Czy są tu jacyś fani szybkich, dynamicznych gier słownych? Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Już niebawem na rynku pojawi się tytuł, który pozwoli Wam wrócić do czasów, gdy wszyscy zagrywaliśmy się w państwa-miasta.


Wymyśl to! to gra karciana, która idealnie sprawdzi się zarówno w gronie rodzinnym, jak i wśród znajomych na imprezie. Jednocześnie może bawić się od 2 do aż 10 osób, a żeby zagrać nie potrzeba żadnych zaawansowanych umiejętności czy wiedzy. Liczy się szybkość skojarzeń i refleks, aby zaprezentować swoją odpowiedź przed innymi!

Rozgrywka w Wymyśl to! jest banalnie prosta: korzystamy z dwóch talii kart, z których jedna zawiera tematy, a druga pojedyncze litery. Najpierw ujawniony zostaje temat, a odkrywający kartę gracz musi odczytać go na głos. Następnie na stole pojawia się litera i... w tym momencie zaczyna się zabawa. Ten z uczestników, który jako pierwszy poda słowo realizujące założenia obu kartoników, zabiera do siebie kartę tematu, zdobywając tym samym 1 punkt. Jeśli żaden z graczy nie będzie w stanie wymyślić pasującego słowa, temat zostaje zastąpiony nowym, jednak wówczas rośnie pula, o którą walczą gracze - zwycięzca kolejnej tury otrzyma na rękę wszystkie leżące na stole kartoniki!

Tematy, które pojawiają się na kartach, są naprawdę różne: część z nich zawiera w sobie popularne kategorie z gry państwa-miasta i w ich przypadku najczęściej musimy podać słowo rozpoczynające się na daną literkę. Inne z kolei zmieniają tę zasadę - na przykład wymagają podania hasła zawierającego dwie takie litery. Jeszcze innym rodzajem kart są te specjalne, które współwystępują z inną odkrytą później kartą tematu, a ich zdobycie jest dodatkowo punktowane.

Pierwsza z nich, Kto będzie ostatni?, sprawia, że gracz, który jako pierwszy poda właściwie rozwiązanie, rozpoczyna odliczanie do pięciu - w tym czasie pozostali uczestnicy mają szansę na podanie swojej odpowiedzi i rozpoczęcie kolejnego odliczania. Dopiero gdy skończą się pomysły, karty trafią do tego, kto udzielił ostatniej odpowiedzi.

Podobnie wygląda zasada działania tematów: Kto potrafi krócej? i Kto potrafi dłużej? - również pojawi się element odliczania, jednak tym razem każde kolejne słowo będzie musiało być dłuższe lub krótsze od poprzedniego.

Ostatnią kartą specjalną jest Kto da więcej?, wprowadzająca element licytacji: gracze deklarują, ile słów realizujących aktualny temat są w stanie wypowiedzieć w ciągu minuty, nie znają jednak litery, na którą będą musiały zaczynać się słowa. Jeśli nie spełnią deklarowanej wartości, zabierają kartę litery, która pod koniec gry przynosi punktu ujemne.

 

Wymyśl to! stanowi naprawdę ciekawą wersję gry słownej: ilość kart tematów oraz liter sprawia, że możliwych kombinacji jest naprawdę dużo, a każda kolejna partia różni się od poprzedniej, co eliminuje problem uczenia się schematycznych odpowiedzi.

Niecodzienne tematy oraz karty specjalne zmuszają graczy do nieszablonowego myślenia oraz zmieniają przebieg rozgrywki, dodatkowo ją urozmaicając. Z kolei szybkie tempo i presja czasu sprawiają, że podczas gry pojawia się wiele zabawnych sytuacji, dzięki czemu jest to tytuł idealny na wszelkie imprezy, wyjazdy i spotkania.

  • Planowana data premiery:  druga połowa grudnia 2016 r.
  • Sugerowana cena detaliczna:  49,95 zł
  • Instrukcja do pobrania:Instrukcja Wymyśl to! PL