Nowy rok zaczynamy z przytupem, od prezentacji najbliższych zapowiedzi wydawniczych!


Kreatorzy światów


Arboretum (edycja polska)

Arboretum, czyli inaczej ogród dendrologiczny, to kompleks drzew, który z jednej strony służy badaniom nad konkretnymi gatunkami, z drugiej zaś, zachwyca odwiedzających niezwykłą estetyką. Dzięki zmyślnej karciance o tym samym tytule, będziecie mogli sami stworzyć własny ogród, w którym posadzicie najróżniejsze gatunki drzew. Do zwycięstwa potrzebna Wam będzie dobra strategia i uważne obserwowanie poczynań przeciwników.

Planowana data premiery: luty 2019 r.

Planeta

Innowacyjne konstrukcje z pewnością zapewni nam Planeta – gra, która w zupełnie nowy sposób wykorzystuje elementy magnetyczne. Na początku rozgrywki każdy z graczy otrzymuje identyczny korpus swojej przyszłej planety, na którym w miarę kolejnych tur będzie umieszczał płytki kontynentów. Ważne jest, by dobierać je zgodnie z wymaganiami na kartach zwierząt, które znajdują się na stole – zwycięży gracz, którego planeta okaże się najlepszym miejscem do zamieszkania.

Planowana data premiery: luty 2019 r.

Welcome To... (edycja polska)

Kolejną grą, w której ważne będzie planowanie przestrzenne jest zdobywająca coraz większe rzesze fanów za granicą Welcome To... To niezwykle uniwersalna gra logiczna, w której będziemy starali się stworzyć jak najbardziej przemyślane miasto. Na trzech dostępnych alejkach będziemy umieszczali odpowiednie obiekty, które wspólnie mają nam przynieść jak najwięcej punktów zwycięstwa. Całości dopełnia niezwykle dopracowana stylistyka rodem z lat 50-tych.

Planowana data premiery: II kwartał 2019 r.


Fauna, flora i podróże


Na skrzydłach

Skoro pobłądziliśmy już w tematach fauny, warto wspomnieć o wyjątkowej grze, która nie tylko jest bardzo dopracowana pod względem estetycznym, ale również zapewni nam wiele interesujących i niepowtarzalnych rozgrywek. Na skrzydłach, bo o nim mowa, to gra, w której zarządzamy własnym rezerwatem dla ptaków. Zagrywając karty będziemy starali się połączyć ich zdolności w taki sposób, by aktywowane przynosiły nam coraz więcej punktów i bonusów zarówno w trakcie, jak i na koniec gry.

Planowana data premiery: marzec 2019 r.

Everdell (edycja polska)

Spośród gier, które cieszą oko, na uwagę zasługuje również Everdell – planszówka oparta o mechanikę przydzielania pracowników. Podczas zabawy wcielamy się w zwierzęcych pionierów, którzy będą odkrywali nowe tereny i budowali własne osady. Na uwagę zasługuje zarówno niezwykłe dopracowanie każdego z elementów gry, jak i niepowtarzalność poszczególnych partii. Równolegle z premierą gry zostaną wydane 3 dodatki: Legendary Cards, Extra! Extra! Cards oraz Rugwort Pack.

Planowana data premiery: 2019 r.

Wyspa Skarbów: Złoto Johna Silvera

A gdybyśmy, zachwyceni wyjątkowością różnorodnych gatunków zapragnęli wybrać się na rajską wyspę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy okazji poszukać skrzyni pełnej złota! Niezapomnianą przygodę zapewni nam Wyspa Skarbów: Złoto Johna Silvera – gra niesymetrycznych ról z wykorzystaniem elementów blefu. Podczas zabawy jeden z graczy wciela się w tytułowego kapitana, który więziony i przesłuchiwany przez piratów musi dawać im podpowiedzi co do lokalizacji skarbu – niekoniecznie zgodne z prawdą. Celem zarówno piratów, jak i samego Johna Silvera jest dotarcie do skrzyni jako pierwszy.

Planowana data premiery: 2019 r.


Fantastyka na wyciągnięcie ręki


Mroczny Zamek

Kreatywność oraz chęć wczucia się w rolę z pewnością przyda się podczas zabawy w Mroczny Zamek – przygodową grę karcianą. Przystępując do rozgrywki stajemy się uciekinierami, którzy muszą pokonać 15 wyzwań, by uciec z zamku, w którym byli do tej pory więzieni. Zanim nauczymy się trafnie wykorzystywać nasze umiejętności, z pewnością przytrafi nam się przegrana, ale hej – przecież najważniejsza jest przygoda!

Planowana data premiery: połowa 2019 r.

Res Arcana (edycja polska)

Z kolei w karciance Res Arcana naszym zadaniem będzie rozwijanie możliwości naszej postaci poprzez wykonywanie kolejnych, wpływających na siebie akcji. Jako magowie przygotowujący się do pojedynku rozpoczynamy od prostego przerabiania surowców, przechodzimy do wykorzystywania potężnych artefaktów, by następnie odwiedzać najmroczniejsze i jednocześnie najbardziej naładowane magią miejsca. A wszystko to by pokonać pozostałych!

Planowana data premiery: 2019 r.

Solenia (edycja polska)

Warto pamiętać, że fantastyka to nie tylko smoki i magia, ale również eksploracja kosmosu! W grze Solenia będziemy mieli możliwość odwiedzenia niezwykłej planety, na której cykl dnia i nocy się zatrzymał, przez co jedna jej część cały czas jest skąpana w świetle, a na drugiej panuje wieczny mrok. Naszym zadaniem będzie zbieranie odpowiednich towarów, a następnie dostarczanie ich do odpowiednich części planety. Zasady gry są proste, a sama rozgrywka bardzo lekka i przyjemna.

Planowana data premiery: 2019 r.


Gry spoza nurtu


Zaginiony Klucz

Pierwsza z nich, Zaginiony Klucz, to propozycja dla wszystkich fanów dedukcji i nietypowych form komunikacji. Podczas zabawy grupa uczestników poszukuje wśród dostępnych przedmiotów tytułowego zaginionego klucza, natomiast jedna, wybrana na początku osoba udziela wskazówek. Cała komunikacja odbywa się za pomocą grafik i skojarzeń, a na koniec każdej tury grupa musi zdecydować o odrzuceniu części dostępnych przedmiotów. Jeśli pod koniec czwartej rundy na stole pozostanie tylko jeden – właściwy – przedmiot, wygrywamy.

Planowana data premiery: 2019 r.

Ostatnie chwile. Burzliwe życie Billy'ego Kerra

Ostatnią pozycją w zestawieniu jest planszówka o nietypowej i poważnej tematyce. Ostatnie chwile. Burzliwe życie Billy'ego Kerra to gra kooperacyjna, w której wcielamy się w personel medyczny opiekujący się umierającym mężczyzną. Naszym zadaniem jest zapewnienie mu jak najlepszych warunków, sprawne reagowanie na nagłe wypadki medyczne, ale również poznanie jego historii, co umożliwia nam w pełni 10 następujących po sobie scenariuszy.

Planowana data premiery: 2019 r.

T.I.M.E Stories: Madame (edycja polska)

Poza zupełnymi nowościami, nie możemy zapomnieć też o dodatku do wielowątkowej gry T.I.M.E Stories: Madame. Francja. Wersal i zapowiedź czegoś, czego jeszcze w grze od Space Cowboys nigdy nie było. Ten dodatek zmieni wasze postrzeganie świata. Na zawsze. 

Planowana data premiery: 2019 r.


Nie zapomnijmy o Londynie


Mr. Jack (edycja polska)

Mr. Jack to popularna seria gier dwuosobowych w których we szranki stają Kuba Rozpruwacz i cały Scotland Yard. Pomimo upływających lat tytuł wciąż zasługuje na miano jednej z najlepszych gier dla par. Cieszymy się, że w styczniu będziemy mieć okazję aż dwukrotnie zawitać na ulice Wchitechapel :-)

Planowania data premiery: styczeń 2019

Mr. Jack - dodatek (edycja polska)

Odświeżone rozszerzenie do gry, które wprowadza sześć nowych postaci do podstawowej wersji gry. Od teraz każda partia stanowić będzie zupełnie nową kombinację postaci i umiejętności.

Planowania data premiery: styczeń 2019