Okres godowy pand trwa od marca do maja. W czasie jego trwania to samice zabiegają o względy samców charakterystycznym śpiewem. Gdy wszystko idzie dobrze, pandom raz na 1,5–2 lata rodzi się jeden potomek. Jednak od każdej reguły są wyjątki! Opieka nad jednym pandzim bobasem to trudna sztuka… a co dopiero, gdy takich maluchów jest aż 9!

Takenoko: Chibis to rozszerzenie wprowadzające do gry zupełnie nową zwierzęcą figurkę. W przeciwieństwie do pandy z gry podstawowej i ogrodnika, pani panda pojawia się na stole dopiero, gdy któryś z graczy umieści jedną z nowych płytek pól oznaczonych specjalnym symbolem. Przemieszczając się po planszy nie będzie też zjadała pędów bambusa. Zamiast tego z jej pomocą będą pojawiały się w grze żetony pandziątek, zapewniające uczestnikom cenne bonusy.

Wraz z rozszerzeniem do gry dołącza również 18 nowych kart celów, zapewniających jeszcze większą różnorodność kolejnych partii.

Czym jest Takenoko? 

To rodzinna gra planszowa, w której wcielamy się w przedstawicieli cesarskiego dworu. Naszym zadaniem jest opieka nad pandą, którą przywódca otrzymał w darze od cesarza Chin. Zwierzak, choć niezwykle uroczy, ma nieposkromiony apetyt. Aby utrzymać go w dobrym zdrowiu, musimy zapewnić mu stałe dostawy bambusa. W tym celu będziemy pielęgnować pola, nawadniać je i uprawiać, realizując jednocześnie cele wskazane na wylosowanych kartach.