Ocaleni

Ocaleni to gra dla od 2 do 4 graczy bazująca na zarządzaniu zasobami,w której gracze będą walczyć ze sobą o przetrwanie w świecie ponownie opanowanym przez naturę. Mechanika „worker placement” sprawi, że poczujesz się tak, jakbyś sam walczył o przetrwanie. Zbierz swoją grupę, stwórz strategię i bądź zawsze o krok przed innymi – albo wykorzystuj ich akcje przeciwko nim. Zasobów jest coraz mniej i jeśli się nie pospieszysz, Twoi ludzie zaczną głodować…

Walka o ostatnie zasoby naszej planety w polskiej wersji językowej rozpocznie się już w czerwcu. Warto ustawić się po nią w kolejce, bo kto wie, czy tego dość pożądanego zasobu za chwilę nie zabraknie :)

Kowale Losu

Witajcie, śmiertelnicy! Wieści o Waszych chwalebnych czynach obiegły Ziemię i dotarły do królestwa bogów. Zostaliście przeniesieni na Podniebne Wyspy, gdzie będziecie walczyć ku uciesze bóstw. Wielu bohaterów stanie ze sobą w szranki, ale tylko jeden dołączy do panteonu. A wszystko to w Kowalach Losu – nowej grze planszowej dla 2–4 graczy!

Aby wygrać w Kowalach Losu, będziesz musiał zebrać więcej punktów chwały od pozostałych graczy. Punkty otrzymujesz za dokonywanie heroicznych czynów. Dzięki swoim kościom zgromadzisz złoto, odłamki i dokonasz takich rzeczy, że powstaną na ten temat legendy! Jednak pierwotna postać kości to za mało, byś osiągnął zwycięstwo. Będziesz musiał je przekuwać i zatroszczyć się o własne szczęście w trakcie gry, jeśli masz zostać nowym półbogiem.

Ta niesamowita mieszanka innowacyjnej mechaniki zarządzania zasobami i nietuzinkowego wyglądu zawita do sklepów już na przełomie czerwca/lipca. Kowale Losu zasługują na miejsce w kolekcji każdego planszówkowicza.

IceCool

IceCool to genialne połączenie klimatu Angry Birds, humoru Pingu i mechaniki gry w kapsle, tworzące niesamowicie wciągającą i radosną grę, od której nie sposób się oderwać! Nowatorsko zaprojektowane figurki pingwinów i modułowa plansza umożliwiają wykonywanie wielu widowiskowych trików, które wcale nie są tak łatwe do wykonania jak by się to mogło wydawać!

Już pod koniec czerwca będzie okazja pokazać na co Was stać! Stańcie do szalonego wyścigu po szkolnych korytarzach i ślizgajcie się po zwycięstwo!

  

Wybuchowa Mieszanka: Piąta Ingrediencja

Gotowi aby uwarzyć swój pierwszy “Dekokt upiornej ingerencji”? Bo my (prawie) tak!

Dodatek do gry Wybuchowa Mieszanka: Piątą Ingrediencja wprowadza nowe płytki eliksirów (wraz z nowymi mechanikami), żetony nagan i pochwał, planszę Upiornego Kotła oraz żetony Profesorów modyfikujące podstawowe zasady gry! To oznacza jeszcze więcej Ogrzej Flegmy i Łez Jednorożca na centymetr sześcienny!

Pokój 25: Escape Room

Po dwóch emocjonujących i pełnych przemocy sezonach, widzowie zapragnęli bardziej intelektualnej rozrywki. Producenci słynnego programu wymyślili więc nowe pomieszczenia i dwa nowe tryby gry kooperacyjnej: Escape Room oraz Łamigłówka.

Rozszerzenie Pokój 25: Escape Room składa się z kilku dodatków, które gracze mogą dowolnie ze sobą łączyć.

Znajdziecie tu zasady transformacji budowli, które można wykorzystać we wszystkich trybach rozgrywki, nowe pomieszczenia i 2 nowe tryby kooperacyjne z których będziemy mogli skorzystać już w pierwszej połowie czerwca!

Zapowiedzi wydawnicze

Strażniczki

Strażniczki to gra z mechaniką blefu i doboru kart oraz dodatkowymi, zaskakującymi rozwiązaniami. Każdy z graczy kieruje Opiekunką, której celem jest nakierować losy ludzi zgodnie ze swoją wolą tak, aby stworzyć najlepszą kombinację cnót i słabości. Każda postać dysponuje specjalną zdolnością, która może zmienić przebieg gry. Przykładowo może to być możliwość podejrzenia zakrytej karty innego gracza, zabranie karty graczowi przed fazą punktacji, albo zamiana jednej karty w inną.

Bardzo interesująca gra blefu z naprawdę niebanalną oprawą graficzną pojawi się jeszcze w 2017 roku.

Splendor: Miasta

Splendor. Dlaczego go pokochaliśmy? Czy chodzi o prostą mechanikę, którą można wytłumaczyć w chwilę i wciągnąć dzięki temu nowe osoby do planszówkowego hobby? A może chodzi nie tylko o prostotę, ale też elegancję i minimalizm, który usatysfakcjonuje zarówno wytrawnego, jak i początkującego gracza?

Do tej listy dołączy jeszcze fakt, że gra zyskuje nie jeden, a cztery dodatki w jednym pudełku! Splendor: Miasta to 4 całkowicie nowe sposoby na odświeżenie gry i nadanie jej takiego charakteru, na jaki właśnie mamy ochotę. Przekonajcie się sami ile świeżości i nowych strategii pojawi się po wydaniu tego rozszerzenia.

Zamki Burgundii

Zamki Burgundii to tytuł, który od wielu lat utrzymuje się w top 10 najlepszych gier strategicznych w serwisie BoardGameGeek. Stefan Feld w swoim najznamienitszym dziele przenosi nas do Doliny Loary w trakcie XV wieku.

W Zamkach Burgundii wcielamy się w role wpływowych książąt starających się powiększać swoje wpływy i bogactwa.

Przez 5 faz gry, gracze zbierają decydujące o zwycięstwie punkty przez handel, hodowlę zwierząt, budowę miasta czy odkrycia naukowe.

W Roku Smoka

Druga z serii gier “Mistrza Felda”, którą wyławiamy w tym roku. Z okazji dziesięciolecia tego tytułu, pojawi się on również w naszym rodzimym języku. Akcja W Roku Smoka toczy się w roku 1000 n.e. Podczas gry wcielimy się w chińskich szlachciców pragnących zwiększyć dobrobyt i prestiż swoich prowincji. Do pomocy w tym przedsięwzięciu zatrudnią cały szereg dworzan o różnorakich specjalizacjach, od uczonych i mnichów po wojowników i rzemieślników. Ci wierni poddani użyczą swych umiejętności i spróbują uchronić pana przed katastrofalnymi skutkami złego losu, który miesiąc po miesiącu będzie nawiedzać kraj. W pudełku znajdziemy również dwa dodatki: Wielki Mur Chiński oraz Wielkie Wydarzenia.

Szeryf z Nottingham: Wesoła Kompania

Jedna z ulubionych gier imprezowych zeszłego roku doczeka się dodatku! Wesoła Kompania to zestaw pięciu dodatków oraz wariantu dla sześciu graczy! Grając w sześciu będziemy mogli zamienić rolę Szeryfa na dwie role Zastępców, którzy mogą decydować wspólnie o sprawdzeniu bądź przepuszczeniu danego handlarza.

Szmuglowanie jest bardzo emocjonującym zajęciem. Jeżeli chcemy podnieść nieco adrenalinę przy stole, to na pewno ucieszy nas fakt, że w dodatku znajdą się aż 4 moduły pozwalające na zmianę zasad dotyczących przewozu towarów, tych legalnych i tych mniej...

Kraina Snów

Znajdź czas, by śnić! W grze Kraina snów jeden z graczy staje się śniącym i zakrywa oczy maską. Pozostali gracze wcielają się w role duchów snów i będą opisywać karty wyłącznie pojedynczymi słowami. Strzeżcie się jednak chochlików i diablików, które próbują zwieść śniącego na manowce!

Kraina Snów to gra, która nas wprost oczarowała swoim potencjałem. Tym bardziej cieszymy się, że ta  prosta, urocza i marzycielska gra komunikacyjna dla 4 do 10 graczy pojawi się w polskiej wersji językowej nakładem naszego wydawnictwa.