W życiu nie ma nic za darmo! Wyobraź sobie, że od teraz możesz przesyłać myśli bezpośrednio do umysłów innych ludzi, ale w zamian nie możesz zginać kolan i łokci. Przyjmujesz wyzwanie? A co Twoim zdaniem wybraliby Twoi znajomi?

Przeklęte dylematy to zwariowana gra imprezowa, dzięki której poznasz swoich najbliższych z zupełnie innej strony! W każdej rundzie jedno z Was stanie przed abstrakcyjnym wyborem – musi wskazać, czy przyjęłoby sztosową opcję w nierozerwalnym pakiecie z prawdziwym życiowym szajsem. Tymczasem reszta graczy głosuje, jaka będzie odpowiedź przeklętego dylemaciarza. Ci, którzy obstawią poprawnie, otrzymają cenne punkty!

Na czym to polega?

  1. W grze dostępne są dwie pule kart: sztosu (z umiejętnościami, które prawie każdy chciałby mieć) i szajsu (z brutalną ceną za bycie ponadprzeciętnym). 
  2. W każdej rundzie jedna osoba staje przed wyborem jako przeklęty dylemaciarz. Musi zastanowić się, czy przyjmuje dylemat w zaproponowanym kształcie, czy odrzuca go. 
  3. Pozostałe osoby rozważają, jaka będzie decyzja dylemaciarza. 
  4. Gdy wszyscy podejmą decyzję, uczestnicy podnoszą przed sobą pięść z kciukiem skierowanym w bok, a następnie odliczają do trzech i głosują.
  5. Gracze, którzy odpowiedzieli poprawnie, otrzymują punkty. Zwycięży osoba, która zgromadzi ich najwięcej po rozegraniu określonej liczby kolejek. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Wydaje Ci się, że perfekcyjnie znasz swoich znajomych? Przeklęte dylematy pozwolą Ci to sprawdzić! Szybko okaże się, czy trafnie przewidujesz abstrakcyjne wybory innych.
  • Wśród dostępnych kart sztosu i szajsu znajdziecie zarówno zwariowane i śmieszne propozycje, jak i poważniejsze zagadnienia. Możecie wybrać tylko część z nich, decydując, jaki będzie charakter Waszej zabawy.
  • Gry oparte na dylematach i wyborze są świetnym pretekstem do rozpoczęcia ciekawej rozmowy! Śmiało dyskutujcie o tym, dlaczego spodziewaliście się innego wyniku i co sami zrobilibyście w opisanej sytuacji.
  • Zawarty w grze zestaw kart sztosu i szajsu pozwala na stworzenie ponad 10 000 unikalnych dylematów. To całkiem sporo decyzji do podjęcia!