Zgubione znalezione to szybka gra w odnajdywanie przedmiotów. Gracze dostają do dyspozycji 54 karty, sześć zestawów po 9 kart w jednym kolorze.

Na awersach kart znajdują się różne kolorowe przedmioty. Natomiast na rewersach znajdują się te same przedmioty z awersów oraz jeden dodatkowy.

Celem gry jest jak najszybsze odnalezienie tego dodatkowego przedmiotu znajdującego się na rewersie każdej z nich.

Karty podzielone zostały na sześć poziomów trudności, oznaczonych kolorami. Im trudniejsza karta tym więcej przedmiotów posiada, oraz zapewnia więcej punktów na koniec gry.

Przed grą należy potasować wszystkie karty i ułożyć je w stos awersami do dołu. Stos kładziemy na środku stołu tak by każdy gracz miał do niego swobodny dostęp. Gracze mają od 10 do 20 sekund na przyjrzenie i zapamiętanie jak największej liczby przedmiotów. Celem każdego z nich będzie jako pierwszym odnalezienie i nazwanie dodatkowego przedmiotu, który pojawił się na rewersie. Gracz który nazwie go jako pierwszy zabiera kartę dla siebie.

W grze wysępują dwa oficjalne warianty zmieniające rozgrywkę - oraz jeden nieoficjalny, w którym czas do namysłu jest ograniczony do momentu gdy któryś z graczy zasłoni kartę i spróbuje zgadnąć przedmiot. W tym wariancie każda pomyłka zapewnia punkty karne zgodne z wartością nieodgadniętej karty.

Gra kończy się w chwili gdy któryś z graczy zdobędzie pięć kart. Zwycięzcą zostaje osoba której karty są warte najwięcej punktów. Zgubione Znalezione to gra przy której świetnie będziemy bawić się w gronie rodzinnym jak i z przyjaciółmi.

Gra może po służyć również jako narzędzie dydaktyczne przy nauce języków obcych.