Nowa misja

i zestaw zmagań

w Star Wars: Shatterpoint!


W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej najnowszemu rozszerzeniu z misją Star Wars: Shatterpoint - Nie mów mi o szansach. To interesujące wyzwanie, które pozwoli wypróbować uczestnikom zupełnie nowe strategie i style walki. Z pewnością namiesza na niejednym polu bitwy, gdy już będzie dostępne! 

Jak na pakiet z misją przystało, Nie mów mi o szansach oferuje graczom szereg nowych kart zmagań, z których każda prezentuje mapę aktywnych celów oraz specjalny efekt, premiujący określony rodzaj jednostek. Dzięki niemu możemy maksymalnie wykorzystać każdą aktywację i zaplanować działania w taki sposób, by zyskać przewagę na torze zmagań. Tę misję szczególnie docenią gracze, którzy lubią szybko przemieszczające się oddziały, a także ci, którzy potrafią wykorzystać konkretne typy jednostek w zależności od tego, które z nich będą w danej chwili premiowane.

Rozproszenie celów charakterystyczne dla kart zmagań z tego dodatku zapewnia przewagę drużynom, które stawiają na dużą mobilność i zdolności związane ze sprawnym przejmowaniem kontroli. Z kolei grupy wyspecjalizowane w walce będą mogły skupić się na zadawaniu obrażeń – perfekcyjne wykorzystanie okazji do ataku z pewnością pozwoli nadrobić straty. Misja zawarta w Nie mów mi o szansach będzie ciekawym wyzwaniem dla wielu drużyn i pozwoli wypróbować zupełnie nowe strategie, a gracze, którzy będą w stanie szybko dopasowywać się do nowej sytuacji, z pewnością zostaną nagrodzeni. 

Wspomnieliśmy wcześniej o rozproszeniu celów misji. Aby zobaczyć, co mieliśmy na myśli, spójrz na kartę zmagań fazy III, Fart nie istnieje. Znajdująca się na niej mapa jest wyraźnie podzielona na dwie części linią przebiegającą przez środek. Oznacza to, że gracze mogą być zmuszeni do szybkiego przemieszczania swoich jednostek, a każda chwila zwłoki może oznaczać utratę przewagi na torze zmagań. Co więcej, jeśli w poprzednich fazach skoncentrujemy swoje siły po jednej stronie, by zbliżyć się do aktywnego celu lub zaangażować się w walkę, po odkryciu tej karty możemy mieć poważne problemy z dotarciem na drugą. Właśnie dlatego długofalowe planowanie ma tak wielkie znaczenie dla tej misji – znacznie wyraźniej niż w dotychczasowych przez potencjalnie dużą zmienność układów na mapach.

Każdy kolejny pakiet z misją do Star Wars: Shatterpoint oferuje graczom nowe, bardziej złożone wyzwanie w budowaniu strategii i tworzy ciekawe pole bitwy z unikalnym rozmieszczeniem celów. Zmienny układ sił inspiruje graczy i pozwala im na opowiadanie swoich historii lub odtwarzanie ikonicznych starć ze świata Gwiezdnych Wojen na własnych stołach. Na poziomie mechaniki misje podkreślają mocne i słabe strony konkretnych jednostek oraz kładą nacisk na różne strategie, dzięki czemu nadają bitwie określoną strukturę. Nie mów mi o szansach zachęca graczy, by szczególną uwagę poświęcili tworzeniu oddziałów i wzięli pod uwagę rolę, jaką mogą odegrać poszczególne typy jednostek. Specjalne reguły misji pozwalają skorzystać z bonusu, gdy uda się osłabić przeciwnika, co dzieje się stosunkowo często. Co prawda wymaga to wydania żetonu Mocy, jednak postęp na torze zmagań może okazać się bezcenny, zwłaszcza gdy cele na mapach są tak rozproszone, przez co trudniej utrzymać nad nimi kontrolę. W skrajnym przypadku idealnie wykorzystane specjalne reguły misji mogą poprowadzić jedną ze stron prosto do zwycięstwa, jednak w obliczu kaprysów talii rozkazów warunki, w których przyjdzie nam działać, mogą okazać się dalekie od ideału. 

Sercem gry Star Wars: Shatterpoint pozostaje walka podejmowana przez konkretne jednostki znajdujące się na polu bitwy. W Nie mów mi o szansach najważniejszym elementem jest to, że każda z nich może stać się bohaterem – o ile zaistnieją odpowiednie okoliczności. Odważne działania pojedynczego żołnierza mogą odwrócić losy bitwy i doprowadzić jego drużynę do zwycięstwa, nawet jeśli do tej pory wszystko wskazywało na to, że przegrają. Podczas każdej fazy premiowane będą jednostki jednego rodzaju, a ich śmiałe czyny będą miały ogromny wpływ na toczącą się bitwę. Niezachwiane dążenie do celu mimo przeciwności stanowi świetną podstawę dla historii o odwadze i męstwie (oraz porażce zhańbionych), które będzie się opowiadało przez wiele, wiele lat.


To by było na tyle, jeśli chodzi o zapowiedź nowej misji w Star Wars: Shatterpoint. Ten i inne produkty z serii znajdziesz o tutaj, w naszym sklepie.