Razem z wydawnictwem Days of Wonder mamy przyjemność ogłosić prace nad kolejną mini wersją gry Wsiąść do Pociągu.

Całkiem niedawno zapraszaliśmy Was do charakterystycznych, nowojorskich taksówek, a już niebawem zatrzaśniemy za Wami drzwi czerwonego, londyńskiego autobusu!

Jeszcze w tym roku na stoły polskich (i nie tylko!) graczy trafi Wsiąść do Pociągu: Londyn.


Witamy w światowej stolicy mody i muzyki z lat 70-tych! Wskocz na pokład piętrowego autobusu, aby przemknąć zabytkowymi ulicami Londynu, minąć Pałac Buckingham, wstąpić do British Museum lub zatrzymać się nad Tamizą i posłuchać echa dzwonów Big Bena.

Wsiąść do Pociągu: Londyn to kusząca prostotą gra, kontynuująca myśl przewodnią bestsellerowej serii. Podczas zabawy gracze będą ścigali się po Londynie z lat 70-tych, starając się zrealizować jak najwiecej autobusowych tras i łącząc ze sobą najważniejsze dzielnice stolicy Wielkiej Brytanii. Dzięki prostym zasadom i niewielkiemu formatowi planszy, Wsiąść do Pociągu: Londyn jest grą niezwykle przyjemną i prostą w obsłudze. Świetnie sprawdzi się zarówno wśród fanów serii, jak i na początek przygody z planszówkami.

Jak mówi sam Alan R. Moon, twórca serii Wsiąść do Pociągu, londyńska wersja gry powstała dzięki zainteresowaniu poprzednią, w której poruszaliśmy się po ulicach Nowego Jorku, Tym razem czeka na nas jednak nieco bardziej rozbudowana gra. Skoro w nowojorskiej wersji poruszaliśmy się charakterystycznymi, żółtymi taksówkami, naturalnym było, że tym razem autorzy zdecydowali się na symbol Londynu – czerwone, piętrowe autobusy. Ciekawe, czym zaskoczą nas następnym razem!

Wsiąść do Pociągu: Londyn to samodzielna gra przeznaczona dla 2-4 osób, która zajmuje 10-15 minut. W pudełku znajdziemy planszę-mapę Londynu, 68 plastikowych autobusów, 44 karty transportu, 20 kart celów, instrukcję oraz znaczniki punktacji. Na rynku europejskim gra pojawi się w czerwcu 2019 roku.