Dragon Castle to gra w luźny sposób nawiązująca do koncepcji popularnego mahjonga – zadaniem graczy będzie pozyskiwanie płytek o różnych kolorach i wartościach, a następnie jak najefektywniejsze budowanie z nich własnego zamku. Uczestnicy będą musieli mądrze planować swoje ruchy, dążyć do skutecznych kombinacji oraz tak wykorzystywać specjalne zdolności i cele, by zdobywać jak najwięcej punktów.

Na czym to polega?

 1. Kierując się wskazówkami w instrukcji przygotowujemy początkowy układ kafelków różnej wartości w różnych kolorach. Każdy z graczy otrzymuje własną, pustą planszę, na której będzie budował swój zamek.
 2. W swojej turze zawsze zabieramy jedną wolną płytkę z najwyższego rzędu, a następnie wybieramy jedną z trzech możliwości: 
  1. dobieramy drugą taką samą, wolną płytkę z dowolnego rzędu; 
  2. wraz z płytką dobieramy jeden daszek i odkładamy do swoich zasobów; 
  3. natychmiast odrzucamy tę wybraną płytkę poza pole gry i otrzymujemy jeden punkt zwycięstwa.
 3. Pozyskane płytki natychmiast dokładamy do swojego zamku na wybranym przez siebie wolnym polu. Jeśli w momencie dołożenia płytki udało nam się stworzyć kombinację 4 lub więcej kafelków tego samego koloru, które stykają się bokami, wszystkie je odwracamy na drugą, pustą stronę. Im więcej kafelków odwrócimy za jednym razem, tym więcej punktów otrzymujemy. Od tej pory możemy układać płytki również na tych kafelkach. Na białych płytkach możemy również stawiać dachy – zakończenia rzędów, za które pod koniec gry otrzymamy dodatkowe bonusy.

Celem graczy jest zdobycie jak największej ilości punktów. Należy zatem dbać o to, by grupować obok siebie kafelki jednego koloru, przewracać je na drugą stronę w jak największych zestawach oraz stawiać dachy na jak najwyższych rzędach. Gra oferuje nam dodatkowe elementy zasad, które pozwolą szybciej zbierać punkty oraz pomogą w wypracowaniu indywidualnej strategii. Na początku gry każdy z uczestników otrzymuje własny cel oraz dodatkową akcję, którą może wykonać zamiast jednej z trzech podstawowych. Wykorzystanie tych możliwości zwiększa nasze szanse na zwycięstwo.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Poprzez nawiązanie do popularnej gry logicznej, Dragon Castle świetnie nada się dla osób, które na co dzień trudniej jest zachęcić do grania w planszówki. Skojarzenia ze znanym mahjongiem z pewnością będą dużą zaletą. 
 • W zależności od liczby graczy w Dragon Castle korzystamy z innego układu startowego, dzięki czemu gra świetnie sprawdzi się zarówno dla pary, jak i większej liczby uczestników. Wariant gry zawsze jest idealnie dopasowany do liczby osób. 
 • Oprócz podstawowego układu zamku, instrukcja oferuje nam również szereg alternatywnych rozwiązań, które pozwalają odświeżyć grę przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich jej zalet. 
 • Dzięki losowemu doborowi kart celów oraz dodatkowych akcji, każda rozgrywka jest inna, a gra nie ma szansy nam się znudzić.