Ogłaszamy

World of Warcraft:

Wrath of the Lich King

– grę opartą na systemie Pandemic


 

Za Hordę!

Za Przymierze!

ZA AZEROTH!

Sidła Króla Lisza sięgają daleko poza granice Mroźnego Tronu! Musimy go powstrzymać, a nieumarli Plagi muszą zostać pokonani. Będziemy walczyć o oczyszczenie wszystkich ziem. Azeroth się zjednoczyła, a jej bohaterowie się zebrali, gotowi, by rozpocząć oblężenie twierdzy Króla Lisza. Czy wytrwacie pod naporem hordy nieumarłych wystarczająco długo, aby stawić czoła najważniejszemu przeciwnikowi i przynieść kres jego rządom? 


Zamów World of Warcraft: Wrath of the Lich King w przedsprzedaży

u lokalnego sprzedawcy lub online za pośrednictwem naszej strony internetowej!Plaga Króla Lisza

Zbierzcie grupę bohaterów, która będzie musiała stawić czoła ghulom i plugastwom rozsianym na Northrend, zimnym i niebezpiecznym północnym kontynencie Azeroth! Będziecie mieli okazję skorzystać z mechanik znanych z serii gier Pandemic, jednak zostały one specjalnie dostosowane z myślą o bohaterskich czynach i fantastycznych stworzeniach. Dzięki temu World of Warcraft: Wrath of the Lich King zapewni Wam całkowicie unikatowe doświadczenia.

Forty, świątynie, pola bitwy i ogromna mapa świata będą Wam towarzyszyć w podróży, podczas której będziecie musieli współpracować, aby wykonać swoje zadania. Na każdym kroku czekają na Was jednak ghule Króla Lisza, które z każdą turą będą stanowiły coraz większe zagrożenie! Te posłuszne stworzenia będą Was atakować i spowalniać, przyspieszając jednocześnie dzieło zniszczenia zaplanowane przez ich mistrza. Gdy zbyt dużo ghuli zbierze się w jednym miejscu, ich szeregi zasilą też agresywne plugastwa: szalone monstra z koszmarów aktywnie polujące na najbliższych bohaterów.

Trzymanie Plagi nieumarłych w ryzach będzie Waszym pierwszym, podstawowym i stałym wyzwaniem. Bohaterowie muszą atakować hordy ghuli i plugastwa, gdy znajdą się na tym samym polu. Aby się ich pozbyć, będziecie używać kości ataku. Jednak nie musicie zostawiać wszystkiego w rękach losu: do każdego rzutu kostką możecie zagrać bohaterskie karty, które wzmocnią Wasz atak, albo wspomogą Was w inny sposób.


Zjednoczeni bohaterowie

W World of Warcraft: Wrath of the Lich King, każdy z graczy wciela się w jednego z legendarnych bohaterów świata Azeroth. Są wśród nich Thrall, Wódz Hordy, czy Sylwana Bieżywiatr, Królowa Banshee. Każda z dostępnych postaci dysponuje swoimi unikatowymi zdolnościami, a na planszy jest reprezentowana przez szczegółową figurkę wykonaną z twardego plastiku. Dzięki tym elementom jeszcze łatwiej zanurzycie się w świecie World of Warcraft.

Aby przeciwstawić się hordom nieumarłych, gracze będą łączyć bohaterskie karty. Przedstawiają one najróżniejsze elementy świata Azeroth: ekwipunek, który pozwoli zadać więcej obrażeń, specjalne wierzchowce umożliwiające poruszanie się o kilka pól dalej, mikstury lecznicze, a także wiele wiele innych przedmiotów, które będziecie mieli szansę odkryć już niebawem. Pomimo tego, że gracze nie mogą wymieniać się kartami, będziecie mieli możliwość asystowania przy akcjach innych bohaterów i pomagania im, dzięki czemu szybciej skończycie kolejne zadania.


Wyprawa po zwycięstwo

Aby wygrać, będziecie musieli zrobić coś więcej, niż tylko przemierzyć Northrend, niszcząc po drodze hordy nieumarłych. Król Lisz ma do dyspozycji cały repertuar mrocznej magii i przerażających potworów, którym trzeba będzie stawić czoła. W grze są one reprezentowane przez misje – zupełnie nową mechanikę, która będzie dostarczała Wam wyzwań podczas podróży wzdłuż całego kontynentu.

Misje mogą zostać ukończone przez bohaterów dzięki kombinacji akcji, rzutów kostką, specjalnych zdolności oraz talii bohaterskich kart. Każde zadanie niesie za sobą inne wyzwania oraz niebezpieczeństwa, co powoduje, że będziecie musieli odpowiednio się przygotować, aby stawić im czoła. Wykonując zadania będziecie coraz bliżej Waszego ostatecznego celu: oblężenia Cytadeli Króla Lisza, w której rozegra się ostateczna bitwa.

Czy dacie radę ocalić Azeroth od Króla Lisza? A może Ostrze Mrozu, jego przeklęta broń, pochłonie Wasze dusze? Sprawdźcie sami i spróbujcie swoich sił w World of Warcraft: Wrath of the Lich King, który będzie miał premierę w październiku 2021 roku! Swój egzemplarz gry możesz zamówić w przedsprzedaży online (o, tutaj) albo w swoim ulubionym lokalnym sklepie.

Northrend czeka!