Już 24 lutego do sprzedaży trafi 7 Cudów Świata: Budowle – zupełnie nowe rozszerzenie do najbardziej nagrodzonej gry planszowej na świecie. Dzięki niemu będziemy mogli rozwijać swoje miasta w nowy sposób, inwestując we Wspólne Budowle. Każdy gracz będzie mógł połączyć siły z przeciwnikami i podzielić się z nimi nagrodą, albo iść własną drogą, nie bacząc na konsekwencje. Wybierz mądrze! Przyszłość Twojego miasta zależy tylko od Ciebie!

Budowle to najnowsze, ale jednocześnie najprostsze rozszerzenie do gry 7 Cudów Świata – zarówno pod względem zasad, jak i przygotowania. Czas odłożyć na bok wszelkie spory i stanąć ramię w ramię z innymi, by tworzyć Wspólne Budowle. Te wyjątkowe projekty są zbyt wymagające, by mogło je zrealizować pojedyncze miasto. 

Gracze za każdym razem będą mogli zdecydować, czy wolą zaryzykować i dołączyć do projektu, by zyskać określone korzyści, czy bezpieczniej będzie trzymać się z daleka i pozwolić przeciwnikom na zyskanie przewagi.

Rozszerzenie 7 Cudów Świata: Budowle zapewnia dodatkową interakcję między graczami bez wydłużenia czasu rozgrywki.

Co wprowadza dodatek?

Podczas przygotowania gry losowane są 3 karty Wspólnych Budowli (po 1 na każdą Epokę). Te 3 Budowle można ukończyć w trakcie rozgrywki.

Jeśli pomożesz w budowie, otrzymasz żeton uprawniający do otrzymania nagrody, o ile projekt zostanie ukończony. Takich żetonów zawsze jest mniej niż graczy, więc nie każdy zdąży wziąć udział w projekcie!

Jeśli zbierze się wymagana liczba inwestorów, na koniec Epoki budowla zostaje uznana za ukończoną. Ci, którzy mają znaczniki Udziałów w danej budowie, otrzymują nagrodę. Jeśli jednak inwestycja nie powiedzie się, ukarane zostaną osoby, które nie zainwestowały w nią swoich środków.

W przypadku każdej Budowli gracze muszą rozważyć wszystkie za i przeciw. Inwestując w Udziały trzeba liczyć się z tym, że budynek może nie zostać ukończony. Czasem bardziej opłaca się zignorować tę opcję i wliczyć w koszta ewentualną karę. 

Najważniejsze cechy

  • Budowle mogą wykorzystać zarówno posiadacze starej, jak i nowej edycji 7 Cudów Świata (choć plansze Cudów mają większy rozmiar, odpowiedni dla nowej edycji).
  • Rozszerzenie nie ma wpływu na czas rozgrywki.
  • Dodatek zapewnia dodatkową interakcję między graczami bez komplikowania zasad.