Pobierz

5 talii

z nowego dodatku


 

Wielu graczom z Polski i reszty świata obecna sytuacja utrudnia, bądź wręcz uniemożliwia wspólną zabawę przy planszy. Jednak pomimo tego, że część nadchodzących premier została opóźniona, nie zostawimy Was w najbliższym czasie z pustymi rękami! Kilka dni temu informowaliśmy, że Asmodee przygotowało bezpłatne wersje popularnych gier w formacie print&play (znajdziecie je na dedykowanej stronie, o tutaj), a dziś mamy dla Was zestawy do rozgrywek w KeyForge, w tym 5 polskich talii zawierających mechaniki z nowego dodatku.

KeyForge to wyjątkowa gra stworzona przez Richarda Garfielda, w której uczestnicy wcielają się w Archontów i pojedynkują się, przyzywając rozmaite stworzenia. Naszym celem jest wykucie trzech kluczy; w tym celu gromadzimy tajemniczą substancję zwaną Æmberem.

W przeciwieństwie do wielu innych gier, talie w KeyForge są generowane na podstawie specjalnego algorytmu, z wykorzystaniem kart z przygotowanej wcześniej puli. Zapewnia on unikalność każdej talii – na świecie nie ma dwóch identycznych kombinacji kart! Dlatego też każda talia to zupełnie inne doświadczenia płynące z gry i nowe wyzwania!

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszego dodatku do KeyForge’a o nazwie Masowa mutacja. Wraz z nim w grze pojawi się mroczny Æmber, który będzie miał wpływ na każdego, kto się z nim zetknie. Pula 442 kart, w tym 250 zupełnie nowych, da nam dostęp do setek tysięcy możliwych kombinacji, które znajdziecie w swoich taliach. Wytrawni gracze będą mieli okazję spotkać znajome stworzenia, które miały kontakt z mrocznym Æmberem i w wyniku tego zmutowały i zmodyfikowały swoje działania. Masowa mutacja to także nowe, gigantyczne potwory, które, ze względu na swój rozmiar, będą podzielone na dwie karty!


Początek mutacji

Niezależnie czy jesteś nowym graczem, czy turniejowym wyjadaczem, już teraz możesz zasmakować tego, co przygotowaliśmy dla Ciebie w najnowszym dodatku. Udostępniamy do pobrania pięć talii w języku polskim oraz wszystkie potrzebne znaczniki, które wystarczy wydrukować. Wszystkie pliki są własnością Fantasy Flight Games i są przeznaczone do osobistego użytku. Zabronione jest wykorzystywanie zamieszczonych plików w komercyjny sposób.

Talie z serii KeyForge: Masowa Mutacja:

Dodatkowo, oprócz samych talii udostępniamy skrót zasad oraz niezbędne wypraski z żetonami:

Wystarczy wydrukować, wyciąć i można zacząć rozgrywkę.

Alternatywnie zamiast wyprasek zamieszczonych powyżej możecie użyć dowolnych innych żetonów, guzików, albo kostek. Przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi, czym możecie zastąpić elementy z wyprasek:

  1. Klucze. Celem gry w KeyForge jest wykucie 3 kluczy, więc każdy z graczy musi przygotować sobie 3 żetony, najlepiej takie, których strony różnią się od siebie (strona wykutego i niewykutego klucza). Najbardziej oczywistym przedmiotem, który może zastąpić taki żeton, jest moneta. Przed grą musimy tylko ustalić, która ze stron (orzeł czy reszka), oznacza wykuty, a która niewykuty klucz. 
  2. Żetony obrażeń i Æmberu. Możesz użyć dowolnych elementów, które będą zastępować obrażenia i Æmber. Najwygodniejsze będą kostki, które pozwolą precyzyjnie określić ilościowo obie własności. 
  3. Znaczniki stanów. Niektóre z kart nakładają na inne specjalne efekty takie jak ogłuszenie, rozjuszenie czy osłonięcie. Tego typu żetonów nie potrzeba wiele, wystarczy kilka, jednak muszą się mocno różnić od siebie i od pozostałych znaczników. Użyjcie do tego żetonów z innych gier lub stwórzcie je samodzielnie!


Mamy nadzieję, że zamieszczone talie Masowej mutacji sprawią Wam dużo frajdy i umilą czas spędzony w domu. Premiera dodatku KeyForge: Masowa mutacja planowana jest na lato 2020 roku.