Odmień losy galaktyki

w pojedynkowej grze figurkowej

Star Wars: Shatterpoint!


Wraz z Atomic Mass Games mamy przyjemność ogłosić wydanie polskiej wersji zupełnie nowej, pojedynkowej gry figurkowej Star Wars: Shatterpoint!

Weź udział w konflikcie, który ogarnął planety od Światów Jądra aż po Zewnętrzne Rubieże. Stań po jednej ze stron, przejmij kontrolę nad kultowymi postaciami ze świata Star Wars i ich sojusznikami, zbuduj swoją drużynę, rzuć wyzwanie przeciwnikom i rozegraj mnóstwo ekscytujących bitew, które przesądzą o losach galaktyki!

Najważniejsze cechy Star Wars: Shatterpoint:

  • Możliwość dostosowania. Dzięki szczegółowo wykonanym, wyjątkowym modelom w dynamicznych pozach każdy gracz będzie mógł stworzyć swój własny oddział inspirowany Gwiezdnymi Wojnami. To nie lada gratka zarówno dla fanów serii, jak i tych, którzy zajmują się malowaniem figurek!
  • Strategiczne decyzje. Zasady gry oraz elastyczne możliwości budowania drużyn zachęcają graczy do tworzenia nieszablonowych zestawów i dopasowywania ich do celów danej misji. Do wyboru mamy gotowe drużyny tematyczne jak np. Ahsoka Tano i Bo-Katan Kryze lub Lord Maul i jego lojalni komandosi. Możemy też sami łączyć i dopasowywać rozmaite postacie, by stworzyć niestandardowe oddziały, które poprowadzimy do walki.
  • Wyjątkowe bitwy. Podczas rozgrywki wykorzystujemy specjalne zdolności wybranych postaci i rozmaite umiejętności bojowe, aby przejąć kontrolę nad walką. Nasze cele są dynamiczne i zmieniają się w trakcie realizowania misji, czeka nas więc emocjonujący wyścig o to, kto najlepiej dostosuje się do sytuacji i zrealizuje je jako pierwszy.

„Projektowanie i rozwijanie gry figurkowej Star Wars: Shatterpoint to tak naprawdę nasz hołd oddany niczym nieskrępowanej dziecięcej radości” – mówi Will Shick, dyrektor ds. rozwoju produktów w AMG. „Chcieliśmy w pełni wykorzystać te wszystkie cudowne rzeczy kojarzące się z Gwiezdnymi Wojnami – akcję, przygodę i kultowe postacie – aby stworzyć grę figurkową, która będzie wyglądała jak żywcem wyjęta z animacji z lat 80. i 90. Stwierdzenie, że praca z tak utalentowanymi artystami i niezwykłym zespołem Lucasfilm, jest dla mnie spełnieniem marzeń, byłoby ogromnym niedomówieniem.”


Gra Star Wars: Shatterpoint została opracowana przez Atomic Mass Games we współpracy z Lucasfilm i będzie wydana w 2023 roku przez Asmodee. Za polską wersję odpowiada wydawnictwo Rebel. Więcej informacji o grze możesz znaleźć na oficjalnej anglojęzycznej stronie – o tutaj.