Szykuje się wyścig tytanów! Wciel się w jeźdźca tytanicznego wierzchowca i spróbuj wygrać tę zaciekłą gonitwę przy pomocy siły, sprytu i przeróżnych magicznych artefaktów!

Taranuj przeciwników, żeby ich osłabić, a z pewnością jako pierwszy przekroczysz metę i zostaniesz kolejną legendą Neverworld!

Wyścig Tytanów to szybka i pełna emocji gra, wymagająca zarówno planowania, jak i podejmowania ryzyka. Każdy z graczy wciela się w pochodzącego z jednego z sześciu światów jeźdźca dosiadającego tytanicznego wierzchowca.

Celem gry jest dotarcie do mety przed innymi, w czym pomocne okażą się zdolności oraz karty specjalne. Podczas wyścigu wszystkie chwyty są dozwolone, dlatego też tytani biorący udział w wyścigu będą mogli się wzajemnie atakować, przepychać, a także zastawiać pułapki na oponentów.

 

Grę zaczynamy od wyboru Tytana - mamy ich aż sześciu, a każdy z nich posiada wyjątkową zasadę specjalną oraz inną ilość punktów życia. Należy również wybrać krainę, w której odbędzie się wyścig - ich wachlarz rozciąga się od lodowych równin Estengardu po ogniste czeluście Zakazanej Odlewni.

Każda z krain oferuje inne zasady specjalne, które można wykorzystać podczas wyścigu w celu uzyskania przewagi nad przeciwnikami. Na jednym torze użyjemy SUPERramp do przeskoczenia kilku pól, na innym będziemy musieli uważać na lodowe tafle, po których nasz tytan będzie się ślizgał. Niezależnie od krainy celem zawsze jest ukończenie trzech okrążeń jako pierwszy z graczy.

Plansze krain to niekończące się tory, które „zawijają się” na krawędziach. Tytani poruszają się pomiędzy polami, które ułożone są w dwunastu rzędach oraz sześciu kolumnach. Wyścig zaczyna się na samym dole planszy, zaś gracze zmierzają ku jej szczytowi. W momencie gdy tytan wykona ruch, po którym miałby się znaleźć poza górną krawędzią planszy, zamiast tego pojawia się na jej dole, kończąc tym samym okrążenie. Analogicznie: jeśli tytan miał by wyjść poza lewy albo prawy bok planszy, po prostu pojawia się po jej drugiej stronie. 

W kolejnych turach gracze będą przesuwać swoich tytanów, dozwolony jest jednak wyłącznie ruch do przodu - w końcu w wyścigu nie chodzi o to, by się cofać! Aby się poruszyć, gracze biorą kości w ilości równej liczbie tytanów uczestniczących w grze i rzucają nimi. Począwszy od pierwszego gracza każdy wybiera jedną kość, natomiast ostatni gracz rzuca wszystkimi kośćmi jeszcze raz i wybiera z pełnej puli.

Symbole na kościach mają różne kolory -  każdy z nich przypisany jest do konkretnego tytana. Jeśli wybierzemy kość ze zdolnością w naszym kolorze, oprócz wykonania wynikającej z niej akcji możemy dodatkowo uleczyć jeden punkt życia. Symbole na kościach mogą pozwolić nam ruszyć się o konkretną ilość pól w danym kierunku (w górę lub w bok), zastawić pułapkę, a czasem też zrobić obie te rzeczy jednocześnie.

Niektóre miejsca na planszach to pola specjalne - dzięki nim gracze mogą zdobywać karty specjalne, czyli unikalne przedmioty o potężnej mocy. Karty te pomogą nam sprawnie poruszać się po planszy oraz efektywnie przeszkadzać konkurentom. Każda tura to przepychanka między tytanami w celu zajęcia jak najdogodniejszej pozycji, dlatego dodatkowa przewaga jest na wagę złota!

Przepięknie ilustrowane krainy oraz szczegółowo rzeźbione figurki tytanów pozwolą nam jeszcze głębiej zanurzyć się w klimat wyścigu na grzbietach tytanicznych wierzchowców. Dla prawdziwych weteranów oraz poszukiwaczy największych wyzwań gra oferuje, oprócz standardowego trybu rozgrywki, wyścig drużynowy oraz zawody „Wielkiego Szlema” - w tych ostatnich każde okrążenie odbywa się na innym torze, dlatego gracze muszą nauczyć się na bieżąco dostosowywać do warunków panujących w poszczególnych krainach!

Planowana data premiery: koniec września 2016.
Sugerowana cena detaliczna: 79,95 zł.

Link do produktu na stronie wydawnictwa: /x.php/6,761/Wyscig-Tytanow.html