Ogłaszamy

V falę X-winga!


 

Czekałem na to z niecierpliwością.– Hrabia Dooku, Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów

Błyskotliwi Jedi i oddane klony łączą siły przeciwko bezdusznym mechanicznym droidom-myśliwcom. Odważni Rebelianci leca na spotkanie potędze Imperium. Grupa piratów z Zewnętrznych Rubieży przeprowadza śmiały napad na imperialny konwój. Różnorodność zażartych kosmicznych potyczek X-Winga™ pozwoli Ci przenieść się do dowolnej ery sagi Gwiezdnych Wojen. Nowe statki są gotowe wykonać skok nadprzestrzenny do dowolnej wojny, którą chcesz prowadzić.


Zamów V falę dodatków do Star Wars: X-Wing ™ (druga edycja)
w przedsprzedaży już dziś w dobrych sklepach hobbystycznych lub w naszym sklepie online!


Fantasy Flight Games z dumą przedstawia nową falę sześciu zestawów dodatkowych do X-Winga!

Może polegasz na szybkich myśliwcach, które zręcznie wymanewrowują przeciwników, a może wolisz ciężkie statki o szerokich kątach ostrzału – w jednym i drugim przypadku znajdujące się w tej fali statki i ulepszenia odkryją przed tobą nowe, zaawansowane opcje dla swoich frakcji. V fala pozwoli ci zagłębić się w Wojny Klonów dzięki nowym statkom dla Galaktycznej Republiki i Sojuszu Separatystów, ale rozszerzy też repertuar frakcji Sojuszu Rebeliantów, Galaktycznego Imperium oraz Łotrów i Szumowin. Wszystko to wzbogaci turniejowy format „Nadprzestrzeń”.

Zestaw dodatkowy myśliwiec gwiezdny klasy Nantex

Myśliwiec gwiezdny Nantex tańczy zręcznie po niewidzialnych niciach. Dzięki zaawansowanym panelom wiązek ściągających może wykonywać niemożliwe manewry i celować montowanymi na wieżyczkach działkami laserowymi z niespotykaną precyzją. Chmary tych zwrotnych myśliwców stanowią pierwszą linię obrony Geonosis, twierdzy Separatystów.

W bitwach kosmicznych w X-Winga doświadczeni piloci myśliwców gwiezdnych klasy Nantex korzystają z żetonów wiązek ściągających do manipulowania przeciwnikami i własnymi statkami. Nie dość, że wykorzystują Precyzyjne Wiązki Ściągające swoich statków, żeby błyskawicznie zmieniać orientację wieżyczek i oddawać szybkie strzały, są też znani z taktyki polegającej na Usidlaniu wrogich statków w swoich polach ściągających i spychaniu ich na linię ostrzału albo przeszkody.

W tym zestawie dodatkowym znajdziesz sześciu pilotów gotowych latać na tych szczegółowych, pięknie pomalowanych figurkach myśliwców gwiezdnych klasy Nantex. Sześć kart ulepszeń zapewni pilotom jeszcze większą kontrolę nad swoimi statkami, a dwie karty szybkiego tworzenia pokażą użyteczne kombinacje pilotów i ulepszeń, pozwalając ci jak najszybciej ruszyć w przestrzeń. Zawartości zestawu dodatkowego myśliwiec gwiezdny klasy Nantex przyjrzymy się w nadchodzącym artykule!

Zestaw dodatkowy Y-Wing BTL-B

Wyposażone w zapewniający dodatkową wytrzymałość opancerzony kadłub i wieżyczkę kopułową do powstrzymywania zakusów wroga, republikańskie y-wingi BTL-B mogą pełnić zarówno rolę eskortową, jak i przewodzić atakowi. Kiedy za sterami zasiadają legendarni Jedi albo oddani żołnierze klonów, ten przerażający bombowiec sprawdzi się na każdym polu bitwy.

Y-wing BTL-B pełni w szwadronach Republiki kluczową rolę, ponieważ na jego pokładzie można zamontować szereg urządzeń — w tym technologię eksperymentalną. Chociaż BTL-B porusza się z iście ślimaczym tempem, każdy Weteran Eskadry Cieni powie ci, że jego Opancerzony Kadłub pozwala mu przetrwać nawet pod najcięższym ostrzałem.

Zestaw dodatkowy Y-wing BTL-B zawiera wszystko, czego potrzebujesz, żeby dodać do swoich szwadronów Galaktycznej Republiki jedną z tych budzących grozę maszyn, w tym figurkę y-winga BTL-B, osiem kart statków, 10 kart ulepszeń i cztery karty szybkiego tworzenia. Zawartości tego zestawu dodatkowego — w tym wszystkim kartom statków — przyjrzymy się w nadchodzącym artykule!

Zestaw dodatkowy „Duch”

Wytrzymały lekki frachtowiec VCX-100 i zwrotny prom klasy Sheathipede mogą walczyć jako jeden statek albo rozdzielić się i atakować z różnych kierunków. Kiedy pilotują nimi bohaterowie tacy jak Hera Syndulla, Kanan Jarrus czy Ezra Bridger, te statki stają się najcenniejszymi atutami Rebelii.

Pracując z Komórką Feniks, ci śmiałokowie byli jednymi z pierwszych, którzy przyłączyli się do walki przeciwko Imperium Galaktycznemu. Oprócz załogi „Ducha”, platforma VCX-100 wręcz zaprasza do modyfikowania statku, pozwala bowiem na zamontowanie szeregu zaawansowanych systemów, wieżyczek, torped i wielu innych elementów.

W tym zestawie dodatkowym znajdziesz zarówno figurkę lekkiego frachtowca VCX-100, jak i figurkę promu klasy Sheathipede, którą może w nim fizycznie zadokować, co pozwoli ci latać tymi statkami osobno, jak również w śmiercionośnym tandemie. Oprócz figurek nowi gracze znajdą w zestawie dodruk ośmiu kart statków — czterech dla VCX-100 i czterech dla promu klasy Sheathipede — a także szesnaście kart ulepszeń, w tym pierwszą możliwość połączenia Ezry Bridgera i nikczemnego Maula w formacie „Nadprzestrzeń”. Wreszcie, cztery karty szybkiego tworzenia pozwolą ci od razu rzucić się w wir bitwy.

Zestaw dodatkowy myśliwiec TIE Inkwizytora

Myśliwiec TIE Advanced v1 to eksperymentalny statek zarezerwowany dla elitarnych agentów Imperium, takich jak przerażający Inkwizytorzy. Posiada szereg najnowocześniejszych funkcji, które doświadczeni piloci wykorzystują ze śmiercionośną skutecznością. Niezwykle precyzyjne silniki manewrowe i elastyczny system kontroli tej maszyny pozwalają pilotom ścigać swą zwierzynę niestrudzenie po całej Galaktyce.

To rewolucyjny myśliwiec gwiezdny, ale w rękach pilotów wrażliwych na Moc, takich jak Wielki Inkwizytor czy Siódma Siostra, staje się jeszcze bardziej śmiercionośny. W połączeniu z zestawem Dopalacze, ci piloci otrzymują niespotykaną kontrolę nad swoją maszyną.

Ten zestaw dodatkowy zawiera wszystko, czego potrzebujesz, żeby dodać do swoich szwadronów Imperium jeden myśliwiec TIE Advanced v1, dodruk czterech kart statków i pięciu kart ulepszeń dla nowych graczy, a także dwie karty szybkiego tworzenia, które pozwolą ci od razu rzucić się w wir bitwy.

Zestaw dodatkowy „Karząca ręka”

Skonstruowany z myślą o długodystansowym rekonesansie i wytyczaniu nowych szklaków nadprzestrzennych, lekko uzbrojony JumpMaster 5000 jest często silnie modyfikowany i wyposażany w całą gamę ulepszeń. Na przykład mściwy łowca nagród Dengar świetnie wykorzystuje zwrotną wieżyczkę i potężne silniki.

Jego osobisty JumpMaster 5000, „Karząca ręka”, doścignie nawet najbardziej zdesperowanych zbiegów – to w ten sposób Dengar zaskarbił sobie reputację jednego z najlepszych łowców nagród Galaktyki. Teraz i ty będziesz mógł tropić swoje cele do najdalszych zakątków Odległych Rubieży na pokładzie tego niesławnego statku!

Zestaw dodatkowy „Karząca ręka” zawiera wszystko, czego potrzebujesz, żeby dodać do swoich szwadronów Łotrów i Szumowin jednego JumpMastera 5000. Dodruki trzech pilotów dołączą do Dengara w wyścigu o bogactwa, a dwanaście dodrukowanych kart ulepszeń zapewni nowym graczom mnóstwo opcji modyfikacji swoich statków. Wreszcie dwie karty szybkiego tworzenia przedstawią graczom użyteczne kombinacje pilotów i ulepszeń, pozwalających w pełni wykorzystać skuteczność JumpMastera 5000.

Zestaw dodatkowy myśliwiec przechwytujący M3-A

Na Odległych Rubieżach sprawiedliwość często przyznaje się temu, kto ma większą siłę ognia. Myśliwiec przechwytujący M3-A to lekka, zwrotna maszyna ciesząca się szczególną popularnością wśród karteli i syndykatów, a to dzięki modularnej budowie, pozwalającej uzbroić statek w niszczycielskie torpedy, potężne działa i inną broń mogącą zagrozić znacznie większym okrętom.

Właściwie niektórzy z najbardziej niesławnych przestępców Zewnętrznych Rubieży, tacy jak Genesis Red, brali udział w walkach kosmicznych za sterami myśliwców przechwytujących M3-A. Być może najbardziej znanym przykładem użycia tych statków była Bitwa o Tansarii Point Station, podczas której przemytnicy Car'dasa pokonali asa Czarnego Słońca, Talonbane Cobra, co sprawiło, że model ten zaczął się w tym sektorze cieszyć dużym szacunkiem.

Ten zestaw dodatkowy zawiera wszystko, czego potrzebujesz, żeby dodać do swoich szwadronów Łotrów i Szumowin jeden z tych tanich i wysoce modyfikowalnych myśliwców. Oprócz figurki myśliwca przechwytującego M3-A w przykuwających wzrok barwach czerni i złota Czarnego Słońca, nowi gracze znajdą tu dodruk ośmiu kart statków – w tym sześciu limitowanych pilotów – i pięciu cennych kart ulepszeń, a także cztery karty szybkiego tworzenia, które pozwolą ci od razu rzucić się w wir bitwy.


Szykuj się do bitwy

Bez względu na zakątek Galaktyki, do którego zaprowadzą cię bitwy w X-Winga, zawsze będą na ciebie czekać nowe strategie do odkrycia i nowi wrogowie do pokonania. Wybierz pilotów, wyposaż swoje statki i startuj do kolejnych bitew!

Zestawów dodatkowych z piątek fali X-Winga szukaj na sklepowych półkach już w trzecim kwartale 2019 roku. Już dziś możesz zamówić swoje kopie tych dodatków w przedsprzedaży — u swojego lokalnego sprzedawcy albo w naszym sklepie internetowym!