Marcowa aktualizacja

planów wydawniczych

linii Dungeons & Dragons


"Uspokój się, skarbie, musimy zachować o-o-ostrożność." - Khalid, Baldur's Gate

W zeszłym roku przedstawiliśmy informację, która rozgrzała nasze erpegowe serca do czerwoności - ogłosiliśmy wydanie polskiej edycji Dungeons & Dragons na 2019 rok. W pocie czoła pracujemy nad tym, aby dostarczyć Państwu jak najlepsze jakościowo materiały w jak najkrótszym czasie. Oto raport z naszych dotychczasowych prac.


Aktualizacja wieści wydawniczych D&D

1. Podręcznik Gracza

Główny podręcznik do gry został przetłumaczony, wielokrotnie sprawdzony i złożony. Książki są właśnie drukowane. Powinny pojawić się w naszym magazynie w ostatnim tygodniu kwietnia. Premiera odbędzie się w ostatni weekend kwietnia, na Pyrkonie i w Waszych lokalnych sklepach hobbystycznych.

W przyszłym tygodniu na karcie produktu pojawi się też podgląd niektórych stron z podręcznika. Oficjalna karta postaci została opublikowana w ostatnim artykule “Z drogi, złoczyńcy! Bohater idzie!”. 

2. Zestaw Startowy

Zestaw dla początkujących został przetłumaczony, sprawdzony i złożony. Proces jego produkcji, a także transport, jest znacznie dłuższy od standardowego drukowania książek. Dlatego postanowiliśmy, po przetłumaczeniu PG i ZS, przesunąć ten drugi do wcześniejszej produkcji, aby jego premiera na Pyrkonie również była niezagrożona. Okazało się, że zarówno produkcja jak i transport potrwają dłużej, niż zakładaliśmy. 

Mimo to bardzo ograniczona liczba Zestawów Startowych dotrze na Pyrkon transportem lotniczym. Te kilkadziesiąt sztuk będzie można zakupić w Poznaniu, ale nie gwarantujemy że dla wszystkich wystarczy. 

Również klienci zamawiający do godziny 19.00 dnia 5 marca 2019 roku w sklepie rebel.pl nie mają się o co martwić. Ich zamówienie na Zestaw Startowy w kwietniu jest niezagrożone.

Informacja dla klientów detalicznych zamawiających D&D w naszej przedsprzedaży.

W najbliższych dniach otrzymają Państwo maila w tej sprawie, bezpośrednio od obsługi klienta detalicznego sklepu www.rebel.pl. Jeśli tylko wyrażą Państwo taką chęć, to na nasz koszt podzielimy Wasze zamówienia z polską edycją D&D i będziemy wysyłać poszczególne pozycje osobno (na nasz koszt), zgodnie z aktualnymi datami premier.

3. Ekran Mistrza Podziemi

Ten pomocnik każdego prowadzącego jest w trakcie tłumaczenia i składu. Przesunęliśmy jego premierę, bo nie chcieliśmy, aby parę tabelek wpłynęło na to, jak będziemy tłumaczyć Przewodnik Mistrza Podziemi czy Księgę Potworów. Gdy uwiniemy się z oddaniem tych dwóch podręczników do druku, Ekran Mistrza Podziemi otrzyma najwyższy priorytet.

Jest on stosunkowo szybki w produkcji, dlatego też zakładamy wstępnie, że jego premiera powinna odbyć się na równi z zaktualizowaną, sklepową premierą Zestawu Startowego, czyli w drugiej połowie maja.

4. Księga Potworów

Bestiariusz został w całości przetłumaczony. Teraz czuwają nad nim technicy od składu i redaktor. Planujemy do końca miesiąca zakończyć prace nad nim. Dodając do tego czas na produkcję i transport, zakładamy, że Księga Potworów powinna pojawić się w sklepach w lipcu.

5. Przewodnik Mistrza Podziemi

Ostatni z wielkiej trójcy, przewodnik dla prowadzących, został przetłumaczony. Dalsze prace redakcyjne i składowe ruszą tuż po zakończeniu prac nad Księgą Potworów. Na podstawie aktualnych doświadczeń zakładamy, że podręcznik będzie miał premierę w okolicach września tego roku.

6. Karty Czarów

Karty zostały już przetłumaczone. Aktualnie poprawiamy je i dostosowujemy ich treść, ponieważ kopiowanie ich jeden-do-jednego z angielskiego nie jest tym, czego oczekujemy od porządnej lokalizacji. Jest to nieustająca walka pomiędzy przepisaniem wszystkiego, czytelnością a ograniczonym miejscem na kartach. Karty Czarów najprawdopodobniej pojawią się w okolicach września, razem z premierą Przewodnika Mistrza Podziemi.


Podsumowanie aktualizacji

Tak przedstawiają się nasze plany wydawnicze względem polskiego wydania piątej edycji Dungeons & Dragons:

kwiecień 2019

  • Podręcznik Gracza (26-28 kwietnia).
  • Zestaw Startowy (przedpremierowo na Pyrkonie, 26-28 kwietnia).

maj 2019

  • Zestaw Startowy (druga połowa maja).
  • Ekran Mistrza Podziemi (druga połowa maja).

lipiec 2019

  • Księga Potworów.

wrzesień 2019

  • Przewodnik Mistrza Podziemi. 
  • Karty Czarów.
Informacja dla klientów detalicznych zamawiających D&D w naszej przedsprzedaży. W najbliższych dniach otrzymają Państwo maila w tej sprawie, bezpośrednio od obsługi klienta detalicznego sklepu www.rebel.pl

Piąta edycja Dungeons & Dragons to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę rebel.pl/dnd


Wszystkie grafiki podlegają ostatecznej akceptacji licencjodawcy.

Dungeons & Dragons, D&D, reprezentujące je znaki graficzne, w tym smoczy ampersand, są zastrzeżonymi znakami towarowymi Wizards of the Coast LLC. ©2019 Wizards of the Coast. Wszelkie prawa zastrzeżone.