Dziś prezentujemy dodatek

zawierający myśliwiec

TIE Gildii Wydobywczej


"Widzę dwa myśliwce TIE. Muszę uderzyć z innego kierunku. " – Kanan Jarrus, Star Wars: Rebelianci

Imperium ma wiele do zaoferowania swoim sprzymierzeńcom. Jednym z nich jest Gildia Wydobywcza zrzeszająca kopalnie oswobodzone z niewoli w celu zapewnienia im bezpieczeństwa. Gildia czerpie ogromne korzyści ze współpracy z Imperium, które przymyka oko na jej poczynania i pozwala do woli korzystać z naturalnych dóbr galaktyki. Ale na tym nie koniec. Imperium zapewnia też Gildii dostęp do swojego dorobku zbrojeniowego i technologicznego, a więc i do najbardziej rozpoznawalnej maszyny Imperium, czyli do myśliwców TIE. Z czasem TIE należące do Gildii zaczęły znacznie odróżniać się od tych imperialnych, głównie poprzez charakterystyczne żółte malowanie kadłuba. Ostatecznie jednak stały się statkami o zupełnie innym przeznaczeniu, o czym świadczy chociażby usunięcie części paneli słonecznych z konstrukcji statku. Sprawiło to, że myśliwce TIE Gildii Wydobywczej, znane również jako TIE/mg, nieco straciły na mocy bojowej, ale ich piloci znacznie zyskali na widoczności.


Zamów dodatki do Star Wars: X-Wing ™ (druga edycja)
już dziś w dobrych sklepach hobbystycznych lub w naszym sklepie online!


U podstaw wszelkich konstrukcyjnych modyfikacji leżą potrzeby Gildii. Najważniejszą z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa kopalniom w razie pojawienia się nieproszonych gości. Jednostki broniące kopalni są w stanie błyskawicznie przeciwdziałać wszelkim zakusom grabieżców, zwinnie poruszając się między asteroidami. Druga fala dodatków przyniesie wam wywodzący się z frakcji Szumowin i Nikczemników myśliwiec TIE Gildii Wydobywczej, który doskonale spełnia się w roli kopalnianych strażników.

Dodatek myśliwiec TIE Gildii Wydobywczej zawiera wszystkie element niezbędne, aby ten zwrotny statek zasilił szeregi waszej eskadry. W opakowaniu znajdziecie gotową i pomalowaną figurkę, a w tym przypadku malowanie jest kluczowe – na bocznych panelach waszym oczom ukaże się perfekcyjnie naniesiony symbol Gildii. Oprócz miniaturki otrzymacie 6 kart statku oraz 4 karty pilotów imiennych, gotowych do obrony interesów Gildii. Parametry maszyny będziecie mogli podrasować 5 kartami rozwinięć, natomiast 2 karty szybkiego tworzenia, zawierające gotowe kombinacje pilotów i rozwinięć, pomogą wam niezwłocznie przetestować możliwości nowego nabytku. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów dotyczących dodatku myśliwiec TIE Gildii Wydobywczej, koniecznie zostańcie z nami!


Poczciwe chytrusy

Imperium narzuciło swym inżynierom zawrotne tempo pracy nad realizacją rozmaitych projektów konstrukcyjnych. W efekcie zapotrzebowanie na surowce naturalne niezbędne do produkcji broni i statków gwałtownie wzrasta. Jednym z najbardziej pożądanych materiałów jest gaz doonium, używany do budowy imperialnej superbroni, czyli Gwiazdy Śmierci. Za cichym przyzwoleniem Imperium, Gildia Wydobywcza bez żadnych skrupułów eksploatuje więc kolejne kopalnie nie ustając w poszukiwaniu ciągle to nowych złóż.

Wiele organizacji z różnych części Galaktyki chce zagarnąć źródła surowców dla siebie i z tego też powodu, bezpieczeństwo interesów Gildii stoi na pierwszym miejscu. Na szczęście jej oddziały myśliwców TIE skutecznie odstraszają potencjalnych grabieżców przed bezpośrednim atakiem na gildyjną własność.

TIE Gildii charakteryzuje się prędkością i zwrotnością właściwą imperialnym odpowiednikom, ale posiada nad nimi zasadniczą przewagę. Chodzi oczywiście o Profilowane Stabilizatory, które są ich znakiem rozpoznawczym, a co najważniejsze umożliwiają pilotom Gildii bezkolizyjne kluczenie między asteroidami. Zapamiętajcie to dobrze – TIE Gildii Wydobywczej ignorują asteroidy, które dla nich są nie tyle przeszkodami, co raczej strategicznymi przyczółkami.

TIE Gildii Wydobywczej zupełnie zmieniają postrzeganie asteroid i używają ich jako kluczowego elementu strategii bitewnej. Wszak w normalnych warunkach, statek o wartości kadłuba 3, bez żadnych osłon, nie mógłby sobie pozwolić na taką swobodę pilotażu. Dodatkowo przynależność do frakcji Szumowin i Nikczemników zapewnia pilotom dużą dowolność w wyborze stylu latania. W przeciwieństwie do sformalizowanych eskadr Imperium, gdzie w ogóle nie ma miejsca na indywidualność. Przykładowo Brygadzista Proach bez pardonu zwabi w pas asteroid każdy wrogi statek umiejscowiony w jego środku strefy przydzielając mu żeton wiązki ściągającej. Kapitan Seevor to równie utalentowany pilot, który doskonale wie, jak pokrzyżować plany oponenta. Kiedy Seevor broni się lub atakuje nie znajdując się jednocześnie w środku strefy wroga, Kapitan może odrzucić odnawialny ładunek ze swojej karty i przydzielić przeciwnikowi żeton zakłócania. Jest to świetny sposób, aby pozbawić oponenta 1 z zielonych żetonów lub zmusić go do przerwania akcji namierzenia w najbardziej niekorzystnym dla niego momencie – tuż przed rzutem kośćmi!

Jak przystało na Szumowiny, piloci Gildii stosują nieczyste zagrania, żeby tylko rozproszyć uwagę przeciwnika. Inspirację do swych podłych występków czerpią również z poczynań Imperium, którego główną dewizą jest: ‘w kupie siła’. TIE Gildii z powodzeniem wykorzystują więc taktykę roju dokładnie tak, jak to robią inne maszyny tego typu. Przodownikiem jest tu Nadzorca Yushyn, który szczególnie ceni sobie współpracę z Brygadzistą Proachem. Nadzorca bowiem może wymienić żeton rozbrojenia Brygadzisty na żeton stresu. Dzięki temu Brygadzista po udanej próbie zmiany kursu lotu wroga, może jeszcze wykonać atak.

Zdolności specjalne pilotów limitowanych w połączeniu z Profilowanymi Stabilizatorami nieco ułatwiają precyzyjne manewrowanie większą liczbą tych żółtych cudów techniki. Szczególnie, że nie są one aż tak podatne na uszkodzenia, jaki ich imperialni koledzy i mają do dyspozycji szereg systemów podtrzymujących życie. Jeśli już jesteśmy przy liczebności – jeśli marzy wam się pokaźna gromadka TIE na waszej rozpisce, to dobrym sposobem na przymnożenie sobie maszyn niewielkim kosztem, będzie zaciągnięcie w szeregi waszej eskadry Inspektora lub Strażnika Gildii Wydobywczej. Niska wartość inicjatywy nie przeszkadza w zaatakowaniu poza kolejnością, jeśli tylko dany pilot wykorzysta taktykę roju. Na wszystko znajdzie się jakiś sposób!

YT-2400 jest przesłonięty, ale Ahhav rzuca 4 kośćmi ataku dzięki swej zdolności specjalnej oraz rozwinięciu Popisowy Strzał!

Profil wyjściowy TIE Gildii Wydobywczej nie powala liczbą kości ataku. Dwie czerwone stanowią pewne ograniczenie, ale dobrym sposobem na obejście go, jest zbiorowy atak. Jest jednak jeden pilot, który może wypuścić się na samodzielną misję. Chodzi oczywiście o Ahhava. Dyszy on niepohamowaną żądzą zemsty wobec wrogich jednostek o pokaźnych gabarytach, a szczególnie takich, które są większe od niego. Nacierając na nie rzuca on dodatkową kością ataku. Ahhav czyhający w pasie asteroid na przeciwnika, ma ogromną moc bojową, którą może dodatkowo zwiększyć wykonując Popisowy Strzał. Jeśli celem jest średni lub wielki statek dodatkowo przysłonięty przez przeszkodę, Ahhav uderza na przeciwnika aż 4 kośćmi ataku.


W obronie zysków

Gildia Wydobywcza zmodyfikowała po swojemu jeden z najbardziej rozpoznawalnych statków w galaktyce, czyniąc z niego maszynę zdolną poruszać się nawet po najniebezpieczniejszych zakątkach uniwersum. Czas powołać myśliwce TIE Gildii Wydobywczej do ich najważniejszej misji – ochrony waszych interesów!

Myśliwiec TIE Gildii Wydobywczej zapowiedziany jest na grudzień 2018 jako jeden z dodatków II fali. Jest już dostępny w przedsprzedaży w naszym sklepie Rebel.pl, zapraszamy!