W cieniu wydarzeń, które mają miejsce w całej Europie, a które dotyczą przede wszystkim naszego wschodniego sąsiada, Ukrainy, uruchamiamy kolejną akcję w ramach inicjatywy #napomocukrainie.

Gdy 24 lutego rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, Rebel podjął decyzję o zakończeniu współpracy z podmiotami, których działalność jest powiązana z agresorem w tym konflikcie. Gra Zakręcone Węże, od producenta Lifestyle Boardgames, była już w tym czasie opłacona i oddana do produkcji. Uznaliśmy więc, że niszczenie nakładu gry nie ma szansy pomóc nikomu, a jest szansa, by przyczynił się do pomocy stronie zaatakowanej. 

Ogłaszamy, że cały dochód z gry Zakręcone węże zostanie przekazany Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej (https://pcpm.org.pl/ukraina). Gorąco tym samym zachęcamy do zakupu tej bardzo dobrej gry rodzinnej, dedykowanej najmłodszym graczom i wsparcia tej inicjatywy. Serdecznie dziękujemy!

Grę można już zamawiać na stronie naszego sklepu.


O grze

Zakręcone węże postanowiły sprawdzić, który z nich potrafi najbardziej zbliżyć czubek ogona do języka, zwijając swoje długie ciało. Sprawa nie jest prosta, bo gdy tak wiją się na wszystkie strony, trudno oszacować, gdzie wyląduje koniec! 

Wybierz węża i nadaj mu niepowtarzalny wygląd dzięki naklejkom. Rzucaj kostką i wydłużaj jego tułów, niech się zgina i zwija! Na koniec gry zmierz odległość między ogonem węża a jego językiem. Jeśli to Twój wąż jest najbliżej celu, wygrywasz!

Zakręcone węże to gra dla najmłodszych (od 3 roku życia), która pozwala na rozgrywkę w 4 wariantach (rywalizacji, zaawansowanym i 2 kooperacyjnymi) dla od 2 do 4 graczy. 


Wydawnictwo Rebel i akcja #napomocukrainie

W ramach akcji:

  • wsparliśmy 54 ośrodki, wysyłając 95 paczek z ponad 1800 produktami, 
  • zebraliśmy ponad 45.000 zł (np. akcją Rebel Games Pass, czy społecznościową zbiórką Planszowej Rebelii PYL #napomocukrainie), 
  • a także przygotowaliśmy wiele instrukcji po ukraińsku i rosyjsku dla naszych gier, które można pobrać z tego miejsca.

Zakręcone węże to nie jedyny sposób, w jaki możesz ruszyć #napomocukrainie z Rebelem. W tym miejscu wciąż możesz to zrobić kupując pakiet kolekcjonerski gry fabularnej Sibirpunk (którego cały dochód także zostanie przekazany wyżej wymienionemu Centrum Pomocy).