Wszystko wskazuje na to, że musimy zaakceptować obecność jesieni. Ale nie ma się czym przejmować! W końcu gdy świat przygotowuje się do zapadnięcia w zimowy sen, gracze zacierają ręce na długie wieczory, które można spędzić przy planszy. Poniżej prezentujemy zapowiedzi gier, które pojawią się na rynku w najbliższych miesiącach. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie.

Zapraszamy także do odwiedzenia naszej strony z zapowiedziami wydawniczymi – znajdziecie na niej dokładniejsze opisy wszystkich produktów. Tam również na bieżąco aktualizujemy daty premier poszczególnych gier.


Najnowsze zapowiedzi wydawnicze


The River

Planowana data premiery: IV kwartał 2018

Wciel się w dzielnego pioniera i odkryj zupełnie nowy świat, nietknięty do tej pory przez człowieka. Gromadź zasoby i wykorzystuj je do rozbudowania swojej posiadłości tak, by stała się perłą całej okolicy. Gracz z najbardziej imponującym dorobkiem, pod koniec gry zostanie ogłoszony zwycięzcą.

Chatka z piernika

Planowana data premiery: koniec października 2018

Skorzystaj z okazji, by wcielić się w wiedźmę i zdobyć tytuł najprzebieglejszej w całym lesie! Podczas zabawy każdy z graczy będzie budował własną chatkę z pierników – w taki sposób, by była jak najokazalsza i przyciągnęła jak najwięcej głodnych postaci z bajek. Dzięki prostym zasadom gra ma bardzo rodzinny charakter i świetnie nadaje się do ćwiczenia skutecznego planowania.

Pandemic: Upadek Rzymu

Planowana data premiery: IV kwartał 2018

Kolejny z tytułów rozbudowujących uniwersum bestsellerowej Pandemii. Tym razem gracze będą mieli okazję przenieść się do V wieku, kiedy to Cesarstwo Rzymskie chyli się ku upadkowi. Uczestnicy jednoczą się, by wspólnie pokonać ważne zagrożenie – plemiona germańskie, które najeżdżają kraj. Aby tego dokonać, wspólnie musicie doprowadzić do ich wyeliminowania lub zawrzeć z nimi sojusz.

Pandemic 10th Anniversary (edycja polska)

Planowana data premiery: IV kwartał 2018

Nie lada gratka zarówno dla osób, które nie posiadają jeszcze swojego egzemplarza Pandemii, jak i dla tych, którzy uwielbiają nietypowe, kolekcjonerskie wydania. Z okazji 10 rocznicy wydania podstawowej wersji gry, jej twórcy zdecydowali się na stworzenie wyjątkowej edycji. W metalowym pudełku w formie lekarskiej walizki znajdziemy powiększoną planszę, drewniane znaczniki, specjalne figurki oraz nowe karty, utrzymane w estetyce vintage.

Przechlapane!

Planowana data premiery: styczeń 2019

Dynamiczna i zabawna gra blefu, w której staramy się jak najdłużej pozostać niezamoczeni! Każdy z graczy będzie odpowiedzialny za trzy pionki. Ważne, aby przynajmniej jeden z nich pozostał suchy do końca gry. Uczestnicy muszą mądrze przemieszczać pionki (zarówno własne, jak i przeciwników) oraz uważnie obserwować, co się dzieje na planszy.

Trapwords (edycja polska)

Planowana data premiery: nieustalona

Uwielbiasz gry słowne, w których to Ty ustalasz zasady? Ty i Twoi przyjaciele chętnie współdziałacie jako grupa? Trapwords z pewnością zwróci Twoją uwagę! Ta wyjątkowa gra słowna zapewnia zabawę dwóm grupom i trwa około 30 minut. Podczas rozgrywki będziemy starali się zastawiać słowne pułapki na przeciwników, a jednocześnie sami odgadnąć jak najwięcej haseł.

Tagi

Planowana data premiery: nieustalona

Wyjątkowa gra słowna, w której liczą się nie tylko umiejętności językowe, ale także (a może przede wszystkim) szybkość. Naszym zadaniem jest pozyskiwanie kulek, które znajdują się na planszy w miejscu przecięć liter oraz kategorii. Aby zebrać kulkę musimy podać słowo spełniające oba kryteria. Każdy z graczy kolejno rozgrywa trwającą 15 sekund turę, presja czasu jest więc spora i często prowadzi do zabawnych pomyłek.

Niedźwiedzie vs bobasy

Planowana data premiery: listopad 2018

Pamiętacie Eksplodujące Kotki? Ich twórcy powracają z zupełnie nową grą! Tym razem będzie to pojedynek gigantów, w którym zmierzą się armie potworów oraz dzieciaków. Każdy z graczy będzie miał za zadanie tworzyć drużynę, która zdoła pokonać rosnące w siłę bobasy, gdy te zostaną sprowokowane.

Memuuu

Planowana data premiery: I kwartał 2019

Szukasz gry, która będzie jednocześnie trenowała pamięć i szybkość reakcji? Sądzisz, że nie masz problemów z zapamiętywaniem następujących po sobie symboli? Z pewnością będziesz się świetnie bawić przy Memuuu! To prosta pod względem zasad karcianka dla młodszych i starszych, w której zadaniem uczestników jest zapamiętywanie stosu kart.

Mam oko

Planowana data premiery: I kwartał 2019

Coś w sam raz dla mistrzów poszukiwania par! Podczas zabawy w Mam oko na stole będą się pojawiały duże ilości rozmaitych symboli. Zadaniem graczy będzie odnalezienie pary tych samych przedmiotów różniących się pod względem koloru.


Zapowiedzi dodatków do gier


Dixit 9: Edycja jubileuszowa

Planowana data premiery: 26 października 2018

Z okazji 10 rocznicy gry Dixit twórcy gry stworzyli niecodzienny projekt - zaprosili do współpracy wszystkich grafików, którzy do tej pory przygotowywali ilustracje i połączyli ich dzieła wspólną tematyką opowieści z całego świata. W ten sposób powstała Edycja jubileuszowa: wyjątkowy zestaw 84 kart, które trafią do Waszych serc rozbudzając moc nieograniczonej wyobraźni.

Zamki Burgundii: Gra drużynowa

Planowana data premiery: druga połowa października 2018

Dodatek do Zamków Burgundii, który umożliwia rozgrywkę drużynową. W zabawie mogą grać udział dwie dwuosobowe grupy, z których każda będzie rozbudowywała wspólną posiadłość złożoną z dwóch połówek.W ten sposób będziemy mogli odkryć zupełnie nowy wymiar planowania, związany z dzieleniem planszy z drugim graczem.

Blank: Blankdemic

Planowana data premiery: nieustalona

Pierwszy dodatek do Blank stworzony przez Matta Leacocka, twórcę Pandemii. Blankdemic zawiera po 10 nowych kart gry oraz kart zasad, a także dodatkowe puste karty do uzupełniania. Dzięki nim możemy wprowadzić do swojego egzamplarza tematykę medyczną i wraz z przyjaciółmi stworzyć zupełnie nową zabawę!


polska edycja Dungeons & Dragons


Jesień to również czas intensywnych przygotowań do polskiej premiery piątej edycji systemu RPG Dungeons & Dragons. Pracujemy intensywnie jak mrówki i miło nam poinformować, że jeszcze w październiku ruszy przedsprzedaż następujących produktów z serii:

 • Dungeons & Dragons (edycja polska): Players Handbook (Podręcznik Gracza) 
 • Dungeons & Dragons (edycja polska): Monster Manual (Księga Potworów) 
 • Dungeons & Dragons (edycja polska): Dungeon Masters Guide (Przewodnik Mistrza Podziemi) 
 • Dungeons & Dragons (edycja polska): Zestaw Startowy 
 • Dungeons & Dragons (edycja polska): Ekran Mistrza Podziemi 
 • Dungeons & Dragons (edycja polska): Karty Czarodzieja 
 • Dungeons & Dragons (edycja polska): Karty Kapłana 
 • Dungeons & Dragons (edycja polska): Karty Druida 
 • Dungeons & Dragons (edycja polska): Karty Barda 
 • Dungeons & Dragons (edycja polska): Karty Paladyna 
 • Dungeons & Dragons (edycja polska): Karty bojowe i rasowe 
 • Dungeons & Dragons (edycja polska): Karty Łowcy

Premiery zapowiedziane są na II kwartał 2019.