Nurt przecinającej Cesarstwo Rokuganu legendarnej Rzeki Złota niesie obietnicę nieskończonego dobrobytu. Jej lśniącą powierzchnię tną kupieckie barki, niosąc od portu do portu kupców pracowicie wznoszących handlowe imperia. Szacowni przedstawiciele dostojnych Klanów Kraba, Żurawia, Modliszki oraz Skorpiona ruszają w niezwykłą podróż, wytyczając własne szlaki i zaciekle rywalizując o przychylność potężnych rodów szlacheckich. Czy zdołają pokonać przeciwności i zapewnić swym Klanom bajeczne bogactwo?

W Rzece Złota wcielisz się w jednego z handlarzy sprzymierzonych z legendarnymi klanami samurajów, z których każdy stara się wykorzystać rzekę, by jak najbardziej się wzbogacić. To nie lada gratka nie tylko dla wszystkich miłośników dobrze zaprojektowanych gier strategicznych, ale również dla fanów Legendy Pięciu Kręgów. Akcja gry toczy się bowiem w Rokuganie – świecie znanym z tej kolekcjonerskiej karcianki. Charakterystyczny klimat doskonale komponuje się z atmosferą rywalizacji między klanami i stanowi świetne tło dla angażującej rozgrywki o mocno ekonomicznym charakterze. 

Jak głoszą legendy…

Rozgrywająca się w Rokuganie Legenda Pięciu Kręgów święci triumfy na całym świecie już od ponad 25 lat. Po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 1995 roku i od tej pory jest nieustannie rozwijana nie tylko dzięki nowym dodatkom, ale też uznanej serii powieściowej wydawanej przez Aconyte Books. To właśnie dzięki niej Rokugan pozostaje żywym światem, w którym samurajowie, shinobi, mnisi, mistycy i arystokraci należący Wielkich Klanów muszą stale wybierać między obowiązkami a pragnieniami, sprawiedliwością a lojalnością, dążeniem do chwały a wypełnianiem własnego przeznaczenia. 

Rzeka Złota odkrywa przed graczami nową stronę Rokuganu, jednak jest jednocześnie mocno osadzona w jego realiach. W samym centrum opowieści z tego świata znajduje się siedem Wielkich Klanów: niezłomne Kraby, dostojne Żurawie, enigmatyczne Smoki, dzielne Lwy, mistyczne Feniksy, przebiegłe Skorpiony oraz przewidujące Jednorożce. Każdy z nich kontroluje część Rokuganu i odpowiada bezpośrednio przed cesarzem. W Rzece Złota występują tylko cztery klany: Krab, Żuraw, Modliszka oraz Skorpion. Współpraca z każdym z nich może zapewnić nam unikalną zdolność podczas rozgrywki (jeśli skorzystamy ze znajdującego się w pudełku minidodatku z Patronami).

Płynna rozgrywka

No dobrze, ale o co chodzi w grze? Podobnie jak w przypadku innych tytułów z gatunku euro, tutaj również mamy sporo elementów, którymi możemy zarządzać. Tury graczy są szybkie, a każda z nich zaczyna się od rzutu kością, który określa nasze możliwości. Nie jesteśmy jednak skazani wyłącznie na los – specjalny zasób w postaci boskiej łaski pozwala nam wpływać na swoje przeznaczenie (czyli, mówiąc wprost, zmieniać wyniki rzutów). 

Każdy z uczestników ma do dyspozycji łodzie, którymi będzie się poruszał w dół rzeki, by zdobywać towary i złoto. Po drodze będziemy wznosić budynki na brzegach i realizować lukratywne dostawy, by zdobywać cenne efekty od wpływowych klientów. W ten sposób zadbamy o dobre imię naszego klanu i zdobędziemy przychylność cesarza. To właśnie ona jest nadrzędną rzeczą, o jaką walczymy w grze. 


Płyń z nurtem

Rzeka Złota wpłynie na nasze stoły pod koniec wakacji – premiera polskiej wersji gry jest zaplanowana na 28 sierpnia. Swój własny egzemplarz gry możesz zamówić na przykład w naszym sklepie, o tutaj. Do zobaczenia na brzegu!