Rzucaj kośćmi, by dobierać karty, i wybieraj, czy wolisz je zagrać (i skorzystać z efektów) czy zachować. Pikit to prosta gra karciana pełna niespodzianek, w której szczęście idzie w parze z ciosami poniżej pasa i dobrym wyczuciem czasu. Szybko okaże się, czy potrafisz podejmować właściwe decyzje!

Na czym to polega? 

Podczas zabawy uczestnicy rozgrywają swoje tury według następującego schematu:

  1. Gracz wykonuje rzut dwiema kośćmi. Wynik określi, jakie karty będzie mógł dobrać za chwilę.
  2. Aby zmienić wynik rzutu, możemy zagrywać karty z ręki i korzystać z ich efektów takich jak przerzucanie kości, ustawianie na nich konkretnych wyników czy podkradanie kart innym graczom.
  3. Gdy wszystkie wybrane karty zostaną zagrane i znamy ostateczny wynik rzutu, gracz dobiera kartę odpowiadającą sumie lub różnicy wyników albo do dwóch kart, których wartości odpowiadają pojedynczym wynikom.

W ten sposób gromadzimy na ręce kolejne karty o odpowiednich wartościach punktowych i cennych efektach. Zanim zdecydujemy się zagrać kartę, musimy rozważyć, czy dany ruch na pewno nam się opłaca, bo ostatecznie liczyć się będą punkty na kartach, które zatrzymaliśmy do końca gry.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Niezwykle prosta, a jednocześnie maksymalnie satysfakcjonująca – taka właśnie jest gra Pikit. Zasad nauczysz się w kilka minut, a później będziesz chciał rozgrywać partię za partią.
  • Wbrew pozorom decyzja, które karty odrzucić, a które zostawić na ręce, jest niezwykle istotna, a element losowy związany z rzutami kośćmi sprawia, że gra jest niezwykle emocjonująca.
  • Poręczne pudełko pozwala zabrać grę absolutnie wszędzie i grać w dowolnym miejscu, a prosta instrukcja sprawia, że do wspólnej zabawy możemy zaprosić nawet początkujących graczy.