Nadciąga

Czwarta Era Mroku


Terrinoth już trzykrotnie zbliżyło się do całkowitego zniszczenia z rąk starożytnych wrogów. Wygłodniałe hordy Uthuk Y'llan, nieumarłe legiony Waiqara Zdrajcy i przerażająca potęga Smoczych Władców zostały powstrzymane tylko dzięki odważnym bohaterom, którzy ocalili królestwo. Uczeni nazwali te epoki konfliktu i chaosu Trzema Erami Mroku. Teraz obawiają się Czwartej Ery Mroku, która właśnie się zaczyna: wszyscy trzej pradawni wrogowie Terrinoth powstają na nowo. Sześciu bohaterom i ich sojusznikom przypadnie ochrona baronii Forthyn przez kolejną Erą Mroku.


mordercza Horda Szarańczy 

Llovar Rutonu był potężnym Przemierzającym Sny. Od urodzenia radził sobie z magią i był połączony z siłami tej przeklętej, demonicznej krainy znanej jako Ynfernael. Utworzył on wielką armię, aby podbić Mennarę dla swoich demonicznych patronów. Poza jego ludem, Uthuk Y’llan, należały do niej wszelkie inne istoty gotowe walczyć u jego boku – w tym demony, orkowie i smoki. Czas niemal apokaliptycznego konfliktu spowodowanego przez inwazję tej armii znany jest jako Pierwsza Era Mroku. Tylko połączone siły wolnych ludów dowodzone przez legendarnego czarodzieja Timmorrana i wielkiego generała Waiqara Sumariona były w stanie zapobiec katastrofie. Horda Uthuków została zepchnięta do Mrocznych Ziem Ru. 

Dotknięci przez demoniczny mrok Ru i ogarnięci przez mordeczy szał, Uthukowie berserkerzy porzucili wszelką taktykę i dyscyplinę, a także swoje tarcze i pancerze. Gardzą wszystkim, co może spowolnić ich szaleńczą szarżę. Natomiast wiedźmy krwi potrafią czytać przyszłość ze szkarłatnych strumieni płynących ze świeżo zadanych ran. Jednym gestem są w stanie rozpalić serce, doprowadzając krew do wrzenia.


Wojownicy Legionu Waiqara Nieumarłego 

Zaledwie kilka dziesięcioleci po tym, jak Terrinoth uniknęło zniszczenia z rąk Llovara i jego demonicznej hordy, królestwo ponownie stanęło do walki o przetrwanie. Waiqar, niegdyś potężny generał w wojnie przeciwko Llovarowi i jego hordzie, stał się zazdrosny i nieufny wobec swojego sojusznika Timmorrana, ulegając pokusie nekromancji i mrocznej magii. Druga Era Mroku rozpoczęła się, gdy on i jego rycerze śmierci zaczęli poszukiwać Odłamków Timmorrana – roztrzaskanych, ale wciąż potężnych pozostałości magicznego artefaktu znanego jako Niebiańska Sfera. Nieumarli wojownicy Waiqara nękali krainę Terrinoth przez sześć lat. W końcu Kellos, święty bohater aktualnie czczony jako wcielenie boskie, zjednoczył ludy Terrinoth i wygnał Waiqara z powrotem do jego spowitej mgłą krainy w Trzynastej Baronii. 

Niezliczone zastępy duchów wpadły pod panowanie Waiqara, w tym widma, które trzyma w śmiertelnie chłodnym uścisku. Te pozostałości niegdyś żywych nawiedzają teraz posępne zakątki Terrinoth i prowadzą innych do zguby. Równie niebezpieczne mogą okazać się ciała zmarłych, które powstają z grobów pełne nienawiści do żywych. Wskrzeszeńcy są przerażającymi przeciwnikami. Zachowują znaczną część swoich dawnych umiejętności walki i nie ulegają zmęczeniu jak normalny wojownik. 


Potężne Legiony Smoczych Władców 

Prawie pięćset lat po klęsce Waiqara, smoczy władcy napadli na Terrinoth w wielkiej burzy szponów i płomieni. Pragnęli zdobyć Odłamki Timmorrana i ich prawie nieskończone pokłady magii. Smoki paliły miasta i zabijały dziesiątki wielkich bohaterów, którzy dzielnie stawali z nimi do desperackiej walki. Złowrogi żar straszliwych najeźdźców pochłaniał całą Mennarę. Starsi Królowie polegli, a ich królestwa zostały zniszczone. Wiele ludów Terrinoth zjednoczyło się, by stawić opór smokom, lecz wojna skończyła się tak nagle, jak się zaczęła. Smoki powróciły do swojej odległej ojczyzny obładowane magicznymi skarbami, które splądrowały. 

Teraz heroldzi smoczych hybryd pędzą po krainie na swoich skrzydłach, by ogłaszać powrót smoczych władców. Włócznią i tarczą podbijają wolne ludy Terrinoth. Stworzone przez tajemną magię smoczych władców, hybrydy te wcielają cechy swoich smoczych przodków w humanoidalną formę, tworząc idealnych żołnierzy piechoty w smoczej armii. Ich szeregi wzmacniają centurioni smoczych hybryd obdarzeni mocą dorównującą smokom. Centurioni stoją na czele armii smoczych władców. Wzbudzają strach u każdego, kto stanie im na drodze. 


Nadchodzi Nowa Era Mroku 

Cienie się wydłużają. Chłód w powietrzu zwiastuje nieszczęście. Mroczne Ziemie Ru budzą się na nowo. Demoniczne armie nadchodzą, by znowu szerzyć chaos i zniszczenie. Każdego dnia północne mgły pochłaniają kolejną wioskę, a zza wzgórz słychać długie, odległe krzyki. Zaś na odległym horyzoncie niebo przyciemniają starożytne smoki unoszące się na potężnych skrzydłach. Pradawne zagrożenia znów zawisły nad cywilizacją, a ocalenie Terrinoth przypada nowemu pokoleniu bohaterów. Podejmiesz się wyzwania?

Teraz, znając grupę bohaterów z Descent: Legendy Mroku, możesz przygotować się, aby napisać własną legendę w tej wyprawie do podziemi. Zamów swój egzemplarz w przedsprzedaży już dziś i odbierz go w sierpniu 2021 roku. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.