Czy próbowaliście kiedyś porównać prędkość, z jaką opada kropla deszczu, z wagą największej na świecie dyni albo z liczbą pokojów w Pałacu Buckingham?

W świecie niesamowitych i zaskakujących oraz tych zwyczajnych i zabawnych faktów spróbujecie odgadnąć, które z nich mają przypisaną największą, a które najmniejszą wartość liczbową.

Żyrafometr to szybka gra w porównywanie faktów.

Na początku rundy gracze z talii 300 kart losują sześć i układają je na torze z liczbami. Przy użyciu żetonów na planszy głosowania muszą odgadnąć, który z faktów na odwrocie ma największą, a który najmniejszą liczbę. Za poprawne wskazanie gracz otrzymuje kryształ. Ten z graczy, który jako pierwszy zbierze siedem kryształów wygrywa grę.

Rozgrywkę można prowadzić walcząc o punkty, lub w wariancie kooperacyjnym, w którym gracze wspólnie zgadują, który fakt ma największą wartość, a który najmniejszą rywalizując z "Żyrafometrem". Dodatkowy wariant pozwala na utrudnienie gry poprzez zwiększenie ilości prezentowanych kart z zagadkami oraz na ich odbieranie w przypadku zagłosowania na dokładnie przeciwną liczbę (oddając głos "największa" na najmniejszą wartość i vice versa).

Żyrafometr zapewni rozrywkę na długie godziny podczas których oprócz dobrej zabawy poznamy też wiele interesujących ciekawostek na temat otaczającego nas świata.

  • Planowana data premiery:  druga połowa grudnia 2016 roku.
  • Sugerowana cena detaliczna:  79,95 zł
  • Instrukcja: Żyrafometr - instrukcja PL