szeregach Galaktycznego Imperium, do podejmowania brawurowych decyzji, rzuciwszy się w sam środek akcji. Teraz nowe statki pędzą z prędkością światła, aby dołączyć do tych związanych walką w monumentalnych starciach i wzmocnić Twoje eskadry.

Z dumą ogłaszamy nową falę dziewięciu dodatków do X-Wing!


Nowa fala wstrząsa założeniami strategicznymi przyjętymi przez graczy wszystkich frakcji, otwierając zupełnie nowe drogi do zapewnienia sobie wystrzałowych rezultatów głównie przy pomocy ciężko uzbrojonych myśliwców. Taktyczną świeżość zapewnią powracające z pierwszoedycyjnych stołów myśliwce Rebelii, Imperium oraz Najwyższego Porządku, oraz nowiutkie statki i rozwinięcia Republiki, Separatystów oraz Ruchu Oporu, które zainspirują Twoje oddziały do zaskakujących manewrów i nieprzewidzianych ataków.


Zamów dodatki do Star Wars: X-Wing ™ (druga edycja)
już dziś w dobrych sklepach hobbystycznych lub w naszym sklepie online!


Myśliwiec N-1 Korpusu Królewskiego Naboo

Olśniewający i zwrotny N-1 Korpusu Królewskiego jest idealny do roli eskorty dyplomatycznej ambasadorów Naboo. Pod elegancką, lśniącą chromem powłoką, kryją się specjalnie zmodyfikowane przez Theed Palace Space Vessel Engineering Corps zaawansowane silniki Nubian, dzięki którym N-1 jest jednym z najszybszych myśliwców swojej ery.

Defensywna strategia N-1 opiera się na szybkości – Pełny ciąg pozwala na wykonanie akcji uniku po wykonaniu pełnego manewru o prędkości 3-5, a astromech R2-C4 umożliwia wykorzystanie pozyskanego dzięki temu żetonu podczas ataku.

Oprócz pomalowanego modelu myśliwca N-1 w zestawie znajduje się 6 kart statku, 7 kart rozwinięć pozwalających opanować tego demona prędkości, a także żetony i tarcza manewrów potrzebne, aby skutecznie bronić nie tylko Naboo, ale także każdej innej planety.

Droid-bombowiec klasy Hyena

Droid-myśliwiec klasy Vulture Federacji Handlowej w wojennej rzeczywistości ewoluował w iście bombową Hienę ze stajni Baktoid Armor Workshop. Dla nieświadomych zagrożenia lojalistów Republiki stanowi przykrą niespodziankę, gdyż wygląda jak zwykły droid, ale Hyena wypełniona jest po brzegi ładunkami eksperymentalnej i śmiertelnie niebezpiecznej artylerii sponsorowanej przez Unię Technokratyczną.

Doskonale sprawdzi się pośród Vulture’ów, w taktyce roju potęgując zagrożenie, jakie stwarzają eskadry Separatystów. Przepastne pokłady przeróżnych śmiercionośnych urządzeń, pocisków i torped nie pozwalają przeciwnikom przewidzieć gdzie uderzy Dron bombardujący. Dodatek Droid-bombowiec klasy Hyena zawiera między innymi 6 kart statku i 10 kart rozwinięć, oraz wszystko, czego potrzebujesz, aby połączyć się z rojem związanych ze sobą droidów.

Transportowiec Ruchu Oporu

Motywowani do wykorzystywania maksimum swoich możliwości i rozwijania wiedzy technicznej w walce przeciwko Najwyższemu Porządkowi piloci Ruchu Oporu często wykonują dodatkową służbę, transportując ładunki, zaopatrzenie i wojska. Transportowiec Ruchu Oporu to unikatowy wahadłowiec używany przez frakcję jako transporter jednostek lub statek bojowy. Dodatkowo, modułowy projekt pozwala wysłać niezależnie latającą kapsułę na szybką misję, która nie wymaga ciężkiego uzbrojenia czy przewozu ładunku.

Niniejszy zestaw pozwala używać tego wszechstronnego statku na dwa sposoby: wysocy stopniem oficerowie Ruchu Oporu będą mogli wspierać z pokładu transportowca lekkie i zwinne myśliwce, kapsuła zaś, może ciasna i bez wymyślnych, ciężkich broni, nadrabia zwrotnością i kosztem punktowym.

Powrót Sokoła Millenium

Legendarny Sokół Milenium może wygląda jak zwykły lekki frachtowiec YT-1300, ale specjalnie modyfikacje wprowadzone przez Hana Solo i Chewbaccę sprawiły, że stał się wyjątkowy, a kiedy buńczuczni szmuglerzy stanęli po stronie Rebelii w walce przeciwko Imperium, niejednokrotnie ratował sytuację, czym zyskał sławę.

Zestaw pozwala dodać do eskadry zarówno podstawowy lekki frachtowiec YT-1300 jak i kultowego Sokoła Milenium. Poza figurką Zmodyfikowanego YT-1300 z silnikiem z niebieską poświatą dodatek zawiera 4 karty statku, 2 karty szybkiego tworzenia i przedruki czternastu kart rozwinięć niezbędnych, aby wprowadzić własne specjalne usprawnienia.

Myśliwiec B-Wing A/SF-01

Latanie wyposażonym w rewolucyjny system żyrostabilizacyjny B-wingiem A/SF-01 jest niezwykle niebezpieczne i wymaga od pilota wyjątkowych zdolności. We właściwych rękach maszyna zamienia się w potężne narzędzie destrukcji, a taka reputacja zapewnia jej miejsce na kluczowych pozycjach rebelianckich eskadr.

W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy, aby włączyć A/SF-01 do swojej eskadry: przebudowana figurka ze składanymi skrzydłami, obrotowym kokpitem i wirującym na kołku korpusem, karty statku, przedruki 8 kart rozwinięć oraz 2 karty szybkiego tworzenia zapewniające wiele opcji na odpowiednie wyposażenie B-winga do walki.

Kanonierka VT-49 Decimator

Solidna konstrukcja zdolnego do samotnych patroli Decimatora zaciera granice między transportowcem a korwetą, ale zalety latania nim zjednały sobie zarówno młodych, obiecujących oficerów Imperium, jaki i nieakceptujących porażki agentów Imperatora.

Zestaw pozwala wystawić do walki w imperialnej eskadrze pojedynczego VT-49 Decimatora. Zawiera 3 karty statku oraz wybór 13 przedruków kart rozwinięć zapewniających szerokie możliwości łączenia mistrzowskiej załogi i śmiercionośnej maszynerii oraz 2 karty szybkiego tworzenia umożliwiające wystawienie statku z ustaloną kombinacją pilotów i rozwinięć.

Myśliwiec TIE/vn Silencer

Powstały w głębi Nieznanych Regionów elitarny myśliwiec TIE/vn Silencer wykorzystuje i rozwija technologie, dzięki którym onegdaj TIE Defender zyskał sławę najniebezpieczniejszego statku Imperium. Ta przerażająca maszyna opracowana na zlecenie Najwyższego Porządku przez Sienar-Jeamus Fleet Systems stanowi zagrożenie dla każdej jednostki Ruchu Oporu – pod warunkiem, że pilota nie przytłoczy jego zwrotność, szybkość i potęga.

Poza pięknie przemodelowaną figurką w zestawie jest wszystko, czego potrzeba, aby wystawić ten technologiczny rarytas w swojej eskadrze: 6 kart statku, przedruki 5 kart rozwinięć dopasowanych do unikalnych możliwości Silencera oraz 2 karty szybkiego tworzenia zachęcające, aby od razu rzucić się w wir bitwy.

Myśliwiec TIE/sf

Rozwój projektu TIE/sf wymusił na Sienar-Jeamus Fleet Systems konieczność opracowania pionierskiej technologii ogniw energetycznych zasilających zaawansowane systemy spełniające wygórowane wymagania Sił Specjalnych Najwyższego Porządku. W efekcie uzyskano wszechstronny i gotowy na każdą sytuację myśliwiec pełen różnorodnych broni, osłon i czujników.

Ciężko uniknąć ognia TIE/sf wyposażonego w obracającą się między przednią i tylną strefą rażenia Wieżyczkę z ciężką bronią, a gdy zamontuje się w nim dodatkowe Dopalacze, z zawrotną prędkością znajdzie pewną pozycję do ataku. Oprócz modelu TIE/sf i Dopalaczy, w zestawie znajdują się 4 karty statku, 6 kart rozwinięć oraz 2 karty szybkiego tworzenia.

Ekskluzywny zestaw wzorników ruchu z linijką zasięgu

Każda gra w X-Wing może zamienić się w zaciekły pojedynek o galaktyczną dominację, w którym najdrobniejszy manewr może zadecydować o losach bitwy. W każdej rundzie trzeba dokładnie planować posunięcia wszystkich statków, próbując przewidzieć ruchy przeciwnika, tak aby znalazł się w zasięgu ognia. Możesz usprawnić swoje manewry dzięki Ekskluzywnemu zestawowi wzorników ruchu z linijką zasięgu.

W zestawie znajdziesz 11 wzorników manewrów oraz linijkę zasięgu składającą się z czterech elementów, które można wykorzystać niezależnie lub połączyć, aby mierzyć szybko i dokładnie. Wszystkie elementy wykonane są z grubego plastiku, aby wzmocnić i upiększyć odpowiednie elementy zestawu startowego.


Wyścig zbrojeń

Najznamienitsze organizacje Galaktyki mobilizują siły. Spodziewaj się niespodziewanego i przygotuj swoje eskadry na zaciekłe bitwy, które przyniesie nowa fala dodatków do X-Wing!

Premiera IV fali zapowiedziana jest na II kwartał 2019 roku.