Witajcie ponownie, agenci! Pospieszcie się, mamy zadanie do wykonania!

Otrzymaliście już informację o waszej kolejnej misji o kryptonimie “Aleja gwiazd”. Miejsce, do którego zostaniecie wysłani to Hollywood w Kaliforni, czas: lata 80-te XX wieku. Przygotujcie się na sztuczne emocje, neonowe kolory i mnóstwo konfetti.

(Powinienem o tym przypomnieć jeszcze raz, zanim zaczniemy rozmawiać o szczegółach: to, co czeka na was w tej misji, nie jest odpowiednie dla młodszych uczestników. Z tego powodu zalecam, aby najmłodsi pozostali w bazie i nie podejmowali działań tym razem.)

Wasz cel? Zlokalizować i zbadać to, co uważamy za pętlę czasową. Miejcie na uwadze, że nie zależy nam na jej zamknięciu, a jedynie prowadzeniu obserwacji - dane, które możemy w ten sposób pozyskać, są niezwykle ważne dla naszej organizacji. Jesteśmy pewni, że ta misja będzie integralną częścią prac badawczych nad istotą Czasu i że dzięki niej poznamy naturę spraw, o których nawet wam się nie śniło. Ale o tym nieco później.

Kolejna ważna informacja: wszystko wskazuje na to, że anomalia znajduje się w jednej z luksusowych willi położonych na wzgórzach Hollywood. Nasze skany wykryły pewne nadprzyrodzone zjawiska w tej okolicy; podejrzewamy, że jest ona miejscem, w którym pojawia się wielu badaczy z tamtego okresu czasu. Muszę jeszcze raz podkreślić, jak ważne jest zachowanie przez was zdrowego rozsądku - to NIE JEST misja dla osób o słabych nerwach. Waszym celem jest podtrzymanie otwarcia szczeliny i zbieranie informacji, to wszystko. Spotkacie dziwne zjawiska: nagłe spadki temperatur czy obiekty poruszające się samodzielnie. Ale bądźcie uważni, agenci, bo waszym zadaniem nie jest polowanie na duchy. Zachowajcie czujność i nie traćcie z oczu celu, który macie przed sobą, a wszystko skończy się dobrze.


Powyżej zaprezentowałem dwóch nosicieli, z których możecie skorzystać w zbliżającej się misji. Nilda Airey jest tabloidową reporterką, gotową zrobić wszystko, by dotrzeć do sedna historii. Skandale i dążenie do ujawnienia subiektywnej “prawdy” są źródłem utrzymania tabloidów, więc ta osoba jest szczególnie przydatna, gdy trzeba sprawnie zbierać informacje. Drugim proponowanym nosicielem jest Scott Brody. “Po prostu Gigolo”, pan Brody, jest w stanie wiecznego poszukiwania nowej, interesującej kobiety. W związku z tym ilekroć wchodzi w interakcję z płcią przeciwną, jest w stanie zmienić wynik rzutu. Jest zatem wysoce użyteczny, gdy znajduje się w towarzystwie kobiet.

Szczeliny czasowe

Warto wspomnieć, że podczas tej misji napotkacie coś, z czym nie mieliście jak dotąd do czynienia: Szczeliny Czasowe. Anomalii, którą odkryliśmy w okolicach Hollywood, nie da się porównać z niczym innym i dlatego uważamy, że oś czasu zaczęła się… zmieniać. Nie jesteśmy do końca pewni, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, ale być może zbyt wiele kontaktów pojawiło się na miejscu między dwoma momentami temporalnymi powodując cały ten chaos.

Podczas tej misji, gdy jeden lub więcej graczy napotka symbol Szczeliny Czasowej (powyżej) następuje zatrzymanie czasu. Grupa traci jedną Jednostkę Czasu, zmniejszając tym samym czas przeznaczony na wykonanie misji. Przerwanie osi przyspiesza grę, więc tym razem musicie działać wyjątkowo uważnie i jeszcze szybciej niż zazwyczaj!

Jak widzicie, agenci, czas ma ogromne znaczenie dla powodzenia tej misji. Uważajcie na Szczeliny, ale nie traćcie z oczu najważniejszego celu: informacje, które zbierzecie będą nieocenioną pomocą dla Agencji.


Zdaję sobie sprawę, że połączenie Szczeliny Czasowej, nawiedzonej rezydencji i dużej dawki nieznanych zagrożeń to wielkie wyzwanie, ale wierzymy w wasze możliwości. Bez nich nie byłoby was w tym miejscu! Nie wiemy dokładnie, z jakim rodzajem zagrożenia przyjdzie się wam zmierzyć w projekcie “Aleja gwiazd”, ale jesteśmy pewni, że dzięki przebytym szkoleniom i lojalności jesteście w stanie poradzić sobie z trudnościami i zdobyć informacje, które pozwolą lepiej zrozumieć naturę anomalii czasowych. Powodzenia, agenci.

Najnowszy dodatek do gry T.I.M.E Stories”, Aleja gwiazd, pojawi się w sprzedaży pod koniec maja 2018 roku.