Fauna (druga edycja)

PREMIERA

Fauna to wyjątkowa gra rodzinna - zadaniem graczy jest zgadywanie jaką wagę / długość mają różne egzotyczne zwierzęta oraz jakie obszary zamieszkują. W pudełku znajdują się duże karty z ilustracjami 360 ssaków, ptaków, gadów i płazów, duża kolorowa plansza z mapą świata, znaczniki graczy oraz broszurka krótko opisująca wszystkie występujące w grze zwierzaki.

Już w lipcu będziemy mogli rozpocząć poszukiwania nawet najbardziej egzotycznych zwierząt. To właśnie wtedy "Fauna" powinna trafić na półki sklepowe..   

Piraci 7 Mórz

PREMIERA

Lipiec zapowiada się na miesiąc podróży. Tym razem przenosimy się na niebezpieczne wody wraz z Piratami 7 Mórz. Innowacyjna, szybka gra planszowa, w której każdy gracz zostaje kapitanem pirackiej floty, a jego zamiarem, jak to u Piratów bywa, będzie wzbogacenie się niskim kosztem i nakładem pracy wyrywając towar z ładowni kupieckich karawel. 

Bardzo ciekawie w tej grze przeprowadzane są walki na morzu. Każdy statek gracza jest bowiem reprezentowany przez sześciościenną kostkę i napadając na karawanę kości wrzucane są do metalowego wieczka od pudełka z mapą akwenu morskiego, a następnie rozpatrywane są walki na bazie odległości pomiędzy statkami.

Premiera gry Piraci 7 Mórz planowana jest na lipiec 2017 roku. Jest to doskonała okazja do wykrzyknięcia radosnego "ahoj przygodo"!

Kowale Losu

PREMIERA

Przesunięciu uległa premiera innowacyjnej gry kościanej Kowale Losu. Spodziewamy się, że gra przybędzie do nas w lipcu.

Aby wygrać w Kowalach Losu, będziesz musiał zebrać więcej punktów chwały od pozostałych graczy. Punkty otrzymujesz za dokonywanie heroicznych czynów. Dzięki swoim kościom zgromadzisz złoto, odłamki i dokonasz takich rzeczy, że powstaną na ten temat legendy! Jednak pierwotna postać kości to za mało, byś osiągnął zwycięstwo. Będziesz musiał je przekuwać i zatroszczyć się o własne szczęście w trakcie gry, jeśli masz zostać nowym półbogiem.

Ta niesamowita mieszanka innowacyjnej mechaniki zarządzania zasobami i nietuzinkowego wyglądu zawita do sklepów już na przełomie czerwca/lipca. Kowale Losu zasługują na miejsce w kolekcji każdego planszówkowicza.

Drako

DODRUK

Do sprzedaży wróciła bardzo popularna dwuosobowa gra Drako. W grze jeden z graczy kieruje zespołem trzech krasnoludów, których celem jest pokonanie smoka. Musi tego dokonać w określonym czasie - zanim wyczerpie się talia jego kart - wygrywa wtedy grę. Każdy krasnolud posiada swoje charakterystyczne umiejętności, których odpowiednie wykorzystanie jest kluczem do sukcesu. 

Drugi z graczy kieruje smokiem - jego celem jest przeżycie lub pokonanie krasnoludów. Gdy talia kart przeciwnika wyczerpie się - smok odlatuje, a kierujący nim gracz zostaje zwycięzcą. Wygrywa także, jeżeli uda mu się pokonać wszystkich krasnoludów (co jednak zdarza się niesłychanie rzadko, ponieważ smok jest osłabiony i uwięziony na niewielkim obszarze).

Maskarada

DODRUK

Do oferty wróciła Maskarada - gra blefu i dedukcji bazującą na różnych rolach postaci, w którą grać można w gronie od 2 do 13 osób.

Naszym celem jest zdobycie 13 monet poprzez sprytne wykorzystanie umiejętności postaci. Podczas gry postacie posiadane przez graczy są zakryte, używając akcji można się nimi wymieniać, podglądać je, albo próbować podszyć się pod jakąś postać, co pozwoli nam wykonać jej akcję. Ale musimy być ostrożni, gdyż ogłosiwszy się królem (niekoniecznie nim będąc) inny gracz, bądź kilku innych graczy, także może samozwańczo powiedzieć "to ja jestem królem!". Gdy taki konflikt nastąpi wszyscy biorący w nim udział gracze muszą odsłonić swoje karty i tylko ten, który rzeczywiście jest królem (o ile jest taki!) otrzymuje jego przywileje, reszta musi ponieść karę.