Pobierz karty postaci do

polskiego wydania piątej edycji

gry Dungeons & Dragons!


“Z drogi, złoczyńcy! Bohater idzie!” - Minsc, Baldur’s Gate II - Cienie Amn

Gdy pierwszy raz trafiamy do fantastycznych światów gry Dungeons & Dragons, koncentrujemy się na tych wszystkich nowych rzeczach, których wcześniej nie znaliśmy. Wielościenne kostki, przygoda prowadzona przez Mistrza Podziemi no i oczywiście podręczniki wypełnione przygodą, inspirujące i jednocześnie wyjaśniające to, jakie zasady rządzą sesjami D&D.

Wszystkie powyższe rzeczy dzielimy między sobą. Każdy z nas gra na tych samych zasadach, korzystając z tego samego zestawu zaklęć, rzucając K20 na trafienie i ratując się przed ostateczną śmiercią za pośrednictwem rzutów przeciw śmierci. To jest podstawa dobrej sesji.

W Dungeons & Dragons jest jednak jeden aspekt, który w większości zależy wyłącznie od Ciebie. Twoja karta postaci.

Wszyscy jesteśmy bohatery. I Ty, i Boo, i ja!

Twoim pierwszym krokiem ku poszukiwaniu przygód w Dungeons & Dragons jest stworzenie własnej postaci. Stanowi ona połączenie statystyk i twojej inspiracji przelanej na kartę postaci. Jest to zbiór informacji o rasie, klasie, osobowości, wyglądzie, historii czy mocnych i słabych stronach twojego poszukiwacza przygód.

Wszystkie te informacje razem wzięte tworzą żywego, wyjątkowego bohatera, który staje się twój na czas rozgrywania przygód w świecie Dungeons & Dragons.

Zabawa w tworzenie swojej postaci nie kończy się wraz z rozpoczęciem rozgrywki. W trakcie gry, będziesz mieć okazję do zdobywania ekwipunku, uczenia się nowych zaklęć a także podnoszenia poziomu swojej postaci. I to ty wybierasz, jak ten rozwój przebiega. Może, po zdobyciu paru poziomów jako czarodziej, twoja postaci obierze nową drogę, ot, choćby wojownika? A może uzna, że jej umiejętności przydadzą się w złodziejskim fachu? Mnóstwo kombinacji klas i umiejętności sprawia, że naprawdę łatwo jest stworzyć postać “po swojemu”.

Pobierz kartę postaci po polsku

Karta postaci to twoje wrota do świata Dungeons & Dragons. I z tym większą eksytacją oddajemy tobie oficjalną kartę do piątej edycji Dungeons & Dragons po polsku!

“Teraz sobie przypominam czemu podróżowanie z tobą było zawsze takie fajne.” - Imoen, Baldur’s Gate 2 - Cienie Amn


Piąta edycja Dungeons & Dragons to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę rebel.pl/dnd


Wszystkie grafiki podlegają ostatecznej akceptacji licencjodawcy.

Dungeons & Dragons, D&D, reprezentujące je znaki graficzne, w tym smoczy ampersand, są zastrzeżonymi znakami towarowymi Wizards of the Coast LLC. ©2019 Wizards of the Coast. Wszelkie prawa zastrzeżone.