W związku z edukacją zdalną potrzebujesz narzędzia, które uatrakcyjni naukę, na przykład matematyki? Chcesz wesprzeć dziecko i wskazać mu ciekawe sposoby na powtórki materiału? A może po prostu szukasz upominku dla malucha, który zapewni mu dużo zabawy, a jednocześnie pozostanie wartościowy w kontekście rozwoju? 

Niezależnie, w której z sytuacji jesteś, jedno jest pewne - BrainBox to coś dla Ciebie!

O co tu chodzi?

BrainBox to seria wyjątkowych gier edukacyjnych, które wspierają rozwój dzieci na każdym etapie nauki. Wykorzystując dynamiczną i angażującą zabawę, pozwalają rozwijać wiedzę, a także wspierają trening pamięci i spostrzegawczości, czyli umiejętności kluczowych dla rozwoju. Sprawny umysł, wyćwiczony w zwracaniu uwagi na detale i zapamiętywaniu ich, z pewnością ułatwi dziecku naukę w każdej szkolnej dziedzinie. 

Przykładowe zadania z gry BrainBox - Matematyka

Każde pudełko to zestaw kart, które po jednej stronie mają obrazek, a z drugiej pytania, sprawdzające nie tylko naszą pamięć, ale też wiedzę z zakresu danego przedmiotu. Obrazkowi należy przyjrzeć się przez 10 sekund (czas odlicza dołączona do zestawu klepsydra), zapamiętując jednocześnie jak najwięcej szczegółów. Następnie odwracamy kartę na drugą stronę i za pomocą kostki losujemy pytanie, na które będziemy odpowiadać. Ot i cała filozofia, w której tkwi niezaprzeczalny urok BrainBoxów: nie musimy uczyć się żadnych zasad, a rozgrywka potrwa dokładnie tyle, ile będziemy chcieli.

Towarzysz szkolnej przygody

Poszczególne gry z serii są zorientowane wokół konkretnego przedmiotu lub tematu i podzielone według stopnia zaawansowania. Do tej pory w ramach serii wydawnictwa Rebel ukazały się:

  • ABC - dla dzieci od 4. roku życia - skupia się na nauce alfabetu i poznawaniu nowych słów.
  • Obrazki - dla dzieci od 4. roku życia - pozwala dziecku nie tylko ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość, ale również poszerzać zasób słownictwa.
  • Matematyka dla najmłodszych - dla dzieci od 5. roku życia - obejmuje zagadnienia związane z liczeniem do 20, prostym dodawaniem i odejmowaniem, podstawowymi wagami, miarami itp.
  • Matematyka - dla dzieci od 7. roku życia - pozwala ćwiczyć tabliczkę mnożenia, znajomość objętości, ułamki czy figur geometrycznych.
  • Polska - dla dzieci od 8. roku życia - opowiada o symbolach naszego kraju, znanych postaciach, miejscach i regionach.
  • Przyroda - dla dzieci od 8. roku życia - pozwoli nam poznać wiele gatunków zwierząt, roślin i grzybów i ich klasyfikację.
  • Świat - dla dzieci od 8. roku życia - odkryje przed nami informacje o 55 krajach wraz z ich mapami, stolicami i najważniejszymi symbolami.
  • Matematyka Plus - dla dzieci od 9. roku życia - wspiera naukę liczb pierwszych, kwadratowych, działań pisemnych, geometrii przestrzennej czy zaawansowanych miar i wag. 

Od pierwszego zagrania

W czym tkwi fenomen serii BrainBox? Przede wszystkim w połączeniu prostych zasad i niepozornej zabawy z realnym poszerzaniem naszej wiedzy. Wzorem klasycznych gier quizowych BrainBoxy pozwalają nam gromadzić nowe informacje, a jednak robią to w sposób całkowicie niebanalny, zmuszając nasze umysły do nie lada gimnastyki. Kluczem do zwycięstwa jest bowiem nie tylko pamięć, ale też umiejętność zwracania uwagi na detale.

Przykładowe karty z gry BrainBox - Przyroda

Dodatkowo to po prostu bardzo przyjemna gra: dynamiczna, pozbawiona przestojów i pełna zabawnych pomyłek. Atrakcyjna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, bo pytania są naprawdę nietypowe i potrafią zaskoczyć nawet starszych uczestników zabawy. Słowem - wartościowa rozrywka dla całej rodziny!