Wydawnictwa Days of Wonder oraz Blizzard Enteraiment, poinformowały dziś o współpracy, której owocem będzie wprowadzenie na rynek Small World of Warcraft - planszówki łączącej bestsellerową grę strategiczną ze znanym na całym świecie komputerowym uniwersum. Tytuł ten będzie osadzony w fantastycznym świecie Azeroth, gdzie rasy Sojuszu i Hordy takie jak Orki, Krasnoludy czy Trolle zmierzą się w globalnym konflikcie.

W Small World of Warcraft gracze będą tworzyli zestawy z dostępnych ras i umiejętności, a następnie podejmą walkę o dominację w Azeroth. Aby osiągnąć ten cel, będą zajmowali legendarne obszary i spróbują przejąć kontrolę nad rozmaitymi artefaktami. Jednak każde imperium, które zostanie zbudowane w tym niezwykłym świecie, ostatecznie będzie musiało upaść, by zrobić miejsce dla kolejnych ras. Aby rządzić Azaroth, gracze muszą umiejętnie wybierać moment, w którym należy porzucić daną rasę i pozwolić jej odejść, a na jej miejsce wprowadzić zupełnie nową.

Podczas tworzenia Small World of Warcraft Days of Wonder ściśle współpracowało z Blizzardem, by ostatecznie stworzyć grę, w której oba światy będą się płynnie przenikały. W rezultacie otrzymaliśmy planszówkę pełną niezwykłego klimatu, oddającą atmosferę tętniącego życiem uniwersum Warcrafta. Tutaj zarówno rasy, jak i specjalne umiejętności będą znane wszystkim graczom WoW® i bez wątpienia będą źródłem wielu skojarzeń.

"Współpraca z Blizzardem była dla nas niesamowitym doświadczeniem. Oczywiście nie od razu powstała jednolita wizja, ale bardzo szybko złapaliśmy wspólny język i wpadliśmy w wir intensywnej, kreatywnej i wyjątkowo satysfakcjonującej pracy" - mówi Adrien Martinot, szef Days of Wonder. "To była świetna okazja, by zanurzyć się naprawdę głęboko w bogaty świat Warcrafta. Nie mogę się doczekać, jakie będą reakcje, gdy owoc naszej współpracy wreszcie ujrzy światło dzienne."


Zamów już dziś!

Small World of Warcraft to samodzielna gra planszowa, w którą zagrać będzie można w od 2 do 5 osób w czasie około 30-45 minut.

Premiera polskiej wersji Small World of Warcraft przewidziana jest na III kwartał 2020 r. w cenie 269.95 zł. Już teraz możesz zamówić swój egzemplarz w przedsprzedaży, o tutaj.

Small World jest zastrzeżonym znakiem towarowym Days of Wonder, a World of Warcraft oraz Warcraft zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Blizzard Entertainment, Inc.